Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van arra szükség hogy...

Miért van arra szükség hogy fizikai fàjdalmat érezzünk ha valami nincs rendben a szervezetben? Szerintetek is jobb lenne ha nem létezne fàjdalom?

Figyelt kérdés
Mi értelme ennek?? Tudom ez figyelmeztetés hogy baj van de akkor is mi értelme?? Tegyük fel elvàgom az újam észreveszem én azt fàjdalom nélkül is mi értelme ennek?? Vagy rossz a fogam, mi értelme hogy úgy tud fàjni hogy majd beszrok?? Fàjdalom nélkül is tudom hogy nincs rendben az a fog. Hülyeség ez a figyelmeztetés anélkül is ràjönénk ha nincs valami rendben. Olyan ez a bolygó meg ez a test mint egy kinzó kamra komolyan mondom. Miért kell szenvednünk?? F

2019. jan. 28. 17:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És bàrmi történne nem lenne fàjdalom mennyivel jobb lenne. Még a halàl is könnyebb lenne és egyszerübb.
2019. jan. 28. 17:38
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs fájdalom életképtelenebb vagy.

Pl. Nem érzed hogy mi van a vakbeleddel, és belehalsz.

Hatalmas ütést kap a koponyad, koponyaűri vérzés, nem tudod, meghalsz.

2019. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
De ha nem lenne fájdalom, akkor például egy banális vakbélgyulladásba simán csak belehalnál, fájdalom nélkül, mert nem vennéd észre időben, hogy begyulladt.Biztos jó lenne ez így?
2019. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jó lenne? Kit érdekel?? Ha nincs fàjdalom akkor a halàl se olyan rossz. Jobb mint szenvedni minden szrtól 80 évig.
2019. jan. 28. 17:47
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó lenne!!
2019. jan. 28. 17:47
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Erre is van lehetőség.

Ha nem akarsz fájdalmat, szén-monoxid.

Álomba ringat.

2019. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

A fájdalom életmentő dolog, akkor is, ha te nem örülsz ennek.

Nem, nem jönnél rá. Ha a hasad fájna, nem jönnél rá, hogy baj van, hiszen nem érzed a fájdalmat (a rendellenességet), és túl későn vennéd észre (amikor már alig élsz), hogy komoly baj van.

A belső sérüléseket te nem látod, és fájdalom nélkül nem érzékeled őket. Vagy te belátsz a saját veséidhez és májadhoz?

2019. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenne jó. Lehet, hogy addig, míg fáj, addig sz*r, de tudom, hogy orovoshoz kell mennem, mert pl eltört valamim, vagy begyulladt. Ha nem jelez a testem és nem veszem észre, akkor 19 évesen elpatkolok vérmérgezésben, ja nem fájt, csak épp 19 voltam... érted.
2019. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem fájnának a dolgok, akkor nem is tudnád, hogy valami árt neked. Van is ilyen betegség, hogy valakik nem érezne fájdalmat és nagyon nehéz dolguk van. Pl ha megfogják a forró serpenyőt, akkor nem rántják el a kezüket és nagyon komoly sérülést tudnak szerezni triviális dolgoktól is.

Illetve a fájdalom arra motivál, hogy elkerüld a fájdalmat okozó helyzeteket. Pl ha nem akarod, hogy fájjon a fogad, akkor foglalkozz többet a száj higiéniáddal stb.

2019. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Hátba szúrnak nem veszed észre, nem fáj biztos semmi probléma vagy ha álmodban sérülsz meg. Arról nem is beszélve sok nem látható sérülés is van, zúzódás, égés, savak stb.

+ ezen felül nem mindenki ugyan úgy érzi a fájdalmat, ismerek olyan őrültet aki fájdalomcsillapító nélkül húzatta a fogát.

2019. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!