Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem értik...

Az emberek miért nem értik meg hogy az üzletben érdekek vannak?

Figyelt kérdés
Pl. egy burkoló akinek sok megrendelése van nem fog kimenni kicserélni 2 csempét mert a többi másik nagyobb munkán neki több profitja van. Így alapból azonnal megmondja hogy nem vállalja a kis munkákat. Ezt az emberek nem képesek felfogni, van aki fel akarja jelenteni a burkolót, hogy ő megrendelte akkor köteles kimenni és megcsinálni.
2019. jan. 31. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem köteles kimenni, bármilyen munkát elvállalni. Ilyenért nem is lehet feljelenteni.

Kivéve, ha ő fejezte be most ott a munkát és azt kéne kijavítani, mert valami nem sikerült jól.

2019. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jó cikk a témában:

[link]

2019. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Garanciális esetben, rossz teljesítés címen polgárjogi eljárás indítható, de ez sem "feljelentés", hiszen egy gazdasági szerződésszegés nem bűncselekmény.

Új munkáknál meg minden vállalkozó azt vállal el, amit akar és azt utasítja el, amit akar.

Mondjuk egy fix kiszállási díj megoldaná a problámát ezekre az esetekre. Ha burkoló lennék, úgy is adnék árajánlatot, hogy mondjuk 2m2 burkolandó felület fölött négyzetméterár, alatta kiszállás+óradíj, akár minimál óraszámmal is, mint pl a költöztetőknél. Így nem rína a mesterember sem, mert úgy árazhatná a kis melókat, hogy megérje, és nem rína a kuncsaft sem, mivel megcsinálják a kis melót is neki.

2019. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint azt nem tudom megérteni, amikor megbeszéljük, hogy 15.-én szerda délben jön, 2-kor felhívom, hogy mégis mire számítsak meddig várjak rá, és ő erre közli, hogy jött neki egy nagyobb munka de igyekszik a következő vagy az azt következő héten megoldani. Neki az a nagyobb üzlet én meg még hány napot maradjak ki esetlegesen a munkából hogy rá várjak?
2019. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez attól függ, hogy miről van szó pontosan. Ha azt a két csempét garanciális javítás miatt kell kicserélni, akkor a burkoló kutya kötelessége kimenni, hiába van más jobban fizető munkája.

Feljelenteni azért nem lehet senkit, mert nem vállal el egy munkát. Szíve joga mindenkinek azt elvállalni, amit akar. Viszont ha korábban már elvállalta, az más. Ha van szerződés rá, akkor az abban leírtak az irányadók, nem szegheti meg a szerződést csak azért, mert neki már nem éri meg.

2019. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő csempézett, és azt kell javítani, akkor ki kell mennie, ha ez valami új meló, akkor nem köteles elvállalni.

Egyébként jártam már úgy lakásfelújításkor, hogy megígérték, hogy ekkor és ekkor jönnek (járólap előtér, konyha, fürdőszoba, és csempe konyha és fürdőszoba, plafonig, tehát nem 2 db csempéről volt szó), aztán nem jöttek. Már nem emlékszem, mire hivatkozva nem jelentek meg, de ez így bunkóság, hogy nem is szólnak, és nekünk kellett utánuk vadászni apámmal. Viszont nem vártam rájuk, hogy mikor óhajtanak megjelenni, kerestünk mást, és fizettünk másnak.

2019. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek miért nem értik meg hogy az üzletben érdekek vannak?"


Igazad van, az üzletben érdekek vannak. A leendő megrendelőnek az az érdeke, hogy meg legyen csinálva a munka szakember által. Feljelenteni meg senki nem fog senkit azért, mert nem vállalja el a munkát.


A probléma mondjuk ott van, hogy manapság már nem csak "két csempe" esetén nem talál az ember szakembert, hanem nagyobb, akár több 10-100 milliós vagy milliárdos nagyságrendű munkára sem. Tudom mert benne dolgozom...

2019. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

És a "szakemberek" miért nem értik meg, hogy a megrendelő ideje is pénz?

Az, hogy ha nem vállal el valamit, természetes, nem köteles elvállalni bármit.

Viszont ha már elvállalta, akkor azzal, hogy mégsem csinálja meg, mert talált jobb melót, azzal igenis kárt okoz a megrendelőnek, mert ő is ennek megfelelően osztotta be az idejét. És bizony bár sokaknak ez nem természetes, de az ember ideje a legdrágább, mert abból csak korlátozott van.

2019. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd kiírni egy kérdést a gyakorira munkaidőben, akkor szerintem ennyi idő alatt azt a két csempét is kicserélhetted volna.
2019. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nyilván nem garanciális dologról van szó hanem teljesen új munkáról
2019. jan. 31. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!