Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen nagyképű/idegesítő...

Miért ilyen nagyképű/idegesítő némelyik magyar aki külföldre költözött?

Figyelt kérdés
Ez a tipikus youtube komment hogy "Jó lett (üdv Berlinből)" Nem az irigység beszél belőlem ne értsetek félre, de ez már tényleg annyira nevetséges mások orra alá dörgölés, szimplán provokatív, mikor nincs mit mondania de azért eldicsekszi hogy ő már sikeresen lelépett az országból és hű de jó neki, ennél még van a rosszabbik fajta aki fórumokon (pl itt) hülyézi az itthoni magyarokat, elhiszem hogy jobbak a fizetések és nagy a kezdeti eufória, de azért ekkora gyökérbe nem kellene átmenni szerintem... Ez mást is idegesít, mikor kéretlenül az arcodba nyomják a sikerüket? Titeket fáraszt az ilyen? Aki esetleg csinálja az mire veri magát?

2019. jan. 15. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Hiába állítod, hogy nem vagy irigy, az vagy. Üdv Bécsből!
2019. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Erről beszélek! Tipikus...
2019. jan. 15. 19:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nem azon múlik hogy külföldre költözött. Valószínűleg ilyen rossz természetű ember. :D
2019. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Mindenki tudja hogy irigy vagy! Üdv Cypress-ből! (Kalifornia)
2019. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Mert azt hiszi az a nagy dolog, hogy kinn dolgozik és itthon jól él a fizetéséből. Nem. Az a nagy dolog, ha itthon dolgozol és jól tudsz élni. Minden b*lfasz megy ki alja munkát csinálni, jó pénzért. Én meg munka mellett elvégeztem az egyetemet és jól keresek itthon is. Meg sem fordult a fejemben, hogy kimenjek. A kérdésre válaszolva, igen, nagyon idegesít engem is. Ezeket az embereket kerülöm (amit amúgy nem nehéz, mert sokat dolgoznak) Az, hogy sikerük van nem zavar, csak nem tartom annyira, mintha itthon érték volna el ugyanezt.
2019. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert egy rokon felajánlotta hogy ellakhatók nála a kezdeti pár hónapban amíg belerázódok a külföldi életbe és elhelyezkedem, és fontolgatom a döntést, szóval leakadnánk a témáról hogy irigy vagyok e és a kérdésre válaszolnátok...
2019. jan. 15. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Mert Magyarország egy szar hely.


Tudom, hazafiasság meg hogyképzelem. Mostanság divat ez a fajta hőzöngés. Főleg a gyökerek körében, akik maximum egyszer voltak Bécsben, akkor is csak fikázni mindent.


Én végigutaztam a huszonéves korom Európában, és nemcsak úgy, hogy átmentem más városokba aludni meg nézelődni, hanem komolyabban is benne voltam egy bizonyos nemzetközi szubkultúrában, amelynek révén sok külföldi barátom volt, szinte minden európai országból. Most is külföldön élek. Akinek ez a tapasztalat megadatik, az mintegy felülről nézheti, hogy Magyarország milyen egy morálisan és szellemileg elmaradott, buta és erőszakos hely. A magyarok beképzeltek, nagyképűek, mindenkit leszólnak, fikáznak, és folyamatosan irigykednek. Mindenki azt lesi, hogy tud kib...ni a másikkal és megszerezni magának mindent. Borzasztó népség.


Amint belerázódsz egy idegen ország kultúrájába, megérted, mekkora gáz ez. Olyan, mintha egy bántalmazó családból elkerülnél egy normálishoz. Nyilván az egy teljesen más család, más szokásokkal, más hagyományokkal, meg nem is a te családod, de ettől még előbb-utóbb eljön az a pillanat, amikor belátod, hogy eddig egy teljesen érdemtelen országra és nemzetre pazaroltad az életed, ami csak elvenni tudott tőled.


Azok nem szoktak sikeresek lenni külföldön, akik idekint is a hazai tempót erőltetik, magukkal akarnak hozni mindent, és mindent leszólnak, ami nem olyan, mint megszokták. Az ilyenek mennek haza jajveszékelve, hogy á, de szar hely az az Amerika/Anglia/Németország/Dánia/Japán/akármi, mert ott ilyen köcsög mindenki, hát most mondd meg, Józsikám, és képzeld el, még az én csodálatos és kimagasló zsenialitásom sem volt elég nekik, pedig én aztán különleges vagyok!


Azok viszont, akik beilleszkednek, megismernek egy más életmódot, ami mentes a magyarok összes görcsös vergődésétől, az életbe való belefeszüléstől, az éjjel-nappal hörögve egymás torkának feszüléstől. Persze, hogy sikeresebbek vagyunk itt, hiszen a magyarok saját magukat gáncsolják el otthon. Azok a sikerek, amelyeket fel tudtunk mutatni a történelemben, mind abból fakadtak, hogy valaki vagy valakik a maguk kis környezetében felül tudtak ezen kerekedni és példát mutatni. Nem is véletlen, hogy a sikeres embereket odahaza előbb-utóbb mindig üldözni kezdték, gyanakodtak rájuk, ellehetetlenítették őket.


Szerinted én verem magam valamire? Ha így gondolod, akkor pont attól szenvedsz, amitől a magyarok többsége. Nem bírod a kritikát, nem fogadod el, hogy valamit netán rosszul csinálsz. Az a köcsög a hibás, aki a határon túlról ugat. Biztos kamu a fele, ott sincs kolbászból a kerítés, itt meg sokkal jobb, mint bárhol, mert... mert azt mondtam, és kész!


Egy kanadai barátom mondta, aki fél évet élt Magyarországon: a magyarok nagyon erőlködnek, hogy nyugati népnek látsszanak, de nagyon nem megy nekik.

2019. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

7-es! Én szimplán poénból szóltam hozzá, mert már a sokadik kérdés ahol ezt a külföld vonalat erőltetik, pont valamelyik nap osztott ki egy hölgyecske amiért már untam hogy hónapok óta a fantasztikus külföldi pasijáról hablatyol és hogy milyen kö c s ögök a Magyar férfiak.


Az pedig hogy nincs kolbászból a kerítés nézőpont kérdése. Nekem itt kolbászból van a kerítés, mert nem szopatnak annyit, mint amikor Magyarországon dolgoztam, viszont egy havi fizetésem több, mint otthon 3 évi volt. Persze ehhez hozzá tartozik hogy dolgozni is kell és nem csak a tökömet vakargatni jöttem ki, mert bizony előfordul hogy akár 18-24 órát is dolgozom.

2019. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Hehe. Magyarországon élek (bár tény, sokat utazom), de egy külföldi cégnek dolgozom távmunkában, szóval nyugati fizetést kapok. Engem is idegesítenek ezeket, mindig is idegesítettek.

Mármint ne értsetek félre, utálom a kormányt, meg az átlagembernek tényleg rossz itt, de ti, akik kiköltöztetek, semmivel sem vagytok jobbak, mint akik itt maradtak.

2019. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem a kérdést. A tecső meg a pofakönyv (youtube és facebook) mind csak arra megy ki hogy "nézzétek hú de jó nekem", mindenki magamutogató a jelenlegi tartózkodási helytől függetlenül. Ugyanolyan idegesítő a sok Magyarországi helyi dicsekedés is.


Üdv Stockholmból

2019. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!