Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek azért depressziós,...

Lehetek azért depressziós, mert elfogadtam, hogy nyert felettem a természetes szelekció?

Figyelt kérdés

19 évesen (fiú) sajnos szerintem sikerült mélydepresszióba esnem, és ez most nem ilyen tinipicsogás. Amúgy már körülbelül 12 éves korom óta így érzem, csak eddig azt hittem ez semmi és majd elmúlik, de nem múlt el magától. Igazából úgy érzem magam mint egy rozsdás elromlott akkumlátor. Azért rozsdás, mert egyáltalán nem törődöm a testemmel. 120 kg vagyok, semmit sem mozgok, hetente egyszer fürdöm, nem érdekel a bőröm, ezért mindig pattanásos vagyok, szőrös mint a dzsungel, és egy 10 éves is erősebb nálam. Tudom, ez mind megoldható lenne sporttal, de mivel azt mondom magamban, hogy kb 25 évesen úgy is meghalok, így nem érdemes foglalkozni a külsőmmel. És azért vagyok elromlott, mert sosem tudok feltöltődni energiával. Ha nincs reggel semmi dolgom, akkor általában hajnali 2-kor fekszem le és délután 1-kor kelek fel, előtte nem tudok, mert addig nagyon fáradt vagyok, ha előbb kelek. Viszont így is mivel túlalszom magam ezért egész nap fáradt vagyok és nincs kedvem semmihez. Amúgy sem érdekel engem semmi általánosságban, igazából egyedül a halál maga, hogy milyen lehet meghalni, biztos sokkal szebb mint ez a világ, stb. Nem is tudom miért vagyok még itt, talán a gyávaságom tart vissza.

Nem segítséget kérek, mert tudom, hogy rajtam nem lehet segíteni, vagyis lehetne, de ahhoz túl sok erőt kéne belefektetnem, és mivel semmi erőm, ezért nem tudok miből. Inkább azt szeretném kérdezni, hogy ezekből az infókból adódóan tényleg depresszió jelei lehetnek? Vagy csak kifogás a lustaságomra?



2019. jan. 15. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem a természetes szelekció miatt vagy depressziós, hanem mert elhanyagoltad magad.

Lehetne most vitatkozni, hogy mi indította el a folyamatot, de ha fogadnom kellene, akkor valami jelentéktelen apróságra tenném a pénzemet. Sok kicsi sokra megy alapon pedig beindult az önpusztítás.

A tested nem hülye, kár annak nézni. Ha érzi, hogy haszontalan, akkor elkezdi leépíteni magát. Kezdve a kémiai egyensúllyal az agyadban, ami kihat a külsődre, magatartásodra és hogy hogyan gondolkozol a világról. Minden szétbomlik, amitől te "te" vagy. Onnan tudod, hogy sikerrel jár a folyamat, hogy öngyilkos gondolataid lesznek.

Szerencsédre még fiatal vagy és bőven van időd változtatni. Persze itt nem percekről, órákról van szó, hanem kemény évekről.

2019. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A külsődre simán vannak megoldások, te is tudod, írtad is. Totál át tudsz változni, ha fejben helyreállnak kicsit a dolgok. Minél később kezded el annál kevesebb időt fogsz eltölteni boldogan a bőrödben. Nekem is vannak külső problémáim. Próbálom őket úgy orvosolni amennyire csak tudom és amilyen hamar csak lehet. Tisztában vagyok vele, hogy addig nem fogom elfogadni és tisztelni magam (és más sem fog), amíg a problémáimat meg nem oldom. Erről szól az élet haver...problémák...és erre keressük a megoldást. Valakinek könnyebb valakinek nehezebb a dolga, de mindenkinek van. Egy gyönyörű nő is ki tud nézni rondán, ahogy egy csúnyácska is össze tudja magát dobni bombára. Ha játszol számítógépes játékokkal...miről szólnak? Problémákról, amiket megoldasz a játék során. Játszd, éld a saját játékodat. Nem az a kérdés, hogy depressziós vagy-e. Ha az vagy hát akkor mi van? Akkor az egy probléma, amit egy több lépcsős megoldási folyamatsorral kell orvosolni. Én a legjobbakat kívánom neked. Play your life!
2019. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
depresszió egy mentális betegség, amit pszichiáter tud diagnosztizálni, te egy életunt, lusta disznó vagy
2019. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem állíthat ki biztos diagnózist a neten senki, még egy pszichológus sem.

De az 100% hogy el kéne menned egy szakemberhez. Nem fogsz meghalni 25 évesen, még akkor sem, ha dupla ennyi kilósra hízol. Ezzel csak a szöveggel csak próbálod elhárítani a problémáid megoldását, de csak az lesz az eredmény, hogy évről évre megtagadod magadtól a változás lehetőségét, és így telnek majd el évtizedek.


Ha beteg vagy, orvos kell neked, még akkor is, ha a betegséged nem látványos, hanem a fejedben létezik. Márpedig ha valami meggátol abban hogy a legmindennapibb dolgokat megcsináld, mint pl a személyes higiéniád fenntartása, az már valszeg orvosi figyelmet igényel, és nem pedig valami csip-csup kis lustaság.

Ez az első lépés afelé, hogy ne ébredj egy nap arra, hogy 40 éves vagy, és az egész eddigi életed odaveszett, mert nem akartál segítséget kérni.

Vannak antidepresszánsok, amik helyrerázzák az agyi kémiádat, és amik segítenek abban, hogy ne legyél ilyen szinten életunt és visszatérjen valamennyire az energiád, meg a cselekvőkészséged.


És ne úgy állj ehhez hozzá, hogy "holnaptól mindenben megváltozok!!! csak zöldséget eszek, és minden nap edzek egy órát" mert így tényleg nem fog menni.

Elég annyi, ha először heti pár napot tornázol, mondjuk fél órát, és nem kell hogy halálra erőltesd magad, a többi napokon pedig sétálsz egy nagyot, mert a szabad levegő és a szobád elhagyása is baromi fontos.

És ne is úgy állj hozzá, hogy "oké, mostantól ez az életem, és ezt fogom csinálni amíg meg nem halok", mert az is ijesztő lehet. Állj hozzá úgy, hogy egy hónapon keresztül próbálsz fele annyit nasizni, és többet kimozdulni, aztán a hónap végén döntesz, hogy bejön-e ez az új életmód, vagy nem. (Mondjuk én is pont ezt csinálom jelenleg; láttam egy ilyen kihívást a neten, hogy egy hónapra teljesen fel kell adni a cukrot az étrendedből, én meg világ életemben nem bírtam tovább csoki nélkül mondjuk 2 napnál, mert egészen konkrétan gyilkolni tudtam volna az elvonási tüneteimtől. Most a 15. napnál tartok, és nem is hiányzik a cukor. Ki hitte volna? :P)


De mindenek előtt, mondom, irány a doki.

Nem vagy olyan gyenge, mint hiszed, csak szar dolog belekezdeni a változásba.

2019. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

És mégis ki tart el téged? 19 évesen se továbbtanulás, se munka, 120 kiló vagy, csak hetente egyszer fürdesz, a fél napot végigalszod és a nyavalygáson kívül semmit sem csinálsz? Irigyellek, mert ez már tényleg művészet. Taníts meg rá, hogy kell ilyen életet élni, mert én is szívesen tespednék egész álló nap otthon, semmit se csinálva.

Én is boldogtalan vagyok és elárulom neked, hogy már jóval 12 éves korom előtt is az voltam, mégis tudom, hogy vannak alap kötelességeim az életben, mondjuk iskolába járni, segíteni a szüleimnek, mindennap lezuhanyozni, hogy a többi embernek ne kelljen a bűzömet szagolnia stb.

Ne használd már kifogásnam a depressziódat, mert ezzel megszégyeníted az olyan személyeket, akiknek szintén mínuszban van az önbecsülésük, mégis képesek élni a mindennapi életüket és megtartani maguknak a fájdalmukat, az önsajnáltatás helyett.

Képzeld el, mi történne, ha a világon minden boldogtalan ember egy kórosan elhízott, önsajnáltató, naplopó bűzbombává változna. Írni lehetne róla egy disztópiát.

2019. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, írtam is hogy ugye sok energiabefektetéssel el tudnék kezdeni sportolni, csak ugye mivel nincs életerőm ezért nem tudom magam rávenni, hogy elinduljak bárhova is sportolni. Nem mondanám jelentéktelennek, de az igaz hogy 12 év iskolai terror van a hátam mögött, mindig is utáltak az emberek körülöttem és el akartka pusztítani, ami sajnos sikerült is nekik lelkileg. Keresek az interneten a közelben sportlehetőéget, de mivel egy sport sem jön be igazán, és a közelben sincs nagy választék, ezért nem tudom megtenni az első lépéseket.

Dokihoz mentem már, családpszichológushoz, ők annyit mondtak, hogy mivel lehúzó és mérgező közösségben élek itthon, ami sajnos igaz is, addig nem fogok tudni változtatni és igen, ők is depressziósnak hívtak. Azt mondták, hogy ha elköltözöm egyetem után kb 25-26 évesen, akkor kezdhetek is bele a változásba és gördülékenyen fog menni. (3,5 év a diplomaszerzésem és 3 évet itthon kell dolgozzak, hogy utána kimehessek külföldre, és új életet kezdhessek)

2019. jan. 15. 23:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Két variáció van:

Vagy nyavalyogsz tovább és minden marad így, vagy veszed a fáradságot és javítasz az életeden. Nincs más út. Ne próbálj meg elbújni egy olyan fogalom mögé, ami manapság már csak egy üres frázis.

2019. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Ez pont tinipicsogás. Méghozzá az iskolapéldája, már ne haragudj
2019. jan. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedben első lépésben vállalnék valami diákmunkát. Ha van egy kis pénzed, rögtön szebb az élet :D Ezután vennék egy kondibérletet és valami haverommal eljárnék edzeni hetente párszor. Az a jó a sportban, hogy függőséget okoz, és nagyon jó depresszió ellen.
2019. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tele van ellentmondásokkal.

Délig hogy alszol, ha egyetemre jársz? És heti 1 fürdéssel hogy bírnak ott elviselni?Főleg melegben, 120 kg-osan nagyon izzadhatsz.

Amúgy egy ekkora testet mozgatni is nagy teher, nehéz.

Apró célokat kéne kitűznöd, mert egyszerre mindent megoldani hatalmas akaraterő kellene.

2019. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!