Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem divat az egészséges...

Miért nem divat az egészséges életmód és a sport széles körben a magyarok közt?

Figyelt kérdés

Tehát a sportot csak passzív szórakozásként kedvelik (pl VB-t, Olimpiát és meccseket nézni), és a szülők akik sportolni viszik a gyereküket ők sem az egészségmegőrzés szempontjából hanem azért hogy a gyerekük érmeket és helyezéseket nyerjen a sportban.


A kormány sem támogatja a egészségmegőrzés szempontú sportot hanem csak a versenysportot.



2019. jan. 20. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert drága, fárasztó és időigényes.
2019. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Pont valamelyik reggel hallottam a rádióban, hogy valami edző mondta, hogy vinni kell a gyereket mozogni, mindegy, mit, csak mozogjon. Nem kell szeretni, csinálni kell.


Szerintem ez a hozzáállás elég rossz. Meg kell találni azt, amit szeret, nem rákényszeríteni, hogy márpedig ezt csinálod.


Nem szerettetik meg velünk a mozgást gyerekkorunkban. Zsámolyokon ugrabugrálni, meg kislabdát hajítani semmi értelme. Helyette mehetne erősítés, magyarázattal, hogy milyen gyakorlat mire jó.

2019. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom.... Bevallom, én hajtom a szobabringát minden nap fél óráig, heti 5 napon. Megteszem, mert kell valamennyi állóképesség, de úgy őszintén, semmi örömet nem okoz (maga a mozgás).

N/46

2019. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ingyenes sport lehetőség, főleg Budapesten szokták a kerületek meghirdetni. Pl. XVIII. Kerültben lakóknak ingyenes síoktatás volt.


Nem csak a sport, de a közétkeztetésnek is volna mit fejlődnie.

Ami engem zavar, hogy általában munkaidőben vannak az edzések. 4-5 körül kezdődik, ahova nehezen érünk időben oda. Hétvégén alig van vagy hamar betelik.

És az ár sem mindig pénztárca barát.

Az én gyerekem nagyon szeret jógázni. Nem lesz utána hullafáradt, de jól átmozgazja magát. Érdekes, hogy ott mindig sokan is vannak.

Érdemes körülnézni és nem csak az úszást és a focit erőltetni.

Na meg a pozitív példamutatás.

2019. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
10-12 óra után kitéped magad a porból, ahol védőeszközök nélkül igyekeztél megfelelni a minimálbérnek, akkor lehet, hogy az értelmetlen nap végén inkább az ilyen esetekre jutalomként cimkézett sör lesz a társad, nem a további vesződés.
2019. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

mert sose voltunk jóléti társadalom. mindig is sokat dolgoztunk sokáig, szar fizetésért, nap végére fáradtak vagyunk, a nehezen megkeresett kis pénzt és a megmaradt minimális energiánkat pedig nem akarjuk olyan "felesleges" dolgokra áldozni, mint a sport.

meg lehet figyelni, hogy olyan országokban, ahol jobbak a fizetések (és esetleg a munka is kevesebb/könnyebb), ott sokkal szívesebben költenek sportra, utazásra, hobbira, mert van miből, több energiájuk marad munka után, és motiváltak is, mert tudják, hogy van elég pénzük arra, amit akarnak (az alapvető szükségletek után).

2019. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Mert a magyarok csórók és lusták. Csak a zabálás megy ezerrel, meg utána a tv előtt tespedés.
2019. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert sokak szerint ha kimegy az utcára az egyén, és elmegy a munkahelyére, meg vissza, akkor az elég sportnak.
2019. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért más országokban se divat.


A mozgás pénzbe, kerül, fárasztó, sok idő. Sok embert egyszerűen nem érdekel, más hobbijai vannak.

Érezhető és látható eredményért meg kell szenvedni, ha lesz eredmény, az motiváló, de addig is kitartás kell.


Étkezés.... Egyek olyat, amit nem szeretek és ne egyem azt, amit szeretek?


Amúgy nem értem az embereket. Volt egy olyan kérdésem, hogy a felnőttkor a fáradtságról, alváshiányról, energiahiányról szól-e, sportra, én-időre semmi lehetőség.

Mindennek lehordtak és közölték, hogy nekem az egész élettel bajom van.


Erre itt leírják az emberek kommentben, hogy az a baj, hogy az emberek fáradtak, időhiányosak....tehát ugyanazt, amiről az említett kérdésem szól.

2019. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Igen, utolsó, szia, de te kiszámolod a számla végösszegét meg pötyögsz mindent ide-oda, annyira bonyolítod a dolgokat, amennyire tudod.
2019. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!