Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te meg szoktad kérdezni az...

Te meg szoktad kérdezni az ajtóba beálló utast, hogy leszáll-e a következő megállónál, vagy simán fellököd kérdezés nélkül?

Figyelt kérdés
Én általában akkor állok meg az ajtóban, ha csak egy megállót utazok, tegnap valaki cseszett megkérdezni, hogy én is leszállok-e, inkább elkezdett lökdösődni az ormótlan táskájával, aztán neki állt feljebb, mikor szóvá tettem, hogy nem kéne. Miért nem lehet egy egyszerű kérdést feltenni inkább?
2019. jan. 29. 08:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

én mondani szoktam, hogy "bocsi" és megyek

mondjuk akkor ha látom, hogy nem száll le


ha meg én állok az ajtóban akkor mindig félreállok

2019. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérdezi meg, akkor mondom magamtól, hogy én is leszállok.
2019. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Én se szoktam szólni.

Amikor nyílik az ajtó, figyelem, megmozdul-e. Akár azért, hogy félreálljon, akár azért, hogy meginduljon. Ha nem mozdul, akkor rámozdulok. Akkor számára is egyértelmű, hogy utat kell adnia akár úgy, hogy leszáll, akár úgy, hogy félreáll.

Amúgy engem eléggé irritálnak azok, akik tíz megállót is utaznak, de végig az ajtóban állnak. Mintha élvezet lenne nekik, hogy keresztülmásznak rajtuk.

2019. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Egyik sem. Ritkan megkerdezem, de fellokni semmi esetre sem. Altalaban azt mondom rautalo magatartassal hogy leszallnek, hogy “elnezest”... ezt altalaban mindenki erti mit takarhat a buszon egy ajto fele fordulonal...

Az illeto nyilvan frusztralt es szar kedvu. Azt hiszi ha mason vezeti le az idegesseget az segit. Megsugom nem segit, utana is baromi szarul erezte magat, pluszban elnyomva magaban azt is hogy meg szar fej is volt. Hidd el... de nem is ezzel van baj. Hanem ha nem elemzi ki magat es legkozelebb is ezt teszi. Az szimplan nem ember. Egy ember gondolnodik. Aki csak osztonosen cselekszik az evileg az allat. Ha valaki folyton se(gg)fej ugy, hogy eszre sem veszi azert az mert valamiert elegedetlen, az nem tudom milyen boldogsag utan vagyik...

2019. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha nincs tömeg, és valaki az ajtóban megáll, és mégse száll le a következőnél, az engem is zavar, de az esetemben nem ez történt, egy megállót mentem, ezért nem mentem beljebb, ha többet megyek, és beljebb tudok menni, akkor nem állok meg az ajtóban, legfeljebb heringjáraton, de az más eset. Ezt a lökdösődést bunkóságnak tartom, ha nem indokolja semmi.
2019. jan. 29. 08:33
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kis lökdösődés gyakori annak aki minden nap tömegközivel utazik. Frusztráltak és fáradtak az emberek ráadásul ha sokan vannak akkor van az az érzés hogy jajj senki nem enged hogy megmozduljak, leszálljak. Én próbálom kerülni ezt a viselkedést, de hazudnék ha azt mondanám hogy nem voltak kemény tolakodós lökdösős le és felszállásaim.
2019. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
Aki ránézésre kedvesnek látszik, gyerek, nő, stb annak szólok. A mogorva öregasszonyokat lököm fel szó nélkül.:)
2019. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy meg kérdezem vagy ha látom hogy nem száll le szépen szólok neki hogy elnézést le szeretnék szállni.
2019. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonymousreview60 ***** válasza:
32%

Én figyelni szoktam, leszáll-e vagy sem. Ha mozdul, hogy leszálljon vagy féreálljon, akkor azt a 0,5-1 másodpercet kivárom. Ha nem mozdul, akkor lököm, elsodrom. Az udvariaskodással feltartom a mögöttem állókat is.

Baßák meg, nagyvárosi tömegközlekedésen vagyunk! Budapesten állj félre vagy pusztulj! Alapértelmezés, hogy félre kell állni. Előfordult már, hogy elbambultam az ajtóban, és engem is meglendítettek. Nincs is ezzel semmi gond.

2019. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
És ha van még időtök, míg a busz beér a megállóba? Tehát nem épp akkor nyitotta ki az ajtót, hanem még úton vagytok, esetleg pont piros a lámpa, a lényeg, hogy nem kell rohanni a leszállással?
2019. jan. 29. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!