Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek van igaza ebben az esetben?

Kinek van igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Üdv, a nevem Jenő. Nyugdíjas cipész vagyok. Egy fiatalemberrel megbeszéltük, hogy megtanítom a szakmára. 3 hónap tanulási időt beszéltünk meg és hogy 75 ezer forintot fog fizetni. Mondtam neki előre kell. Az első két hónapra ideadott 50 ezer forintot.

Ezenkívül adtam neki kaptafát, anyagot, ami volt itthon, hogy gyakorolhasson, 25 ezer forint értékben határoztuk meg, mondta majd kifizeti.

3 hetet tanult és nem jött többet. Hívtam, de a telefonját nem vette fel.

Jól jött volna, ha kifizeti a dolgokat, mert kevés a nyugdíj.

3 hónap után megjelent. Azt mondta nem akar tanulni. Kérdezi akkor mennyibe kerültek a dolgok? Mondtam neki, hagyja, nem tanulta végig, akkor azt ne fizesse ki. Erre közli, nem azért kérdezi. Vonjam le, a többi pénzt meg fizessem vissza.

Mondtam neki, hogy nem rajtam állt, hogy nem jött. Felajánlottam, hogy folytathatja a tanulást, még van másfél hónapja, amit fedez ez a részlet, vagy pedig ingyen megkapja a dolgokat. Nem tetszett neki. Ekkor mondtam, hogy hozza vissza a dolgokat és visszaadom a pénz felét. De szitkozódni kezdett és az egész pénzt követeli vissza, mondván csak pár alkalmat foglalkoztam vele, és akkor se tanult semmit.

Pedig nem rajtam múlott, ő nem jelentkezett hónapokig.

Önök szerint kinek van igaza ebben az esetben?

Én úgy érzem tisztességesen jártam el.



2019. jan. 12. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen önnek van igaza.

Egyetemeken, OKJ-kon vagy bármiféle más tanfolyamokon sem adnak vissza pénzt, ha az már kifizetésre került. Meg lett beszélve, hogy előre fizet. A többi már csak rajta áll, hogy képes-e elmenni vagy sem. Nem is értem ezt a gondolkodásmódot...

Kiskoromban agyagozni tanultam, ott 25 ezer volt 1 hónap ha jól emlékszem. Amikor valaki nem jött betegség miatt, meg is lett neki mondva, hogy ilyet ne is csináljon, mert mástól veszi el a helyet. Nemhogy még vissza legyen fizetve az aznapi óra ára csak mert kihagyta...

2019. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem önnek van igaza. A lehetősége adott volt, ő nem élt vele. A kredz tanfolyamra befizetett pénzt sem adják vissza, ha nem megyek el az órákra.

Ráadásul még buta is, aki nem használja ki, hogy egy ilyen szép és már ritka szakmát tanulhasson. Úgyhogy emuatt ne tessék rosszul aludni, nincs igaza a fiatalembernek.

2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a többiekhez.

Önnek van igaza. Önnek semmit nem kell visszaadnia. Ne hagyja magát.

2019. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha befizetek egy tanfolyamot és nem megyek el akkor nem szokták vissza adni a pénzt,maximum abban az esetben ha valamilyen nyomos oka van hogy nem tudom a tanfolyamot folytatni. De ebben az esetben is azonnal szól az ember és nem hónapok mulva követeli a pénzt.
2019. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem íróknak, úgyhogy nem írom le ugyanazt mégegyszer. Egyértelmű, hogy önnek van igaza!
2019. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan alhat, mert Önnek van igaza!

Olyan ez, mint amikor egy tiszthelyettes fennhangon elkezdi szidni a tiszti állományt, pedig nem volt soha előtte zárva a tiszti főiskola kapuja.

A kialkudottak Önre eső része maradéktalanul teljesítve lett - ameddig volt hajlandósága az inasnak a tanulásra.

Az, hogy ő nem volt képes teljesíteni a kialkudottak személyére eső részét, az már nem az Ön felelőssége!

Ha leírták volna mindazt egy pecsétes papírra - aláírva, - amit kialkudtak, akkor most még hasznot is kovácsolhatott volna a szerződésszegéséből.

2019. jan. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!