Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek segítségre van...

Ha valakinek segítségre van szüksége és arról rinyál akkor miért lép vissza ha valaki felajánlja neki?

Figyelt kérdés

Vagy fordított esetre is van példa amikor valaki a támogatásáról biztosít vagy azt mondja megihatunk valahol valamit utána ha a másik élne az ajánlattal az illető visszatáncol.

Az egyik évfolyamtársnőm mondta könnyebb volna neki valakivel együtt tanulni a záróvizsgákra,ha lenne kivel beszélni a tanulnivalóról.Felajánlottam neki,ha gondolja időnként összejöhetünk pár órára tanulni.Rögtön jött a magyarázkodás nem is tudja, hogy áll idővel,mert hétközben van munkája is,meg más elfoglaltságai.Amúgy meg volt amikor irta milyen dolgok miatt csúszott,nem tudott tanulni,ha azokra a dolgokra tudott időt szekítani erre is tudna,ha igazán akarna.Kicsit rosszul esett a mód ahogy válaszolt.Pedig jóban voltunk egymással,kicsit érthetetlen a viselkedése.Múltkor amikor mentem a főiskolára neki is kellett menni,modtam lehet majd találkozunk.Rögtön jött azzal nem is tudja még ő mikor megy be,attól függ a párja mit tervezett aznapra.



2019. jan. 25. 14:28
 1/5 anonim válasza:
Az ilyen emberek szörnyen komolytalanok, nem szabad észre se venni őket.
2019. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van a pszichológiában egy ilyen szó: kifogáskeresés.

Vagyis, hogy a lelke mélyén igazából nem is akarja. De azért egy kicsit mégiscsak (ott a felszínen), ezért mondja neked. De ha reális lehetősége lenne rá, akkor a mélyben levő érzelmek eldöntik a kérdést: keres rá valami kifogást, így a felszín is megnyugszik: persze, akarná ő, de a külső körülmények miatt nem lehet.


Ha mindezt alaposabban akarod tudni, akkor a tudatalatti hatalmának és a kifogáskeresés lélektanának olvass utána.

2019. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló:van benne valami,hogy igazán nem is akarja.Akarná azért, mert megkell csinálni, meg úgy könnyebb lenne neki, de...ha tenni is kell valamit, egy kis időt szakítani rá akkor már nem is olyan lényeges az egész,jön a kifogás tanul- amikor odajut.
2019. jan. 25. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg a személyeddel van a baj.


Ilyenkor nem arra gondolnak, hogy BÁRKI jó lenne. Hanem az, akivel lenni akarnak.

2019. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy velem van gondja.Jól tanultam a segítséére lehetnék, mint ahogy ő is nekem, mert szntén jól tanult.Jóban voltunk ameddig jártunk előadásokra.De valószínű ez is olyan kapcsolat, ameddig valami cél köt össze jóban vagyunk a vége felé meg jön a távolságtartás.
2019. jan. 25. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!