Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy válik valaki nárcisztikus...

Hogy válik valaki nárcisztikussá? Ennek születik? Vagy belenevelik?

Figyelt kérdés
Miért lesz valakiből nárcisztikus? az ilyen embernek mi vagy ha gyereke születik? azokat sem szereti?
2019. jan. 17. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom úgy lesz valaki nárcisztikus, hogy gyerekkorában sok elutasítást, leszidást, bántást kap a környezetétől, egyedül önmagához tud menekülni, elkezdi kórosan szeretni önmagát.

Nem tudom, e személyiségzavarban szenvedők kapcsolata miként alakul gyerekével, de sejtem, hogy előtte egyfajta "felsőbb hatalomként" kíván feltűnni, szigorú rendszabályokkal és egyfajta "én tudok mindent és úgy lesz minden ahogy én akarom" attitűddel.

2019. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak igaza van, leginkább a túl kritikus környezetben felnövés teszi ilyenné az embert. Vagy épp ellenkezőleg: ha valaki egész életében azt hallgatta, hogy ő milyen csodálatos és felsőbbrendű, akkor persze, hogy ezt is hiszi magáról.

A harmadik verzió pedig az előző kettőnek a keveréke: ha magának a szülőnek is volt valamilyen személyiségzavara, ezért egyik pillanatban istenítette a gyerekét, a másikban meg porig alázta. Talán ez a legrosszabb változat a három közül, a folytonos bizonytalanság miatt.

2019. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyámat porìg alázták s narcisztikus lett belole.

Most engem utal.

Nem akarok gyereket,de nem is mernèk...mivan,ha ez ösztönös s bantanám en is sajátom.

2019. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hasty ***** válasza:
Nárcisztikusok lesznek azok, akiket agyon dicsértek gyerekkorukban, Narcopaták vagy Borderline-ok pedig azok, akiket elutasítást és kevés szeretetet kaptak szüleiktől, azaz szeretethiányosak. Minden narcopata pszichopata, azaz empátiahiányos: nincs beleérző képességük. Tisztességes pillanataikban tudják racionálisan értelmezni az empátiát; értik, de nem érzik. Az, hogy kiből lesz sima pszichopata és kiből nárcisztikus pszichopata, azaz narcopata, attól függ, hogyan tudott valaki gyerekkorában megbirkózni az őt érő mentális stresszel. Ha a gyermek elutasítást és hanyagolást tapasztalt a szülők részéről, narcopata lesz belőle. A lányok általában borderline-ok lesznek, ami gyakorlatilag narcopátia, csak inkább sérülékenységgel, mint inkább a férfiakra jellemző grandiózus, kóros nárcizmussal jár. A krónikus nárcizmussal a gyermek önmagának helyettesíti az elmaradt dicséreteket és megerősítéseket, melyek hiányoztak neki.
2019. jan. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!