Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tesztek, ha tartósan nem...

Mit tesztek, ha tartósan nem tudtok elaludni, mert mindig időre kell kelni? Lent

Figyelt kérdés

Szóval, 30 éves vagyok, és amiota az eszem tudom, mindig ez van. Hogy lefekszem aludni, és ha sikerül is elaludnom, félébredek többször éjszaka. Most 5kor kell kelnem, de sokszor már 3kor megebredek, es ha vissza is alszok 20-30percenkent folyamatosan felebredek. Elaludni is nehezen megy, mert tudom, hogy kilenckor le kellene feküdnöm, hogy kialudjam magam, de ez lehetetlen. Ha nem kell időre kelnem, nincs ilyen bajom, alszok, mint a bunda. Nem a múltban szeretnék vajkalni, az mar megtortent, tudom, kb miktol van ez, de a a problemam attol nem oldodott meg. Fokent olyanok valasza erdekelne, akik maguk is ateltek ilyesmit, es sikerult megoldaniuk. Gyerekem meg nincs, a kapcsolatom is rendben van, jelenleg nincs nagyobb problemam az eletemben. A multban volt sok, a nem letezo gyerekkoromban meg tobb, de mondom, ezzel mar jartam szakemberhez.

Ez a problemam egyszeruen sehogyan sem oldodott meg.


2019. jan. 14. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Pszichiáter-t javaslok, ő feltud írni olyan gyógyszereket amire szükséged van. Nekem úgy tűnik hogy ilyen szorongásod van a korán kelés miatt.
2019. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én se alszom jól és már csak a tudattól se, hogy éresztőre kell kelni.


Szerintem ez a világ már csak akkor szebb lenne, ha jóval kevesebbet kellene munkahelyen dolgozni, aludhatnánk 8-9 órát és nem kellene ébresztőre kelni.

2019. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Gyógyszert nem fogok szedni. Egy időben szedtem, aludni ugyan tudtam, de a tobbi.. Nem volt eletem, eltompultam, nem erdekelt semmi.

A megoldast jelenleg abban latnam, ha otthonrol dolgozhatnek, nagyon sokat jelentene, ha legalabb a reggeli rohanas nem lenne, es az ebedet is megoldanam ugy, h gyorsan osszeutok valamit. Es ha csak 5 percre is, de meglenne a lehetoseg h vegigdoljek az agyon. Ha 5 perccel kesobb kelek sincs az h jajj lekesem a buszt vagy dugoba kerulok mi lesz .. Stb.

2019. jan. 14. 15:47
 4/16 anonim ***** válasza:

Esetleg sportolj, tornász, fuss stb..

Ezzel le tudod magad fárasztani és alszol mint a bunda, bár szerintem menj el orvoshoz és beszéld ki magad neki, ő segít megoldani a dolgokat és akkor le tudod zárni mindenkorra.

2019. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#3

De akkor miből lesz pénzed?

Ahhoz hogy meg tudj élni munkahely kell.

Esetleg feküdj le sokkal hamarabb.

2019. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha kerhetem inkabb csak olyanok irjanak, akik maguk is ateltek ilyet. Koszonom, h segiteni probaltok, de a 4es es az 5os valaszolon latszik, h nem eltek at soha ilyet. Ne is eljetek at soha..
2019. jan. 14. 15:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is átélek ilyet, hasonló van velem is, azzal a különbséggel, hogy mindig felületes az alvásom és reggeltől estig fáradt vagyok, bármit próbálok ki, nem segít.

Órákig tartó relaxálást kezdd el gyakorolni, lehet hogy pár hét lesz, mire kezdi éreztetni hatását, szóval nem azonnal, de ha lesz hatása, az nagyon jó lesz.

2019. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Irnal bovebben errol az orakig tarto meditalasrol? Hol tudok utananezni?

Remelem, munkankozben is tudom csinalni, mas kulonben nem nagyon fer bele a napjaimba az orakig tarto 🙂

2019. jan. 14. 16:33
 9/16 anonim ***** válasza:

Már 5 percig tartó is segíthet.

Youtube-n biztos vannak mindfulness videók magyarul is (vagy ha angolul tdsz az nagyon jó), ezek sokat tudnak segíteni.

2019. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Valamin stresszeled magad, valami bánt, nem hagy nyugodni, ott van minden gondolatodban, szorongva kelsz-fekszel. Ezt kéne pontosan tisztázni, hogy mi ez és mitől van.
2019. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!