Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit okozhat egy emberben az,...

Mit okozhat egy emberben az, ha nincs jelen az életében a fizikai érintés, de szüksége lenne rá?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsorvad az életereje.
2019. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magához nyúl.
2019. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az életerő attól függ, hogy a belső, egyéni akarata megvan-e a továbblépéshez - vagy ezt esetleg segíti-e egy külsős közeg -, ehhez nem kell érintés.

Inkább azt eredményezheti, hogy fél közeledni másokhoz szexuális téren, félénk, tartózkodó marad mindenkivel szemben, aki közeledne feléje. Erről egy idézet jut az eszembe:

"Félénk gyermek voltál, aki sosem ízlelte meg a barátságot. A legapróbb érintésre is gyanakodtál,

magányos lélekként sírtál a kozmikus vadonban. Még most is magányos vagy." (David Gemmel)

2019. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nincs meg :) szép az idézet.

2019. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tönkre teszi szépen lassan. Így jártam én is. Mostanra ott tartok hogy egy ártatlan baráti váll-lapogatást alig tudok a helyén kezelni. Mármint nyilván ésszel tudom hogy semmi extra, törődni se kell vele, de tuti hogy egy fél napon át elkísér az a kellemes borzongás, amit kivált. Ugyanakkor ha már valódi szándék is van mögötte (pl a másik érez irántam valamit) akkor olyan szinten elszigetelődöm, hogy egyáltalán nem érzek semmit egy öleléstől, nem tudok benne feloldódni. Ez szinte ellehetetleníti egy párkapcsolat kialakítását.

Úgyhogy aki nem részesül elég fizikai kontaktusban, de igényelné, az nagyon csúnyán megsínyli hosszú távon, pszichológiai téren. A szexualitás itt bőven másodlagos, sőt harmadlagos csupán. Itt már az alapvető emberi viselkedés és annak helyes értelmezése/kezelése is sérülhet. Elég kegyetlen büntetés ez egy ember számára.

2019. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem is volt, talán sose kapom meg egy lány ölelését, se. Mit okozhat az egész? Depressziót, magányt, öngyilkosság vágyat. Bár csak magamból indultam ki..
2019. febr. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!