Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted az öngyilkossághoz...

Szerinted az öngyilkossághoz bátorságra van szükség? Vagy csak simán gyávaság?

Figyelt kérdés
mit gondolsz róla?
2019. jan. 21. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

voltam a határán


gyengeség, gyávaság


nem bátorság kell hozzá, ahhoz kell bátorság és erő, hogy felálljon az ember a padlóról, az öngyilkosság a gyávák menekülési útja


szerencsére én nem léptem végül erre az ösvényre


viszont sokakkal beszéltem akik megtették

nagy részük megbánta

2019. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Bàtorsàg. Mivel az emberbe bele van kodolva az eletoszton es az ongyilkos azon felul kerekedik. Meg en se mernem megtenni. Csak azok mondjak azt hogy gyavak akiknek minden osszejott az eletben sose voltak depressziosak sose voltak megoldhatatlan problemaik. Illetve a rosszindulatuak. Nehogy mar meghalhasson csori inkabb szenvedjen itt tovabb, azok igy gondolkodnak.
2019. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

#2:

1-es vagyok

7 évig voltam depressziós, eleje és vége súlyos volt


az életben sikeres vagyok kb ennek köszönhetően, a depresszióm ellenére 3 szakmám van, egész jó lehetőségeim és komoly céljaim

a depresszióról való figyelem elterelés miatt menekültem ebbe a dologba bele és végül kamatoztatom a megszerzett tudást


első kézből tudom, hogy gyávaság, nem nehéz megtenni bármelyik módszert is válassza az ember


én sem az életösztön miatt nem tettem meg, de nem bátorság felülírni az ösztönöket, lásd pl szaporodási ösztön és társai

2019. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2019. jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik sem.
2019. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Vannak valóban kilátástalan helyzetek, amikor ez tűnik az egyetlen megoldásnak. De ahhoz, hogy valaki tényleg megtegye, igenis bátorság és elszántság kell.
2019. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyik se, mert mindkettőhöz valamennyire tiszta tudat kell, az öngyilkosság viszont beszűkült tudatállapotban következik be, amikor nincs logikus és tárgyszerű gondolkodás és kifejezetten érzelmi alapon történnek a dolgok.
2019. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Bátorság kell megtenni

En "abban a pillanatban" nem èreztem,hogy gyáva lennèk,hanem nem elèg bátor.

2019. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Aki azt írja, hogy az öngyilkosság gyávaság az soha még a közelében sem volt az öngyilkosságnak. Továbbá az a depresszió ami hét évig tart az nem depresszió, hanem disztímia.

De nem is bátorság az öngyilkosság. Teljesen egyetértek az elóttem szólóval, aki a beszűkült tudatot írta. Ilyenkor nincs bátorság, vagy gyávaság. Ilyenkor csak a hatalmas lelki fájdalom, a reménytelenség érzés, a kilátástalanság, a feleslegesség érzése van esetleg körítve haraggal és gyűlölettel.

2019. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az öngyilkos már annyira nincs magánál, hogy ez felülkerekedik a legerősebb életösztönön, ez sem nem bátorság, sem nem gyávaság, hanem betegség, zavar. A hozzátartozóknak, barátoknak észre kéne vennie.
2019. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!