Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy pár rossz tulajdonságom, amiket nagyon utálok. Ezek közé tartozik a hirtelen haragúság meg a türelmetlenség. Igazából ezt a 2-t gondolom "csak" rossznak, de ezeket nagyon. Egy lelki nyomoréknak érzem magam, főképp azért mert semmiségeken kapom fel a vizet, amit utólag mindig belátok hogy hülyeség volt, de azzal sokra mentem.. A türelmetlenséget apától örököltem, mert ő is borzasztóan türelmetlen, ha várnis kell pár percet és már a plafonon van. Nagyon utálom ezt a tulajdonságot és próbálok tenni ellene, de szerintem az önuralmam is 0. A legrosszabb az egészben, hogy sokan mondták már hogy amúgy nagyon szerethető LENNÉK, mert empatikus, segítőkész és jóindulatú vagyok, de főképp ez a hirtelen harag kb mindent lerombol.

Most a ti segítségeteket szeretném kérni, aki hasonló helyzetben van/volt, vagy van valami jó tanácsa a helyzetre vonatkozólag, az ne tartsa magában. Hogyan tudnám a türelmet gyakorolni? Vannak "praktikák"? Azért ezt kérdem elsődlegesen, mert szerintem egyszerűbb ezt levetkőzni mint a hirtelen haragúságot. Majd ha kicsit türelmesebb leszek, akkor persze megpróbálkozom azzal is. Másik meg az önuralom, hogy ha érzem is hogy ideges vagyok hogy ne robbanjon ki belőlem?


2019. jan. 16. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez bizonyos szempontból jó, mert előre visz az életben. Viszont van, amiben valóban hátrány.

Volt egy ismerősöm, aki nagyon hasonló személyiség volt, én meg az ellentettje. A lényeg: egy ellentétes személyiség a közeledben segítene fékezni ezeket a tulajdonságaidat, ha fogadókész vagy rá, és figyeled a másik személyiségét. Nálunk bevált. A másik lehetőség pedig először egy kutyamenhelyen önkénteskedést vállalni, utána pedig ha ott a személyiséged pozitív irányban változott, akkor ezt lehetne hasznosítani ("empatikus, segítőkész és jóindulatú vagyok") szintén önkéntesként pl.: idősotthonban.

2019. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, ment a zöld! Tényleg jó ötleteket adtál, főleg az állatmenhelyes tetszik. Legalább valami jót is cselekednék.
2019. jan. 16. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!