Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősek miért mondják azt,...

Az idősek miért mondják azt, hogy X családja van valakinek?

Figyelt kérdés

Példa


X: Hogy van a fiad?

Y: Jól van, már három családja van.


Ugye ezzel azt mondja, hogy három gyereke van... de WTF? én arra gondolnék, hogy háromféle nőtől van gyereke és most van a 3. felesége....


2019. jan. 22. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Ezt talán tőlük kéne megkérdezni nem minket fárasztani a hülyeségeiddel.
2019. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyem meg, ő egy vidéki idős néni. A műsor meg majd' 10 éves. Ő így mondja, lehet ahol ők laknak, ezt így mondják.
2019. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A gyereket hívják családnak.

3 család = 3 gyerek.

2019. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, de szüleim is használják így és ők városiak és 45 évesek
2019. jan. 22. 18:50
 5/8 Metionin ***** válasza:
73%
Én csak a szabolcsi cigányoktól hallottam ezt mindig. De lehet szokás is vagy nyelvjárás, nem tudom. Nekem is furán hangzik amikor a család = gyerek.
2019. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is szoktam hallani, elég zavaró. Dehát ők így szokták meg, hogy család a gyerektől számítva van, de abból ugye még nem derül ki hány gyerek van. Engem az evvel meg avval is zavar, de azt is sokan használják és nem is helytelen.
2019. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt felénk is így mondják az egyszerűbb életvitelű idős emberek.A másik amit mondanak, hogy "ember"a férfi szó helyett.Még anyósom is így mondta, ha mentünk hozzájuk valami ünnepi ebédre, hogy:az emberek ide üljenek, és mutatta.Ő ezt úgy értette, hogy a férfiak üljenek oda.

A gyerekeim mindig hülyültek ilyenkor:ők ültek oda.Azt mondták, hát mi is emberek vagyunk mama!Vagy megkérdezték, az állatok hova üljenek mama?

Sok ilyen régi dolog van.Majd lehet ha te öreg leszel, neked is lesz olyan mondásod, amit a te unokáid nem értenek majd, mert annyit fognak változni a dolgok.

2019. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez vicces volt :) igazad van
2019. jan. 23. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!