Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van esetleg olyan, aki ismeri...

Van esetleg olyan, aki ismeri a Myers-Briggs személyiségtipológiát?

Figyelt kérdés

Szívesen beszélgetnék erről az elméletről, hogy kinek milyen eredmény jött ki, és azt mennyire is tartja reálisnak, mennyire érzi azt a maga típusának. Előre is köszönöm a válaszokat!

(INFJ/INFP)



2019. jan. 22. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

A teszt szerint INFJ vagyok. A leírás passzolt rám teljes mértékben.

Ugyanakkor a pszichológusok nem igazán fogadják el reálisnak a tesztet, mert nem lehet a felvázolt néhány alap személyiség típusból összekeverve előállítani az emberiség sokszínűségét. Egyet is értek, meg nem is.

2019. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször kitöltöttem a tesztet, és minden egyes alkalommal az INFJ személyiségtípus jött ki. A leírás nagyon igaz rám, talán egy-két dolog van ami annyira nem stimmel, de egyébként tényleg mintha rólam szólna.


Az előző válaszolóhoz hasonlóan ugyanakkor én is úgy gondolom, hogy teljes mértékben nem szabad a teszt eredményére támaszkodni, ugyanis az emberi lélek ennél jóval bonyolultabb. Szerintem inkább iránymutatóként érdemes tekinteni rá. Azt pl. biztosan megtudhatjuk a tesztből, hogy valaki introvertált-e vagy sem, illetve azt is, hogy logikai alapon működik-e vagy inkább idealista. De arra egyáltalán nem alkalmas, hogy 100%-os bizonyossággal előre megjósolják valakinek a cselekedeteit, a csoportjára jellemző tulajdonságok által. Nem mondom, bizonyos esetekben bejöhet a dolog (pl. egy idealista nagyobb valószínűséggel téved el ismeretlen helyen, mint egy analitikus) de azért nem ez a jellemző.

2019. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, jó, jó, de bőven nem az igazi. Konkrétan alig jobb az asztrológiánál, épp csak annyival, hogy itt legalább tényleg a személyiségeden múlik, hogy melyik csoportba kerülsz, és nem a születési dátumodon. De ezt leszámítva szinte ugyanaz. Kevesebb, mint húsz csoportba osztani az egész emberiséget lehetetlen, ez a modell mégis ezt csinálja. ezért van például ennyi átfedés, ahogy te magad írtad, neked sem csak egy jött ki, mert egyszerűen nem lehet téged beerőltetni egy kategóriába. Nagyon ritka, akit igen. Amikor anno személyiséglélektanon megcsináltuk a tesztet, volt olyan, aki nem kettő, hanem egyenesen négy kategória szélén egyensúlyozott! Ez az én szememben nem egy megbízható modell ismertetőjegye.
2019. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ismerem. Mondd.


INFJ, máskor INFP.

2019. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is hasonlóan gondolom, nyílván annyira összetett a személyiségünk, hogy nem lehet beskatulyázni magunkat. Örömmel tölt el, hogy velem megeggyező eredménnyel rendelkező személyek válaszoltak elsősorban:)
2019. jan. 25. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
És a Forer-hatás vagyis a személyes megerősítés téveszméjét ismeritek? Érdemes lenne utánaolvasnotok és elgondolkodni ezeken a személyiségteszteken és az eredményeiken.
2019. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek erről beszélni (infp) a teszt csak egy kiindulási pont a kognitív funkciók a lényeg azokat próbáld megérteni és ha sikerül a környezetedben lévő emberek megértéséhez is sokat segíthet.
2021. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!