Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Miért...

Miért vagyok ilyen? Miért gondolom magam többnek másoknál?

Figyelt kérdés

Folyamatosan jobbnak, okosabbnak, többnek érzem magam másoknál magamat. Ez egyszerűen valamiért belülről jön, és összetűzésbe kerül az agyammal. Ha racionálisan gondolkodok akkor tudom "hol a helyem", hol vagyok bizonyos emberekhez képest. De valamiért belülről folyamatosan olyan késztetést érzek, pontosabban olyan gondolatok jönnek hogy jobb vagyok másoknál, intelligensebb stb.. és tudom hogy ez hülyeség és nem így van. Egyszerűen már szégyellem magam, sajátmagam elött hogy ilyen vagyok belülről. Egyszerűen felidegesítem magamat hogy mást mond a "belső énem" meg a normális racionális gondolkodásom.



Sokszor megesik az is hogy van egy adott téma amiben nem vagyok jártas, de érdekel. Akkor még tisztában vagyok vele hogy abban az adott témában én nem tudok semmit, egy senki vagyok. És ahogy járom körbe a témát, ahogy napról napra tanulok valami újat, egyszerűen nagyon azt érzem magamról hogy mindenkinél jobban tudom. Persze az agyam, tudja hogy ez nem így van. Gyakorlatilag az adott témában, szakmában profi szakembereket kérdőjelezek meg, közben tudja az agyam hogy én vagyok a butuska szépjelzővel, de mégis folyamatosan ilyen késztetés van bennem.



Van valakinek hasonló problémája? Engem már nagyon zavar, szeretnék változtatni ezen. Egyrészt az alázatosság rovására megy a dolog, mert mindenben már úgy érzem magam hogy elég jó vagyok. Lehet egy nagy pofon, pofára esés már kijárna ilyen szempontból nekem. Ezt a kérdést most az eszem írta, legbelül mást érzek.



2019. febr. 1. 21:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

többnek érzem másoknál magamat.*


ja még azt akartam írni, hogy nagyon frusztráló ahogy a nagyképű, öntelt, felvágó, magáról túlsokat képzelő énemet próbálom vissza folytani racionálisan. Egyszerűen borzasztó érzés és konkrétan néha kielégülés újra a öntelt arcommal szemlélni a világot, viselkedni.

2019. febr. 1. 21:57
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, bocs hogy ennyit írok utólag de most jutott eszembe, hogy folyton minden apróságba próbálom belemagyarázni eszméletlen szánalmasan hogy én ezt azért csináltam így mert okosabb, intelligensebb vagyok mint a másik (még akkor is ha én csináltam rosszul az adott dolgot, akkor azt magyarázom be magamnak hogy ez a jobb csak mindenki más téved rajtam kívül), meg hogy más a megközelítésem meg stb.. és ilyen eszméletlen szánalmas pitiáner semmire kellő dolgokba is belemagyarázom ezt és gyakorlatilag undorodom ettől a tulajdonságomtól, nagyon frusztráló, remélem nem vagyok ezzel egyedül és hátha valaki tud valami "gyógymódot" rá.
2019. febr. 1. 22:01
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem többnek érzed magad, hiszen az eszeddel tudod, hogy ez nincsen így. Az egód túlméretes, amikor osztod az észt, vagy agyalsz. Ezt “first person” illúziónak hívom, ami azt jelenti, hogy Te vagy az egyetlen ember, aki néz kifelé a fejéből, a többiek sokan vannak. Ez valamiféle kiválasztottság-tudattal párosul, és tévesen mondatja veled, hogy a világ olyan, amilyennek Te látod. Mert csak ezt az egyet ismered, a sajátodat. A kulcs a problémádhoz mások megismerése, mások világában való elmerülés.


Gondolj arra, hogy amit látsz, az a Te nézőpontod, a másiknak sokban hasonló, és sokban más nézőpontja lesz. Gondolj arra, hogy a másiké ugyanúgy fontos akkor is, ha logikailag miszlikbe szeded az egyszerűbb embert, ne tedd. Inkább védelmezd, segítsd fejlődni.


Ha megvan, képes leszel az egódat egy képzeletbeli potméteren akkorára beállítani, amekkorának helyesnek tartod adott helyzetben, és lenyugszol.

2019. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ja igen, nagyon fontos. Keress magadnál intelligensebb, tapasztaltabb embereket is, akikre felnézhetsz és kezdj velük elmélyült intellektuális kapcsolatot.
2019. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sokszor találtam magamnál intelligensebb, többet tudó embereket, csak akkor jött elő az a jelenség, amit a "szakmás résznél" mondtam, (egy kicsit más példával).


Ugye azt mondtam, hogy amíg eleinte egyáltalán nem ismerek, nem foglalkoztam egy témával, addig tudom hol a helyem, aztán elkezdek vele foglalkozni napról napra és hirtelen azt hiszem enyém a világ. És amint olyan emberektől tanulok akik okosabbak nálam, sokra vitték, intelligensek, hirtelen én is felértékelem magam oda, mert hogy beszéltem vele vagy ilyesmi, vagy mert tőle "tanultam" és akkor én is olyan jó vagyok mint ő, mert hogy átvettem a tudását.


Egyébként köszi a válaszod:)

2019. febr. 1. 23:09
 6/14 A kérdező kommentje:
És amúgy a kiválasztottság dologgal fején találtad a szöget. Tényleg úgy érzem hogy nekem valami nagy dolgot kell tennem, mert hogy én vagyok a kiválasztott :D úristen ez amúgy már nagyon betegen hangzik de sajnos ez az igazság
2019. febr. 1. 23:12
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Ugyanezt erzem en is sokszor, csak bennem a “jobb vagyok mindenkinel nem erdemlik meg a figyelmem” es a “legyel kedves te szanamlas xr es talan lesznek barataid” konflitkusok zajlanak le.
2019. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Azért mer egy bunkó gyökér nagyképű vagy!
2019. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

Olvasd a bibliát,abbòl tudni fogod,hogyan kell alázatosnak lenni.

Kezd a Pèldabeszèdekkel,majd

Ùjszövetsèg

2019. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az a probléma, hogy az életben úgy érzed, nem igazan értél el még semmit, esetleg kevés barátod van, visszahúzódó vagy, nincs párod stb, és emiatt kialakult egy úgymond fordított önértékelési zavarod? Tehát próbálod bebeszélni magadnak, hogy valamiben te vagy a legjobb, hogy sikeresnek érezzed magad...
2019. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!