Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem pofátlanság...

Szerintetek nem pofátlanság ennyire kicentizni az üzemanyag fogyasztást kölcsönkért autónál?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak kölcsönadtam az autómat egy három napos erdélyi kiránduláshoz. Cserébe csak annyit kértem, hogy tankolja vissza az általa elhasznált üzemanyagot. Indulás előtt kérdezte, hogy mennyi az autó átlag fogyasztása, és mondtam, hogy nekem 7.75 liter. Összesen 622 kilómétert ment vele, és, az autóban hagyta a benzinkúti számlákat. Pontosan 20, aztán 28.2 litert tankolt, tehát összesen 48.2 litert. Ez decire pontosan ugyanannyi, mint amilyen átlafogyasztást mondtam neki. Szerintetek nem fúrcsa ez? Rá szakadt volna az ég, ha esetleg kereken 50 literrel hozza vissza?

2019. jan. 27. 10:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
12 deci benzinen kell vergődni neked is? Az 500 forint, és ennyit sem a kérdésed, sem az idegeskedésed nem ér.
2019. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Te mondtad a számot, ő korrekt volt.
2019. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Én nem érezném pofátlanságnak.

Vissza tankolta az elfogyasztott üzemanyagot? Igen. Lehet kevesebbet használt el. Te is kicentizted az átlagfogyasztásod. 7.75. Miért nem mondtál 8-at?


Legközelebb üres vagy teli tankkal add kölcsön és úgy is kérd vissza.

2019. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, mire fel vagy felháborodva. Ő korrekt volt.
2019. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy túltankolta barátod a kovsit, mert a mondott 7.75 helyett csak 7,73 liter az átlagfogyasztás!
2019. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az a pofátlanság, ha elvárod, hogy többet tankoljon bele, mint amennyivel odaadtad.
2019. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem pofátlanság, hanem szarrágás :D

Párszor én is kértem már kölcsön autót, eszembe nem jutott volna decire pontosan tankolni :D

És akkir azt írják, hogy korrekt volt :D

2019. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve rosszul csináltad. Teli tankkal kellett volna odaadni, ugyanígy visszakérni, akkor nem kell matekozni.

Ez a legalapvetőbb ilyen esetben, ha utasként osztozom is a benzinköltségben is mindig így csináljuk, ennél pontosabban nem lehet fogyasztást mérni.


Mivel te ehelyett matekpéldákkal álltál elő, ő tökéletesen eleget tett a kérésednek. Nincs ezen mit hisztizni.

2019. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
3napra kölcsönadok egy egymillió forint értékü kopó tárgyat, vállalva a kockázatot, hogy talán nem olyan állapotban kapom vissza ahogy odaadtam. Ezt ilyen sz@rrágással szokták meghálálni?
2019. jan. 27. 11:20
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
autót, nőt kölcsön nem adunk.
2019. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!