Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire furcsa, hogy ezt...

Mennyire furcsa, hogy ezt érzem? Lehet az anorexia tünete?

Figyelt kérdés
Már jó néhány éve van egy olyan érzésem, hogy túl széles vagyok, és túl sok helyet foglalok. Ezt leggyakrabban akkor tapasztalom, amikor ülök az iskolapadban, és egyszerűen túl... nagynak érzem magam, mintha nem lennék elég kicsi és keskeny. Az utóbbi néhány hónapban fogytam néhány kilót, és tisztában vagyok vele, hogy elvileg nem vagyok kövér, illetve korábban sem voltam az (55 kilóról mentem le 50-re, és 170 centi vagyok), mégsem tudok megszabadulni ettől az érzéstől, a leadott súly ellenére sem. Van egy olyan sejtésem, hogy csak akkor múlna el ez az érzés, ha 0 kg lennék, amit értelemszerűen képtelen vagyok elérni.

2019. febr. 3. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel menj valami szakdokihoz, mert gáz.

Én is 170 vagyok, 55 kiló és _tökéletesen_ érzem magam. Se túl sok, se túl kevés. Voltam 49 és 63 is. Előbbi egészségtelenül sovány volt már és rossz is volt (stressz és betegség) utóbbi meg némi tokát, kis pocakot és jó nagy kerek fart eredményezett (a srácok szerették mondjuk)

Éves orvosi szűrésen is azt mondták, teljesen optimális a magasság-súly arányom. Sőt, a kollégáim inkább azért csesztetnek mert szerintük pici vagyok és törékeny. (el szoktam őket küldeni a 'csába érte, mert tudom, hogy minden rendben velem.. habár az fájt az egómnak, amikor az egyik szó szerint a hóna alá kapott fél kézzel viccből)

Szóval na, igen. Amit érzel az semmiképp sincs rendben.

2019. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne hülyülj, akkor én 171 - 78- al mint mondjak ember? Nyugodj meg, a külső nem minden. Az 55 tökéletes szerintem
2019. febr. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Minèl elöbb keress egy szakpszichológust.Az én 16 èves kislányom is 172 cm magas,most 57 kg,de mikor orvoshoz fordultunk 52 kg volt.,Hiába volt még normàlisnak mondható a súlya,hiaba mondta ő,hogy nincs semmi baja,hülyèk vagyunk mi,stb,bizony baj van,de még nem súlyos szerencsére.Ezt az orvos is megmondta így kerek perec.Azt is,hogy még időben vagyunk.Azt is,hogy,azzal a gondolkodassal,amit a lányom érez,amit elmond ő ,meg mi- amit tapasztalunk- hipp-hopp 28 kg lehet. Te is menj el minél előbb,kérj segìtséget
2019. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az anorexiás nem tudja magáról, hogy vékony. Szerintem egyébként baromság, amit az előttem lévők írnak, minek kéne rögtön szakdokihoz rohanni? Én 165 cm vagyok, és 48 kg, semmi bajom nincsen, szerintem teljesen megfelelő a súlyod, és nem ritka, hogy egy fiatal lány fogyni szeretne, most akkor rohanjon minden második szülő a lányával orvoshoz, mert az fogyni akar?
2019. ápr. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyorsan rácsekkoltam a bmi indexre. 170 és 50 kiló az sovány.


Most mértem magam, 62 vagyok 170-hez. Továbbra sincs semmi felesleg, bmi is azt mondja, hogy normál.


Úgyhogy igen, valami felfogásbeli gond van kérdező részéről is, meg a tiédről is, előző. Minek fogyjon valaki, ha már amúgy is vékony? Tornázni, mozogni, alakot formálni kell, nem fogyózni. Első voltam.

2019. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!