Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan kellene tudnom, hogy...

Honnan kellene tudnom, hogy kezeljem az élet különböző helyzeteit? Hogyan kezeljem az életet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudni akarom, hogyan kell randizni, ismerkedni, szexelni, beszélgetni, szeretni, megtartani. Miért nem tudjuk ezt eredendően? Miért nincs az élethez egy Terv, egy lépésről-lépésre utasítás?

Hogyan kellene tudnom, hogy mihez kezdjek az életemmel?



2019. jan. 12. 16:58
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:

A vallások írásai közül egyről sem igazolható, hogy nem emberi kitaláció. Emiatt az Életnek annyi értelme van, amennyit belelátsz.

Van Terv, de nagyon vázlatos: óvoda, iskola, még iskola, munka. Közben valamikor randi, csók, szüzességvesztés. Majd gyerek, gyereknevelés, öregség, halál. Eme tekintetben nézd meg a Trainspottingot!

Fenti tevékenységek végzésére sok szakirodalom áll rendlkezésre.

Az ezekhez szükséges ismeretek nagy része azért nincsen meg bennünk eredendően, azaz nem ösztönös, mert az ember bonyolult társadalom alkotó, fejlett eszközhasználó állat, ami miatt az agya nem szabad, hogy ösztönös tevékenységek rengetegével terhelve merev legyen, hanem nagymértékben frissen orogramozhatónak, rugalmasnak kell lennie.

A hangya is bonyolult társadalmat alkot, de nem enbyire. A csimpánz is bonyolult eszközt használ, de nem ennyire.

2019. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj a szakirodalom soha nem lehet pontos válasz az adott egyén adott életére, helyzeteire, az emberekre, akikkel össze hozza a "sors". Vagy csak nem akarok hinni? Annyi kommunikációval, barátnőszerzéssel, élettel kapcsolatos könyvet, tanulmányt, videót, előadást olvastam/láttam már, ám mégis bután állok mindezek elé. Húsz év alatt sem tanultam még meg, hogyan kell bánni a saját fajommal, az emberrel.

(A filmet majd megnézem.)

2019. jan. 12. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a megszületésed pillanatától biztos a halálod, csak az időpöntja bizonytalan. Hogy a kettő kozott hogyan fogsz élni, csak rajtad múlik.

A boldog emberek úgy élnek ahogyan szeretnének élni, a középszerűen gondolkodók középszerűen, ( a fideszesek fideszesszerűen :)) akik pedig elhagyják magukat azok általában idejekorán a sírban végzik. (főleg ha van hozzá egy kis öngyilkos hajlamuk.) Ha találkozik két tini, elkezdődik a szerelem. Te hol voltál akkor?

Miért nem írtál kort, nemet? Gondolom fiúcska vagy, 15-16 éveske.

F/60

2019. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem basztatásból, de szerintem ne a gyakori kerdeseken..
2019. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy kell alakítani az életedet, hogy boldog légy. Nem kell megváltanod a világot. Csak valósítsd meg az álmaidat. Fogadd el a körülötted lévőket olyannak amilyenek, mert csak azon tudsz segíteni, megváltoztatni, aki kéri.

Add önmagad, hogy azok vegyenek körül akik szimpatizálnak veled. És távolodjanak el azok akik nem bírnak elviselni.

Ne félj a haláltól, ne mások táncát járd! A szeretet vezéreljen! A saját igazságod vezéreljen! Mindenkinek másról szól az élete, ne hasonlítsd magad másokhoz. Befelé figyelj mit súg a szíved.

2019. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Honnan tudjam, hogyan szeretnék élni? Erről elképzelésem sincs.

Találkoztam én tucatnyi tinilánnyal, de a szerelem max csak nálam kezdődött el. Miért számít a kor és a nem? 20F


#5: De honnan tudjam a életem hogyan való alakítása vezet el a boldogsághoz? Nincsenek álmaim, amiket megvalósíthatnék.

2019. jan. 12. 20:30
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Mindenkit érdekel valami. Ha nem tudod, mi az, próbálkozz! Próbálj ki sportokat, táncokat, nyelveket, hobbikat! Ami megtetszik, azt folytasd, fejleszd, ami nem, azt hagyd abba!

2. Azért nincsenek konkrét tervek, útmutatók, mert az emberek nagyon különbözők. Csak átfogóan lehet írni róla könyvet vagy egyes nagyon elcseszett, speciális esetről.

2019. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos van elképzelésed a világról, hogy min kéne változtatni, mi az ami nem jól működik, vagy ami működhetne jobban is. Esetleg vannak elképzeléseid hogyan lehetne változtatni dolgokon. Lehet hogy kicsinek érzed magad a megvalósításához, de fogd fel úgy az életet, hogy egy játék. Veszteni nem veszthetsz a halál nem a vereségről szól. "A cél halál az élet küzdelem."- Az ember tragédiája (Madács Imre). Mindig tégy valami apró lépést a jobb élet felé és a sok kicsi előbb utóbb összeadódik. A tenger is cseppekből tevődik össze. Ami kis lépés az embernek, az nagy lépés az emberiségnek.
2019. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kapcsolati szinten (tini lányok) olyanokkal érdemes foglalkozni, akik elfogadnak olyannak, amilyen vagy.

Na látod, a tini lány problémára már fel lehet tenni egy egész életet. Ez egy nagyon bonyolult, szövevényes, kényes kérdés és sok embert érint.

2019. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok családban ilyen kérdés fel sem merül. Gond általában ott van ahol rendezetlen a családi élet, pl. csonka család. Akár fiú a gyerek akár lány a mintakövetésre sajnos nincs lehetőség. Kamaszkorban ez központi kérdés az embernek, hogy mihez kezdjen. Amikor kialakul valamiféle elképzelés (a realitások talaján) akkor keresni kell az életből vett példákat. Például: én sokáig küszködtem a súlytöbblettel. Elkezdtem figyelni, hogy mit esznek hogyan élnek a soványak és felhasználtam a tapasztaltakat. Mára már nincs ilyen gondom
2019. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!