Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz az életben a mindig...

Mi lesz az életben a mindig magoló "stréberekből"? Van még rajtam kívül, aki gimiben tanult és tanult?

Figyelt kérdés

Én gimiben éjt nappallá téve tanultam. A humám tárgyakat nem szerettem, azokból 4-est akartam elérni, a reálokat szerettem, némelyiket imádtam, azokból 5-öst. Na ebből lett az, hogy a humánból 3-as, épphogy 4-es, a reálból 4-es, épphogy 5-ös voltam. :D

Érettségi előtti évben tényleg sokszor tanultam éjfélig.


Na ebből lett a kevés szociális élet, kevés sport, görcsös tanulás.


Tanulni szerettem és rengeteg dolog érdekelt, így mindenképp egyetemre szerettem volna menni.


Fentiekből azonban kishitűség adódott. Rossz logikai készségű, buta embernek tartottak sokan, ezt ki is mondták. Rosszul teljesítettem egy pályaválasztási tanácsadáshoz kapcsolódó IQ-teszt-szerűn is. Tanultam és tanultam, mégse ment jól és nem volt tárgy, amiből elég volt órán figyelnem...


Tehát büfészakra kerültem. Ott is tepertem (bár sok szabadidőm volt), de rosszul és rossz helyen, plusz hiányoztak a soft-skillek. Mindhiába.


Most robotmunkát végzek (irodában) és mellette nem kevés pénz, idő, energia árán korrigálok.



Azért írtam ki a kérdést, mert magányos vagyok, nincs kihez beszélnem, szomorú vagyok, rossz napom volt... Szívesen olvasnék történeteket. Mi lesz az életben a stréberekből?


Magamra ismerek:

[link]


2019. jan. 23. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

az a gond sokan csak elméleti szinten tudnak dolgokat


tehát te fejben tudhatod hogyan rakj össze egy számítógépet, de amikor odaadom az alkatrészeket lehet csak nézel és azt se tudod, hogy mihez nyúlj


fontos, hogy gyakorlati tapasztalat is legyen mellette és persze hobbi, saját célú dolgok

2019. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

De mièrt mentèl büfészakra?

Strèberből robot lesz,azonban mivel tanulèkomy tudna vàltozni,fejleszteni kell a soft skilleket is,mindig ezt mondom kettő menjen együtt.


Mèg nem kèső bármi lehet amùgy belőled.

2019. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Én jeles vagyok, órákon nagyjából figyelek, iskola után nem tanulok, erős gimnáziumba járok. A jegyekre nem görcsölök rá, ha 1es akkor 1es, de általában 5ös.


Na akkor velem mi van?

2019. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3:

az hogy fogalmad sincs mit jelent a stréber :D

2019. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én se az eredeti jelentésében használtam a stréber szót, bár régen, általánosban sajnos voltam az is.
2019. jan. 23. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is rendszeresen olvasom a Forbes-t, de azért az tudnod kell, hogy ezeket a pár oldalas cikkeket feltételesen kell kezelni, nagyon kivonatosan vezetnek le dolgokat a rövidségük miatt.

Miért mentél büfészakra? Ha tepertél, hogy volt sok szabadidőd? A soft skilleket gyakorlatilag a magyar oktatásban nem tudod fejleszteni, egyszerűen örülni kell neki, ha egyáltalán az egyetem alatt hallasz a létezésükről. Szakkönyveket kell lapozgatni, kicsit elmélyedni a témákban. A Forbes-os cikkeket inkább kérdésfelvetésnek tekintsd és olvass utána a benne leírtaknak

2019. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig magamra ismertem a stréberekről szóló résznél.

A szabálykövető, görcsös, kudarc esetén kétségbeeső, mindig sokat tanuló, kevesebb szociális élettel rendelkező.

2019. jan. 23. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ez egy alap, ha valamiben magadra ismersz ne tekintsd kőbe vésett dolognak. Rávilágíthat dolgokra és érdemes olvasni tovább a témában. Tehát gondolatébresztő, irányadó, forgasd bátran


#6

2019. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én történetemet elmesélem.

Ez a történet SAJÁT tapasztalataimból épül fel tehát nem áll módomban általánosítani.

Még 6 osztályban anno egy srác is ilyen volt, úgy általában kedves gyerek volt de mindig mindenből 5 ös volt mindent megcsinált a tanárok pedig imádták ellenben engemet aki 3 4 tanuló voltam és nem buktam semmiből, ez a gyerek viszont már év végén nem volt század tehát látszódtak a szociális problémái mindig úgy jött be mintha 0 púlzusa lenne, és rendkívül sokat hiányzott mindig orvoshoz ment persze nem tudjuk mi miatt, bár elég gyenguszka volt mint testileg is, a szociálison annyit hogy társalgási szinten mintha enyhén autista lett volna, bioszon amikor az abortusz illetve a vér izéket vettük mindig ki kéretözött mert nem bírta bár ez teljesen normális mert sok ember volt aki az ilyet nem bírta ki az osztálykirándulásokon sem vett sose részt egész 3-4 év alatt egyre sem jött el míg az átlagos tanulók mint én vagy más szívesen eljött és ezek a kirándulások nagyon élvezetesek voltak és olyan nyomósak hogy örökre emlékezni fogok azokról a napokról, de ő mindenben kimaradt , 7 osztályban 1 félév elött már mániája volt hogy a nem stréber embereket így csicskáztatta ebben a megtisztelő helyzetben voltam én is aztán 1 ponton elegem lett már és kitaláltam egy igen idegesítő "molesztálást" úgymond amivel ballagásunkig csesztettem vele, mivel mindig hiányzott heteket ezért kitaláltam hogy orvos függő és mikor hiányzott mindig orvosos videókat küldtem neki messengeren amiben ilyen vizsgálódások vannak tehát úgy hogy levetkőzik a páciens meghalgatjàk torkát nézik stb .

De a gyerek konkrétan semmit nem reagált rá tehát a látta megnézte dolog megvolt és semmi tehát ő konkrétan nem vette észre hogy én piszkálom ezzel a problémájával tehát úgy szociálisan meg mindenhogy nem volt egészséges a gyerek de vágott az esze mint a borotva tehát mindent bemagolt mindent tanult sokszor éjfélig míg mások 1-2 óra tanulás után megunják azt lesz ami lesz majd

Szépen a gép elé ülnek és játszanak vagy egyedül vagy haverokkal, még szünetben is a tankönyveket bújta míg én meg mások a haverokkal játszottak a gépen vagy elmentek együtt csavarogni, a csicskás dologból annyi lett hogy ő húzta a rövidebbet és jóban voltunk, innentől jobban a közelében voltam tehát többet megtudtam róla, rá 1 hónapja a tesója is ugyanabba az iskolába került 6 volt mi meg 8.ba kerütünk a felvételire készülve a tesója olyan volt mint egy parazita aki mindig a bátyja nyakán lógott, mikor nem volt ott a tesója akkor jobban elbeszélt a személyes dolgairól hogy a szüleinek minden reggel ő maga csinálja a reggelit és bár 7 órakor felkelt valahogy mindig beért 7:50 re pedig a szomszédban lakott, nos ebből úgy magamban ki következtettem a dolgokat hogy valamilyen úton módon hatottak eléggé erősen a fiúra, lehet volt egy elégtelen jegye azt a szülei valahogy bántották lehet lelkileg vagy fizikailag mind ez titok marad, de annyit mondott hogy még 3 osztályban (4.évfolyamban jött át hozzánk) hogy kapott egy irodalom 1 est és a szülei nagyon ledagradálták, részleteket nem mondott. Felvételi elött úgy mond ki jött az antiszockó bubijából eljött a felvételi a 100 pontból 57 pontja lett mert még hétfőn kiderültek az

eredmények, mondtam hogy gratulálok, másnap megint úgy jött hogy megint az antiszockó buborékjában volt egészen év végéig ballagáson abban az időszakban nem beszéltünk egymással semmit.

Hogy én ezt most mért mondtam el? Na nem azért mert legyen mit kérdezni, hanem a szituáció miatt amit elmondok 2 mondatban

Ugyebár most kezdtem meg a középiskolát 9.évfolyamban járok eltelt 3 hónap minden volt osztálytársamra ráirtam hogy hogy van köztük az antiszockó bubiban élő emberre is ráirtam, nos eza gyerek aki általánosban mindenből csillogott villogott mert bemagolt mindent , most pedig a gyakorlati részben kibukott mint a szar és nehezen tudja összehozni magának a 2 est,

Most középiskolában ismét van egy stréberünk akinek van élete és annak örül ha matekból összehozza a 3 ast félévre, mert a matektanárunk aki osztályfőnökünk egyben szeret szoptatni embereket és drága hála, a 32 emberből 17 biztos kibukik köztük énis de ez már csak rege lesz hogy a jövőben hogy fog alakulni.

16/F

2022. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!