Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön kevesebb nemtörődöm,...

Külföldön kevesebb nemtörődöm, felelőtlen, következmények nélküli társadalmat akaró ember van? Kihalt Mo-on az egészséges maximalizmus?

Figyelt kérdés

Heti rendszerességgel rosszul vagyok az engem körülvevő nemtörődöm emberektől.


Elvállalnak feladatokat, amiket nem, vagy silány minőségben vagy sokkal túlhaladva a határidőt végeznek csak el, legyen a munkájuk fizetett vagy önkéntes. Amikor pedig kritika éri a munkájukat, ők vannak felháborodva, hogy "Jóvanazúgy" / "Más még úgyse csinálná meg ezért a pénzért" / "Akkor csináld meg te jobban" (evidens, hogy meg lehet csinálni, csak akarni kellene. Ha utána megcsinálom én helyette bizonyíthatóan jobban, akkor pedig jönnek a kompetenciákkal illetve a "Jóvanazúgy", "Hát tőle ennyi telik, örüljünk ennek is" kifogásokkal). Bizonyos esetekben pedig még várják is a felmagasztalást, hogy márpedig ők elvégezték a munkát, azért a kevés / semmi pénzért (diák / önkéntes szervezet esetén).


Egészséges maximalizmus: elsődlegesen arra törekszünk, hogy minőségi munkát végezzünk, és utána várjuk az érte járó díjazást, nem pedig fordítva (legyen magas a fizu, majd akkor dolgozom rendesen, különben x*rok bele. Ebben az esetben tapasztalataim szerint sosem lesz elegendően magas a fizetés, hogy az illető elkezdjen dolgozni tisztességesen.)



2019. febr. 2. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A munka értékeléséhez kell egy reálisan látó főnök is, aki objektìven tudja értékelni a látottakat.
2019. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Külföldön tényleg kevesebb ilyen van (legalábbis erről beszél minden kiköltözött ismerősöm), viszont tény, hogy ott ennek oka van. Normálisabb körülmények, normálisabb főnökök, normálisabb fizetés mellett dolgoznak.

Voltam gyakornok egy külföldi tulajdonú, elég nagy nyugati cég itthoni gyárában. Az emberek többsége tök nyugodt volt és jól csinálta a munkáját. Voltam gyakornok egy kicsi, de otthonos cégnél, ahol ugyanez volt. Most pedig egy tipikus, magyar cégnél vagyok, ahol a főnök folyamatosan beszólogat a munkásoknak, a körülmények rosszak és a fizetés sem nagy. Teljes mértékben megértem, hogy miért nem csinálják elhivatottan itt az emberek a munkájukat.

Nekem is ígérték a fizetésemelést próbaidő után, tökéletesen csináltam a munkám, az eddigi leggyorsabban tanultam be, több helyre is simán betudtak rakni, feltaláltam magam... És nem kaptam fizetésemelést, szakmunkás minimálon vagyok, a főnök meg néha engem is kóstolgatott. Szerinted, így mi motiváljon azon kívül, hogy 2 éven belül elköltözöm?

2019. febr. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kb erről beszélek:

[link]

2019. febr. 10. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!