Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan, akik azt hangoztatják,...

Sokan, akik azt hangoztatják, hogy nem fontos az érettségi, elgondolkodtak ezen?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani, hogy az érettségi nem ér semmit, és abban az esetben, ha valaki tudja, hogy nem szeretne tovább tanulni, akkor nincs is értelme megszerezni.


A magam részéről, azonban úgy gondolom, hogy ez egy hibás gondolatmenet, mégpedig az alábbi okok miatt:

1, Az érettségi egy kulcs a továbbtanuláshoz, és nem csak a felsőoktatásba belépő, hanem sok OKJ-s képzésnek is a feltétele;

2, Ha valaki később szeretne új szakmát, hivatást elsajátítani, gyorsabban lehetséges, mert nem kell még az érettségit is letenni előtte;

3, Mégiscsak ad egy alapvető műveltséget, és ismeretanyagot a világról, ami sokat tud finomítani az ember gondolkodásmódján, és at ismeretek elsajátítása alatt körvonalazódhat az érdeklődési kör, ami segíthet abban, hogy olyan foglalkozást válasszon az ember, amit aztán szívesen végez.


(Nyílván igazán fontos, az első két pont miatt.)



2019. jan. 14. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Ez mind szép és jó, de azokkal mivan akik anyagi gondok végett nem tanulhattak tovább? Vagy a szüleik úgy döntöttek, hogy a gyerek dolgozzon inkább mint, hogy tanuljon? Ezeketek is figyelembe kell venni.


Sokan szerettek volna éretségizni, de a fentlevő okok végett nem tehették.


Az én családomból egy embert sem tudok felsorolni akinek lenne éretségie vagy diplomája, sőt van akinek 8 osztálya sincs és saját válalkozása van.


Ezzel nem azt mondom, hogy nem ér semmit az éretségi vagy akár a diploma.

De a mai világba pénzért megvehet mindent, ahogy az unokatestvérem vett magának egy szakács diplomát 400€-ért. Szóval akkor?


Nem mindenkinek adottak a lehetőségek a tovább tanulásra.

2019. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a harmadik is épp olyan fontos, mint az első kettő. 2 percet is elég beszélgetni valakivel, hogy ráunj, ha minden második válasza az, hogy nem tudom.

Ez az emberi kapcsolataira is hatással van, ráadásul általában sokkal könnyebb ezeket az embereket átverni vagy manipulálni.

Szerintem sokan azok közül, akik úgy gondolják, hogy nem fontos az érettségi, úgy vannak vele, hogy most nem kell. Csak rövidtávon gondolkoznak, mert most épp van egy olyan munkája, amivel (viszonylag) meg van elégedve, a többi nem számít. Sok ilyen emberrel találkoztam már igazából, legutóbbi egy középsulis osztálytársam volt. Épp utolsó év volt, teherbe esett, és persze sokan kérdezték tőle, hogy akkor most mi lesz, le fog még érettségizni azért? És annyit mondott, hogy attól függ, mikor jön a baba. Ha érettségi előtt, akkor nem, de kit érdekel, nem olyan fontos az. Ez mondjuk szerintem hatalmas felelőtlenség és éretlenség kombinációja.

2019. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem csak olyan ismerőseim hangoztatják ezt akik vagy kibuktak a középiskolából vagy sokadik nekifutásra lett meg nekik az érettségi.

Ezek az emberek vagy alja fizikai munkát végeznek éhbérért, vagy anyuci-apuci cégében nagyon jól elvannak. És a havi semmire kapott 400 ezres aputól kapott fizura verik a mellüket hogy ők érettségi nélkül is mit értek el az életben.

Ezt a két esetet tapasztaltam.

Persze egy épitőipari segédmunkásnak nem kell érettségi. Meg árufeltöltéshez se mindig feltétel. De ha valaki ennél többet akar úgy hogy anyuci és apuci nem jól menő cégtulajdonosok, akkor az érettségi szinte önmagában is kevés.

2019. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy voltam vele hogy így is úgy is sofőr leszek szóval nem kell, nem is sikerült egyből aztán a család azt monda csináljam már meg ha már egyszer bele kezdtem, mondom oké, sikerült de jó érzés volt, most örülök hogy meg van mert vannak olyan helyek ahova kérnek érettségi meg persze nyelvet is, szóval most jelentkeztem egy párra eddig pihentem.
2019. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Férjemnek nincs érettségije, nekem van.

Mindketten szakácsok vagyunk, én inkább pultosként dolgoztam.

Szülés után mentem OKJ tanfolyamra, akkor jól jött az érettségi megléte. Pénzügyes lettem, 200 felett keresek.

Ő szakmát váltott, abbahagyta a szakácskodást nemrég. Mostani helyén 200-at keres, és elvégeztettek vele pár gépkezelőit, szóval ő is kapott pár bizonyítványt.


Nem igazán látom hátrányát a mindennapi életben, hogy nincs neki érettségije. Otthon mindent meg tud javítani, ami elromlik, szóval dolgos ember. És szorgalmas is.


Nyilván nem fogom ösztönözni a fiunkat, hogy ne érettségizzen, mert felesleges, de ha így dönt, nem fogom felvágni az ereimet. Csak szeresse, amit csinál, és éljen meg belőle.

2019. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem fontos, ha van MamaHotel és PapaBank - aztán, majd csak lesz valami valahogy.

.

Ha tőlem kérdik, fontos-e, válaszom mindig ez:

NEKEM nem fontos a TE érettségid.

Persze gyerekem, unokám nem ezt fogja hallani tőlem.

2019. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Elég szemét módon lenézitek azt, akinek nincs érettségije. Most itt jelezném, hogy nekem diplomám is van. Viszont beszéltem rengeteg emberrel az életem során és oké, tény, hogy sokan elbénázzák az egészet és tojnak rá, azért nincs nekik. Viszont sok olyan is van, aki olyan körülményekkel rendelkezik otthon, olyan családi háttérrel, hogy dolgozni kényszerül fiatalon, diákként, sokszor a pénzt haza kell adniuk a megélhetésért, vagy pedig olyan körülmények közt élnek, hogy menekülni akarnak és mielőbb lelépni, akár tanulmányok befejezése nélkül is, mert máshogy nem tudnának elszakadni. Diákként sok gyárban megfordultam meg minden ótvar melót kipróbáltam, hogy minél több embert és helyzetet megismerjek, és ez volt a benyomásom, hogy nem is gondoltam volna, hogy mennyien az ilyen körülmények miatt nem tanulnak, nem érettségiznek, és a legszomorúbb egyébként az, hogy nem egyről gondoltam azt, hogy igazán intelligens és sokra vihetné, de olyan életkörülménybe született bele, hogy nincs más útja, vagy csak ereje hozzá, ami szerintem érthető, nekem sem lett volna jó eséllyel. Aztán nekik is egyszerűbb azt mondani utólag, hogy "nem fontos az érettségi", mint elmesélni a múltjukat, ezzel fájdalmas sebeket felszaggatva.
2019. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
#2 vagyok. Én a kérdést úgy értelmeztem, hogy azokról van szó, akiknek a feltételei adottak az iskolázottság biztosítására, de ennek ellenére nem szereznek érettségit. A "hangoztatják, hogy nem fontos az érettségi" nálam ezt jelenti, nem azt, hogy a körülményei miatt nem adott a tanulás. Sehol nem írt a kérdező anyagi háttérről. Nyilván nagyon sok ember van ilyen helyzetben is, egyre több, csak itt, ennél a kérdésnél szerintem nem róluk van szó.
2019. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Leszögezném, hogy a kérdés nem azon személyekre vonatkozik, akiknek magukon kívülálló okból nem volt lehetősége az érettségi megszerzésére, hanem azokra akik azt hangoztatják, hogy az érettségi nem fontos, jelentéktelen, értelmetlen.


Továbbá nem gondolom azt, hogy bármi olyat is írtam volna, amely arra engedne következtetni, hogy lenézem azon személyeket, aki nem rendelkeznek érettségivel.


Az eddigi válaszolók pedig az olyan személyekről írtak negatív véleményt, akik az érettségi meglétét értelmetlennek tartják, és akár büszkék is arra, hogy nem rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal.

2019. jan. 14. 16:30
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 Teljesen jól értelmezted, a #7-es és #1-es válaszolók értették félre.


A kérdés alanya minden olyan személy, aki azt hangoztatja, mint a kérdésben áll, így akár egy diplomás ember is, ha ő mondja azt, hogy értelmetlen az érettségi (, de ez nem jellemző).

2019. jan. 14. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!