Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi jut eszedbe arról ha...

Mi jut eszedbe arról ha valaki egyke? Egykék nektek is mondták már ezeket?

Figyelt kérdés

Én egyke vagyok és megszámolni sem tudom, hogy életem során hányan mondták nekem a következőket:


"Nem rossz, hogy nincs testvéred?"

"Tökjó, hogy legalább így (sok) mindent megkapsz a szüleidtől."

"Nem kell osztozkodnod."

"Nem vagy magányos azért amiért nincs tesód?"

"Nem is örülnél egy testvérnek?" stb.


Jó pár embertől hallottam már azt az általánosítást is, hogy az egykék általában elkényeztetettek és önzőek. Pedig szerintem ez nem feltétlenül van így. Általános és középiskolában sokszor éreztem magam kívülállónak azért amiért nekem nincs tesóm mindenki másnak meg van egy kisebb vagy egy nagyobb (vagy mindkettő) testvére akire számíthat és akit másképp szerethet mint szüleit vagy a párját.


Elképzelni sem tudom, hogy milyen az ha van egy tesóm.


Mit gondoltok? Miben különbözik egy egyke attól akinek van testvére?


Egykék nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)


22/N



2019. jan. 17. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Amikor megtudom hogy valaki egyke, első gondolatom: “szegény! Hogy lehet testvérek nélkül létezni?”

Azért érzek így, mert mi sokan vagyunk tesok, és ha személyesen nem is mindig, mert nem egyidosek vagyunk, de az interneten egész nap beszélünk. És akarmikor akármi van, számíthatok rájuk

Nem vagyok előítéletes, sose gondolom és szinte soha nem is tapasztalom, hogy az egyke elkényeztetett és irigy lenne. Sőt, azt vettem észre hogy szívesen osztják szét amijük van(pl kaja) mint akinek van tesoja :D

Egy egyke szerintem csak annyiban különbözik tőlem, hogy neki egy kicsit várnia kell, és nem alap születésétől fogva hogy ott van neki

Valaki, aki nem a szülei és nem a párja. Ilyen lesz neki kb a legjobb barátja/ legjobb barátnője. Én ahhoz tudnám hasonlítani ezt a fajta szeretetet.

2019. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Fú, milliószor megkaptam mindet. A kedvencem az volt, mikor a szüleimtől kaptam egy lakást, és két nővér árulta. Valahogy erre a testvér dologra terelődött a szó, és megjegyeztem, hogy mindig is akartam tesót. Erre az egyikük megjegyezte, hogy "Nézd a jó oldalát, ha lenne tesód, nem kapnál lakást a szüleidtől." Nem mondtam semmit, de legszívesebben az arcába üvöltöttem volna, hogy gondolkodás nélkül lemondanék a lakásról, új ruhákról, külföldi nyaralásokról és minden egyéb anyagi dologról, ha cserébe lenne testvérem. Nem igazán tud kárpótolni a magányos gyerekkorért a plusz pénz, amit így rám tudtak költeni a szüleim. Ne értsetek félre, a szüleim sosem próbáltak úgymond lefizetni, mert nincs testvérem és nagyon hálás vagyok mindenért, amit kaptam tőlük (végtelen szeretetet, törődést, megértést és igen, nyilván egy csomó anyagi dolgot), de nagyon zavar, mikor ilyeneket mondanak az emberek. Mintha egy testvér összemérhető lenne bármilyen pénzen vásárolható dologgal. (Remélem sikerült úgy leírnom, hogy nem hangzik az egész egy elkényeztetett liba nyafogásának. Egyáltalán nem annak szántam.)
2019. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Az egykénél nincs konkurencia úgy nő föl hogy a szülei szerint ő a legjobb legszebb legokosabb .... és iskolában meg egyéb közösségben csodálkozik miért nem körülötte forog a Föld hiszen a szülei szerint annyira etalon. Azt is mondhatnám könnyebb. Legalábbis ha van tesód az idősebb tesót tisztelni kell a kisebbet meg segíteni... márha jó vagy mert ha a bot könnyebbik végét fogod meg és inkább rossz leszel (nem tiszteled az idősebbet, nem segíted a kisebbet)akkor többnyire csak “ez van” summázás van a szülőktől. Tehát azzal nem mondok újat hogy a rendes embernek nehéz a sorsa de a testvérügy egy n+1edik nevesíthető próbatétel
2019. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
2-es lemondanál minden ilyen extráról ha lenne tesód?Úgy érted ha lenne olyan tesód amilyet elgondolsz magadnak. Van a híres és nem véletlen kialakult mondás hogy a barátaid megválogathatod rokonodat nem. Nagyon könnyelműen kibicként teszel kijelentéseket. Unalmas gyerekkor? Tud az rossz értelembe véve is izgalmas lenni. Nem kell neked ez meg az?....leírni könnyű aztán ha filmsorozatszerűen betoppanna egy féltesó és követelné a jussát cserébe persze belemegy hogy pótlásképpen elmegy veled mittudomén szánkózni akkor azért lehet eltorzulna az arcod
2019. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
#4: Szerintem nem kicsit félreértettél. Ez lehet az én hibám, nem fogalmaztam elég érthetően. Azért adnék oda mindent, ha újra kezdhetném és egy testvér mellett nőhetnék fel. Igen, nagyon jól tudom, hogy nem mindenkinek jó a kapcsolata a testvérével, és persze vannak nagyon extrém esetek is, de ez nem változtat a tényen, hogy egyedüli gyerekként felnőni egy olyan családban, ahol tényleg szó szerint csak felnőttek vannak, borzasztó magányos dolog. Nem unalmast írtam, hanem magányost. Nem volt unalmas gyerekkorom, rengeteg élményben volt részem, de attól még nagyon sokszor voltam magányos. Nem értem, miért kell támadni az érzéseimért, akárhányszor hívsz "könnyelmű kibicnek", nem fogok másként érezni. De most biztos jobban érzed magad...
2019. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Őőő, én pont lexarom :D
2019. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam megkérdezni az új ismerőseim, hogy vannak-e testvéreik, így nem tekintek senkit sem egykének sem testvérrel rendelkező egyénnek. Nem lehet különbséget tenni, szóval attól még, hogy egyke nem feltétlen elkényeztetett, mint ahogyan ha valakinek van testvére is el lehet kapatva.


Nem is irigylem az egykéket, mert én jól kijövök a testvéremmel, de nem is sajnálom őket, mert lehet, hogy ha lenne testvérük, azzal rossz lenne a viszonyuk.

2019. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Általában a beképzeltség.
2019. jan. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

emberek ostobaságát bizonyító sztereotípiák.Ha valaki az egykeségemet kezdi taglalni, netalán az alapján véleményez engem, na, azt én szépen beteszem az 1 bitesek skatyulyájába a fejemben és ott is hagyom.

Legtöbbször azzal az idióta szöveggel jönnek, hogy biztos elkényeztetett vagyok, holott a családomat nem is ismerik.Rámnéz, és csak úgy hasra ütéssel magállapítja...

De amúgy sem értem, miért van ehhez bárkinek köze, miért érdekel az valakit, van-e testvérem vagy nincs? Engem nem érdekel, másnak van-e.Ismerek idiótákat testvérrel és anélkül is.

2019. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, az hogy te személy szerint kikéred magadnak mert nem inged az egy dolog. De hiszed vagy sem szimpla viselkedésből nagyon jó aránnyal ki lehet találni ki az egyke. Ez a “ te ugye egyke vagy?”... “Miért kérdezed?Amúgy ha”.... “ Sejtettem” -féle ismert párbeszédszösszenetek
2019. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!