Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert ítélik el a borsodiakat?...

Miert ítélik el a borsodiakat? Kivancsi vagyok, mert mindenki rossz véleménnyel van roluk

Figyelt kérdés
2019. jan. 12. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Én nem ítélem el őket 🤷😃
2019. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
69%
Mert borsodban történik a legtöbb "baleset" az emberekkel!És nem kevés veszélyes ember van ott!
2019. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
társadalmi összetétel és az ezzel járó cselekmények miatt
2019. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Sorsod Borsod :)
2019. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha kíváncsi vagy rá, haverom bátyja volt fiatalkorúaknál volt éveket, utána áthelyezték a felnőttkorúakhoz, ki került onnan azóta, de még ma is veszélyes egy szerzet, továbbá a drogokra igen harapnak a rendőrök itt, és én is majdnem ráfáztam egyszer pedig csak meghívott voltam azon az összejövetelen, ahonnan még engemet is vittek.


Mire vagy még kíváncsi, üzenetben kérdezhetsz

2019. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Én borsodi vagyok, de sosem tapasztaltam, hogy emiatt elítélnének (Budpesten lakom 10 éve).
2019. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Én nem igazán szeretem ezt a helyet, olyan sok a kétszínű ember... 23L
2019. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Kisebbség. Én csak rájuk hallottam panaszt. Nem egy ember kérdezte már meg, hogy merek utcára lépni :D
2019. jan. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert az embereknek kell valaki, akit lenézhetnek. Én ismeretségi körben nem érzem, hogy lenéznének, amiért borsodi vagyok (mondjuk én miskolci vagyok, nem tudom, a kis falvak lakóihoz hogy állnak hozzá). Neten viszont gyakran belefutok, hogy a "csóró" vagy a "műveletlen" szinonimájaként használják, és ezért szólni is szoktam (ahogy az se esne jól, ha egy külföldi a "magyar" szót használná ezek szinonimájaként).
2019. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Hasznos ez a válasz?


Borsodinak lenni nem egy egyszerű tulajdonság, nem is csak az élet habos oldala, borsodinak lenni egy csodálatos örökség, mondhatjuk azt is: életérzés.



Nekünk a Rio nem Brazíliát jelenti, hanem az ózdi diszkót, a Highlander nem sorozat, nem is hegylakó, hanem Sárospatak, az Akropolis nem Athén teteje, hanem Kazincbarcikáé, a Black Tracy pedig nem egy szeszcsempész a ’20-as évek Amerikájából, hanem Miskolc egyik legmenőbb helye a ’90-es években.


Mi nem szotyizunk, hanem makukázunk vagy bugázunk, és akkor még mindig a napraforgó magjáról beszélünk. A kenyérnek nem a végét, vagy serclijét esszük, hanem a dumóját, vagy a púpját, de ugyanígy hívjuk a köldökünket is. Nem a közértben vagy a boltban vásárolunk, hanem az ABC-ben. A mi kapucnink süsü, és ha esni kezd az eső, nem csöpög, nem csepereg, hanem szemetel. Minden szénsavas üdítő kóla, gyártótól függetlenül, csupán az ízesítése számít: narancs kóla, gyömbér kóla. A kezünk, ha forróhoz ér, azt mondjuk, megsütöttük. Többes számban köszönünk, így lesz hellósztok és csősztök, sőt, kicsiként szinte mind használjuk a tök helytelen jösztök szót is. Jövő időbe tesszük a “kell” segédigét, szóval ha valakitől azt hallod, “meg kellesz csinálnom ezt vagy azt”, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy borsodival van dolgod. Úgyanígy, ha a léc szót többes számban “lecek”-nek mondja valaki. Vicces, hogy Borsodban nem valakihez megyünk, hanem valakinél. Megyünk Anitánál. Borzalmas, de a miénk. Ahogy a furik a mi talicskánk, a lipityóka a mérleghintánk, a levonó a matricánk. A hajunkat nem megmossuk, hanem ki, porszívózni viszont nem ki szoktunk, hanem fel, ahogy a koszos edényeket is felmosogatjuk.



A villanyrendőrt hallva mindenkinek ugyanaz a miskolci kereszteződés jut eszébe. A Réteskékről ugyanaz a kávézó. Ha valakinek kicsit zilált a ruházata, azt mondjuk, pacuha. Az eperkettőt hallva nem egy picike eperre, vagy két darab eperre gondolunk, hanem az egykor legmenőbb egyetemi szórakozóhelyre, az E/2-re.



Az Edda Művek mindig a miénk marad, ahogy Majka is, meg Repka Attila, a Hooligans, a DVTK és a tócsni is.



És a megmásíthatatlan tény, hogy sorsod Borsod❤️❤️

2019. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!