Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egyik...

Miért van az hogy egyik oldalon a nők elvárják hogy a férfi ne szólhasson bele az abortusz kérdésébe, másik oldalt meg ők okoskodnak a sorkatonaságról?

Figyelt kérdés

Szerintem durva kettős mérce.

Egyfelől az az én gyerekem is volt míg ki nem nyírták, de az természetesen ilyenkor mindegy. Ilyen indokkal hogy az neki 9 hónap szenvedés és az ő teste. Másfelől utána előadás van nekem arról tartva hogy mennyire kéne egy olyan dolog ami nekem vesz el 2 évet az életemből szenvedéssel. És természetesen rá nem vonatkozik.


Nem az a célom hogy bárkit megbántsak. Nem az abortuszt akarom itt vitatni. Az abortusz kérdést tegyük át máskorra. Inkább ez a kettős mérce havar. Miért van hogy egyik oldalt okés beleokoskodni olyanba ami csak a másik nemre vonatkozik, másik oldalt nem, akkor sem ha a gyerek ugyan annyira az enyém is.


2019. jan. 21. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem helyeseltem a sorkatonai szolgálatot, örültem, mikor megszüntették. Nem tudom, akik mellette kardoskodnak, hogyan reagálnának, ha az ő fiúkat hívnák be?
2019. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
*fiukat
2019. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Egészen más a kettő.

Pl. azért, mert egy gyerek nem 9 hónapra határozza meg az életed, hanem 20 évre - nem csak megszülni kell. Vagy úgy gondoltad, hogy a nő megszüli, te meg magadhoz veszed és felneveled egyedül? Mert ha igen, akkor le a kalappal és igazad van, csak ez nagyon ritka. (Arról nem is szólva, hogy a szülés "veszélyes üzem", egész életre szóló "károsodás" lehet belőle, de extrém esetben bele is halhatsz. Meg az anyagi vonzatairól sem szóltunk, ugye azt is 20 évre. És nem, a gyerektartás általában kajára sem elég - és sokan még azt a kicsit sem fizetik ki a saját gyerekükre:(


A sorkatonaságról: HA lenne, én 1 évet mondanék, és kiterjeszteném a nőkre is. Nem feltétlen ugyanazt oktatnám, mint a férfiaknak (bár aki bírja, és van kedve hozzá, miért ne), de valamiféle képzés szerintem a legtöbb embernek jót tenne.

2019. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A gyerek engem is kötelez a felneveléséig. Anyagilag minimum, még azt a férfit is aki az egészet nem akarja. De emberileg nekem is hosszú időn keresztül felelősség.

Amikor pedig már terhességmegszakításról beszélünk akkor a veszély általában már eleve megvan a megszakítás tényétől független, mert egy abortusz se veszélytelen. Vagy az orvos ajánlására a nő védelmében megy végbe a terhességmegszakítás. Amelyik esetben szerintem teljesen érthető a dolog.


Szerintem ha mindkét nemre egyaránt vonatkozna a sorkatonaság akkor is butaság lenne. De akkor legalább lenne valami legitimitása a nők véleményének a témában. Úgy nem zavarna ha erről okoskodnak. De így hogy elküldene mindenki mást, de neki esze ágában sincs bevonulni, szerintem nagyon gusztustalan.

2019. jan. 21. 09:15
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
"A gyerek engem is kötelez a felneveléséig" - elméletileg és erkölcsileg igen. És? Hányat láttál már kibújni alóla? (És aki nem bújik ki, ott is: nem összevethető az a felelősség és kötöttség, ha két hetente viszed el a gyereked, mintha minden nap te vagy az egyetlen, aki felelősséggel tartozol érte. A gyerektartás meg nem tükrözi egy gyerek költségeit.
2019. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Hát, hallod a kettő olyan távol áll egymástól, mint egy unikornis megy döglött csótány. De jól van, legyen igazad, okos, ügyes, nagyfiú vagy, hogy ilyen csodálatos felfedezéseket teszel. Ha megsimogatom a buksidat, akkor csöndben maradsz, és a további ilyen okosságaidat megtartod magadnak?
2019. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkinek lehet véleménye, mindenről. Annak is, aki nem érintett, annak is, aki nem ért hozzá. Bármilyen témában.

És persze nem is minden nő akar sorkatonaságot, vagy katonának küldeni a férfiakat.

Ezzel a hozzáállással, hogy minden téren belekötsz a nőkbe, úgy egyben, sose lesz barátnőd. De én ilyen embert, mint barát, ismerős is nagy ívben elkerülnék.

2019. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Alapból a férfi társadalom volt az aki azt mondta hogy a nők ne legyenek katonák anno.
2019. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes összehasonlítás a terhesség meg a sorkatonaság. Úgy tudom elképzelni, hogy 18 évesen összeszedik a lányokat, elviszik őket egy anyaotthonba, és ott kell eltölteniük egy évet úgy hogy minden gyereket ők látnak el, ők takarítják az egész épületet és mindenkire főznek. Néha gyakorlatot tartanak, hajnalban kizavarják őket megkeresni az ügyeletes gyógyszertárat vagy orvost, és minden nap kétszer felvisznek az emeletre egy babakocsit gyerekkel. Együtt alszanak egy 20 ágyas teremben az anyukákkal és a babákkal, éjszakánként pelenkáznak, ágyneműt cserélnek, takarítanak ha kell. Sírás hangra kötelezően vigyázba állnak az ágyuk mellett ameddig újra csend nem lesz.

Ez nevelné a lányokat igazi nővé nem igaz? Hogy megtudják mi az a felelősség és blablabla... Mert ilyen az élet, pokol és kínszenvedés, aki még nem tapasztalta annak meg kell mutatni, hogy dehogynem nagyon rossz élni! Azt hitted boldogság meg világbéke? Hát tévedtél! És mi lesz azokkal a lányokkal, akik nem akarnak gyereket, inkább tanulni szeretnének, karriert építeni, akik tudnak védekezni a nem kívánt terhesség ellen? Nekik is tudniuk kell milyen, mert szerintem akiknek muszáj volt katonának menni, azok között több az olyan férfi aki sosem akart háborút, mint a lányok között olyanok akiknek sosem lesz gyerekük.

Ostobaság a kötelező sorkatonaság. Ja és az is ostoba aki szerint egy év lelki terror nem hat ki egy egész életre.

Majd hasonlítsd össze a "jaj a szép testemet áldoztam egy ember életéért" azzal hogy lelkileg megnyomorítanak aaa... Miért is? Ja a semmiért.

És kérdező, igazad van, az a te gyereked is. Ezért is érdemes olyan emberrel együtt lenni, aki vállalná tőled a gyereket, ha tervezett volt ha nem.

Vagy nem tudom, akik nem terveztek háborúban élni, azok kikhez fordulhatnak ezügyben? Azt meg hogy nem lehet megérteni, hogy háború nélkül nincs pénz, pénz nélkül nem lehet plasztikáztatni, személyi edzőt tartani, 40 fölött is 20-nak látszani. Ehhez joga van egy embbernek, az ő teste, az ő élete. Most ha emiatt valahol messze másoknak meg kell halni, arról ki tehet? Úgyis nyomorban élnének, az nem élet, azt jobb is ha elvesszük tőlük. Ugye?

2019. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
Én az ilyen nöknek meg szoktam mondani oké legyen katonasàg de akkor a nöket is vigyék el. Fözni, takaritani, mosni, tiszteletet tanulni nekik sem àrtana. Nyilvan nekik egy noiesitett katonasagot kepzelek el. Vegyek ki a reszuket akkor ök is, ez a lenyeg. Vagy mindenki vagy senki. Ugy konnyu magyarazni hogyha rajuk nem is vonatkozik a dolog.
2019. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!