Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kívül angyal, belül ördög?

Kívül angyal, belül ördög?

Figyelt kérdés

Van egy apró gondom.

Sokan csak a jót várják tőlem, pedig én nem szeretnék jót tenni senkivel, vagyis csak békén hagyni mindenkit, és ők is engem.

Úgy érzem annyi jót adtam már mindenkinek, hogy kifogytam! Próbálok kedves lenni, de jön valaki aki kihasználja, aki falánk és többet akar.

Sulis példát hozok fel: Még 9 osztály elején, új voltam, új suli stb. Próbáltam beilleszkedni, 3 csaj befogadott közéjük.

2 hétig minden jól ment, igaz furcsa volt, de nem törődtem vele.

2 hét után, odajöttek hozzám a lányok, hogy írjam le házifeladataikat. Mivel nem akartam magamra haragítani őket, leírtam.

Kövi szünet, az osztálytársaim közül 5 fiú jött hozzám, hogy írjam nekik is le házifeladatukat. Ez ment fél évig!

A végén már kezdtem megunni, valahogy leráztam a csajokat is, persz mindenki meglepődött, hogy nem teszem azt amit mondanak. Utána jött a szivatás, minden volt, meggyaláztak, ócsároltak, és ignoráltak...

Amíg kedves, segítőkész, jószívű voltam, mindenki velem volt, persze tudtam, hogy kihasználnak, de nem érdekelt, örültem, hogy törődnek velem.

Mára már, nem érdekel senki, nem bízok senkiben...

Ha buszozok valaki mellém szeretne ülni, csak ránézek, nem mondok semmi, ő meg sarkon fordul és megijedve továbbmegy...!

Sosem voltam olyan mosolygós, mindig aki rám nézett, gondolom látta rajtam, hogy életkedvem sincs.

Annyi a gond, hogy tipikus kis alacsony, vörös haj, cuki pofi, csillogó zöld szemeim vannak, erről senki sem gondolná, hogy rossz vagyok.

Mostanában furcsa vagyok, nincs kedvem semmihez, csak nézek a semmibe, és gondolkodok mindenfélén.

Az álmaim is megváltoztak, inkább nem írom le, hogy miről álmodok...

Szerintetek én vagyok a hibás? miattam van ez? Hogyan változtassak, vagy legalább érdemes változtatni?

Bocsi :) hosszú lett, de úgy éreztem muszáj leírnom... 19/L



2019. jan. 13. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

"Utána jött a szivatás, minden volt, meggyaláztak, ócsároltak, és ignoráltak..."


Ebből is látszik, hogy nem igaz, amit a kérdésedben megfogalmaztál.

2019. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Valamilyen szinten igen, te tehetsz arról, amiért hagytad magad így kihasználni, és már akkor se vetted ezt észre, amikor már egyértelmű volt.

De az viszont nem jó hozzáállás, hogy most ezért örök haragot esküdtél az emberek és a világ ellen. Inkább le kéne szűrnöd a tanulságot, hogy miért alakulhatott ez így, és mit kellene majd a jövőben másképp tenned, hogy ezt elkerüld.

Nevezetesen például, hogy nem ész nélkül kell jótékonykodni mindenkivel szemben, hanem ki kell szűrni, hogy ki az aki igazán rászorul a segítségedre és megérdemli azt. Akiknek pedig tényleg segítesz, azoknak sem kell teljesen kinyalni a fenekét.

Szerintem jobban jársz, ha inkább csak egy jó leckeként gondolsz ezekre a múltbeli sérelmeidre, mert ha nagyon erőlteted ezt az antiszoc hozzáállást, könnyen egyedül maradhatsz, és a jövőbeni jó dolgoktól is megfoszthatod magad. Abból az állapotból pedig hidd el, nem könnyű utólag kimászni.

2019. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első: miért nem igaz?

Kedves második: köszönöm, de honnan tudjam, hogy ki érdemli meg és ki nem? Ha rossz döntést hozok, megint csak én járok rosszul !:(

2019. jan. 13. 14:28
 4/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Igen, benne van a pakliban, hogy rossz döntést hozol, de ez ellen nem az a megfelelő taktika, hogy akkor inkább bedurcizunk, és nem hozunk semmilyen döntést a jövőben, hanem elzárkózunk a saját falaink mögé. Ez csak ilyen tipikus "gyakorikérdések-es" mentalitás, légyszíves ne kövesd!

Ebből áll az élet, hogy néha jó döntéseket hozunk, néha pedig rosszakat. A jó döntéseinket élvezzük, a rosszakból pedig igyekszünk tanulni, hogy később ne követhessük el ugyanazokat a hibákat.

A saját értékítéleted szerint kell eldöntened, hogy ki az aki méltó a segítségedre, és ki az aki, nem. Az értékítéleted pedig lehet, hogy még nem tökéletes, de ahogy idősödsz, úgy fog fejlődni veled együtt.

Láthattad például, hogy az osztálytársaidnak eszük ágában sem volt viszonozni azt, amit értük tettél. Sőt, egy idő után már nem is szívességként élték meg, hanem egyenesen elvárták tőled. Azt is erősen gyanítom, hogy nem is szorultak rá arra, hogy valaki más írja meg helyettük a házit, csak egyszerűen lusták voltak, és látták, hogy te úgymond kihasználható vagy, és éltek is a lehetőséggel.

Az ilyenek például egyáltalán nem érdemlik meg a segítséget, legfeljebb csak akkor, ha fel tudnak kínálni valamit cserébe, és persze be is tartják a szavukat. Az se azt jelenti, hogy puszipajtások lesztek a későbbiekben, de legalább mindkettőtök jól járt valamilyen szinten.

Ha viszont azt látod valakin, hogy tényleg segítségre szorul és esetleg hajlandó is lenne viszonozni azt, ha megkapja, azzal érdemes tenned egy próbát.

Ha esetleg mégis tévedsz, és ő is ugyanolyan hálátlan, akkor abból már tudhatod, hogy a jövőben nem érdemes figyelmet szentelned neki, ha megint a segítségedért kuncsorog.

De nem az, hogy aztán még fél évig hagyod magad újra és újra bepalizni. Fél év... te jó isten! Tudod mikor hagytam volna! Hogy engedhetted ennyi időn keresztül, hogy csicskáztassanak??? :O Inkább utáljanak és szólogassanak be, de őrizd meg a méltóságod! Ha kuncsorognod és teperned kell mások barátságáért, akkor az nem barátság.

2019. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Benned max akkor lesz valódi gonosz, ha beléd rakják. Főzni tudsz?
2019. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Amíg megírtam nekik a házit addig békén hagytak, de ha kicsi bátorságot vettem magamon, földbe tiportak!

2019. jan. 13. 15:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Főzni ? :D
2019. jan. 13. 15:49
 8/16 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2-es vagyok.

Ne haragudj, ha esetleg úgy tűnne, hogy magas lóról beszélek, eszem ágában sincs megmondóemberként tetszelegni. Én is sok lelki sebet szereztem már önhibámból az életem során, amiket azóta is nyalogatok.

De elnézve itt a gyakorin a sok picsogó önjelölt introvertált tizen-huszonévest (kinek nem inge, ne vegye magára), mindig arra gondolok, hogy én is lehetnék ilyen kétségbeesett, életunt ember, aki már rég feladta, de de jó, hogy végül nem lettem ilyen!

És ez azért van, mert nem mindig másokra mutogatok, ha depresszív gondolatok járnak a fejemben, és nem másoktól várom a megváltást. Hanem, mert vállalom a hibáimat, elismerem, ha rossz döntést hoztam, és próbálom őket a jövőben elkerülni.

Semmi értelme az áldozatszerepben vergődni. Hiába próbálnának rajtad segíteni, ha te magad nem akarod a változást, hanem élvezed, hogy lubickolhatsz a világfájdalmadban, mert az úgy sokkal kényelmesebb és kevesebb erőfeszítést igényel.

Ez most nem feltétlenül a Kérdezőhöz szólt, hanem úgy unblock mindenkihez. Bocsi, lehet, hogy mégis kicsit "hegyibeszédes" lett a vége :D

2019. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) köszönöm amiket eddig írtál.
2019. jan. 13. 15:54
 10/16 anonim ***** válasza:
Szívesen, remélem azért tudtam valamennyit segíteni :)
2019. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!