Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme tovább élni beteg...

Mi értelme tovább élni beteg emberként?

Figyelt kérdés

Szabad akarok lenni, úgy élni mint a többi fiatal, élvezni akarom az életet, de nem megy. A betegségek meggátolnak. Nem tudok lépni semerre, mert nem tudok meggyógyulni. Betegségeim rabja vagyok. Újra vissza jött betegségem, újra szenvedek mint egy állat. Senki nem segít rajtam. Ez a mostani életem nem nekem való. Új életre vágyok, ahol nem szedek gyógyszereket, egészséges vagyok, boldog normális életet élek. Így meg mi értelme éljek?


Köszönöm elolvassátok, egy szánalmas ember panaszkodását.



2019. jan. 24. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
milyen betegségeid vannak?
2019. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Mi a betegség? Miben gátol? Sokaknak van olyan betegségük, ami életük végéig okoz problémát és gyógyszert kell szedni rá. De ez nagyon sokféle lehet. Nem mindegy, hogy mennyire és miben akadályoz.
2019. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonlóan vagyok, 4 éve már, hogy nem nyugszik az autoimmun betegségem, sle vese érintettséggel és a pajzsmirigyem is alul működik. Neked mi a betegséged?

24/n

2019. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is van gyógyíthatatlan betegségem, 23 éves korom óta tudom, hogy nem lesz majd olyan életem, mint egy normális nőnek, de ettől függetlenül találok magamnak értelmes célokat. Kezelésre meg járok, életem végéig.
2019. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az az értelme hogy tudsz élni , ha meghalsz akkor az örök semmi és örök megsemmisülés vár rád. Ezt akarod?
2019. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nick Vuijicic videóit nézd meg, van magyar felirattal is, és könyve is van. Vagy segíts nálad betegebbeknek, ha nem tudsz járni akkor másképp, pl hívd fel, beszélj vele. És bízz benne, hogy pint holnap találnak fel egy gyógymódot a betegségedre. Nick Vuijicnek van egy pár cipője a szekrényben. És felesége és két gyereke.
2019. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmi megvetés, a késői nyugdíjazás, a lehetetlen karrierek, a gyerek - továbbadod neki? Biztos akarod, ha neked ennyire rossz?


Nem egyszerű. Így is tudsz jobb ember lenni, mint az a nyugdíjas, akit múlthéten láttam: vesén könyökölt egy fiatalembert a buszon. Az kissé meghajlott. Ránézett, látta, hogy nem történt balhé, megint erősebben nekiment, tisztán látszott, direkt csinálja. A fiatalember ellökte. Az elkezdte játszani a színjátékot, hogy mennyire brutális a fiatalember. A végén még a rendőrt is ki akarták hívni a srácra. Na az ilyen aljas gennyláda nyugdíjas az minek él tovább?

Ha ennél jobb ember vagy, megérdemled, hogy becsüljön valaki.

2019. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" Az az értelme hogy tudsz élni , ha meghalsz akkor az örök semmi és örök megsemmisülés vár rád. Ezt akarod?"


Könnyebb lesz.

Nincs több szenvedés.

Nincs több megvetés.

Nincs több kínzás.

Nincs több visszautasítás.

Ami mindennapjaim része.


Egy valami tart vissza: az ismerőseim bánata, amit okoznék.

2019. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerinted egy egészséges embernek könnyű az élete? Alig van már egészséges ember. Velem született betegségem van. Életem végéig dokikhoz kell járnom és gyógyszereket szednem. Nem jó kedvvel csinálom, de muszáj. Nem vagyok mindig jól, de próbálom élvezni az életet és lefoglalni magam. Apró örömöket találni.

Nem sajnáltatni magam mint te! Párom is beteg. Nem fog meggyógyulni. Tudni kell együtt élni a betegségekkel.

2019. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne megtanulni. Igen. De ha azt mondod, hogy tudni kell, azt jelenti, hogy ha nem tudok élni, lenézel.
2019. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!