Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerűen nem tudok együttéln...

Egyszerűen nem tudok együttélni a nevemmel, hatalmas önbizalomhiányom van, és kiderült, hogy szociális fóbiám is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hát, hol is kezdjem, első sorban nagyon hülye nevem van, és nem tudok vele élni most már. Áprilisban derült ki, hogy szociális fóbiám van, próbáltam leküzdeni, félig-meddig talán sikerült is, de a nevemmel még mindig nem elégszem meg. Hatalmas önbizalomhiányom is van, ezért az ismerkedés sem az erősségem. Mit tudnék tenni? (A nevem nem fogom leírni :P)

2019. jan. 15. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azért privátban leírhatnád, ez az internet, nem tud senki kigúnyolni nyilvánosan. Itt álarc van rajtad. Kíváncsivá tettél.
2019. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Várom a tippeket továbbra is, mit tehetnék egy ilyen esetben.
2019. jan. 15. 21:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet töröltetni és fél lehet venni helyette másikat. A középső nevemet én se használom, töröltetni tervezem.

Meg el lehet menni pszichiátriára.

2019. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Keress olyan szakembert, aki feltünteti, hogy szociális fóbia a szakterülete és beszéld át vele a problémát.
2019. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az önbizalomhiányod alapja nem a neved, ez csak egy kifogás. Ha lenne rendes önbizalmad, nem foglalkoznál vele, hogy ki mit gondol a nevedről..

Szóval a legfontosabb, hogy próbáld meg növelni az önbizalmadat, például a rendszeres edzés nagyon sokat segít (saját tapasztalat), illetve, ha rákényszeríted magad a számodra elsőre kellemetlen szituációkra (odamész beszélgetni valakihez, stb.), és egy idő után már nem is lesz kellemetlen, és nő az önbizalmad is, hogy megscináltad :) csak nem szabad feladni, ha az elején picit döcögősebben megy. És szerintem egy normális ember tisztában van azzal, hogy a nevedet nem te választottad, még beleszólásod sem volt, ezért kigúnyolni is teljesen felesleges. És ha meg nevet rajta egy jót, akkor nevet. Nevess te is, ne vedd olyan komolyan a dolgot :)) sok sikert!!

2019. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem egy nagy mértékű betegségről van itt szó, sokkal inkább a kapcsolatok kialakításában, és a tömeg előtti beszéden van a hangsúly. Általánosan amit kell, meg tudom csinálni, nem akadályoz benne, csak a nevem.
2019. jan. 15. 21:22
 7/17 A kérdező kommentje:
Illetve vannak barátaim, nem is kevés, gúnyolni még sosem gúnyoltak, kondizni is tervezek járni, de sajnos az ismerkedés sosem ment. Főleg lányokkal nem, félek a visszautasítástól is. Sok gond van itt....
2019. jan. 15. 21:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs sok gond...
2019. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondd már meg...
2019. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul semmi bajod csak tipikus szorongó kamasz vagy aki utálja a nevét.

Ha ennyire zavar beszéld meg jóanyádékkal és változtassátok meg. Neten elérhető vele kapcsolatban minden információ.

2019. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!