Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kitartás "fejlesztése" valamil...

Kitartás "fejlesztése" valamilyen módon?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy mindegy mibe kezdek bele 1-2 hét és feladom. Elkezdtem például nyelvet tanulni ment is egy ideig fejlődtem benne egész jól utána meg szépen elmaradt az egész tanulás. De minden területen így vagyok valamibe bele kezdek és egy idő után teljesen elmegy a kedvem az egésztől.

De még a számítógépes játékokkal is így vagyok, lehető legkevesebb erőfeszítést és időt kelljen bele tennem olyat keresek. De már engem is zavar, hogy ilyen lusta dög vagyok próbáltam megváltozni ezen a területen, de meglepő módon ennek is az lett a vége mint minden másnak :D


Előre is köszi a tippeket



2019. febr. 4. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Alakíts ki egy időbeosztást. Nem kell univerzálisnak lennie, akár minden vasárnap este eltervezheted a következő hetedet. Amikor tudod vagy számítasz rá, hogy lesz szabadidőd, tervezd el, hogy mit fogsz csinálni.

Innentől kezdve egy acélos akaraterő kérdése az egész.

NINCS kifogás, hogy amikor eljön valamilyen önfejlesztésnek az ideje, miért nem csinálod. Az hogy álmos vagy, fáj a fejed, fáj a kezed, megy a kedvenc sorozatod, hívnak a haverok sörözni, bármi ilyen hülyeség NEM kifogás. Amikor üt az óra, nekiülsz és csinálod.

Az hogy hirtelen orvoshoz kell menned vagy ilyesmi, amiatt megengedhető a halasztás, ilyesmi mindenkivel előfordul.

2019. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont az akaraterővel van a baj, ez lenne a kérdés lényege. Azt kéne fejleszteni valahogyan, egy idő után elszáll a motiváció és utána egyszerűen nem tudom rászánni magam a dologra.
2019. febr. 4. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen trükk. Ha óra van, nekiülsz. Nem gondolkodsz, nem kényeskedsz, nem tollászkodsz, hanem csinálod, akármi van. Ha kell, kérj meg valakit a családból vagy a haverok közül hogy adjon két qrva nagy pofont amikor nem csinálod, amit kéne.
2019. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet :D "kellett volna a sorstól egy büdös nagy pofon [...]"

Kaptam privát üzenetben egy kérdést aminek hatására rádöbbentem arra, hogy igazából saját magamban nem hiszek és ezért "adom fel". Túl nagy célokat tűzök ki és ezért száll el a motiváció.

Pl a nyelvtanulásnál maradva én a suliban nyelvet nem mondhatom hogy tanultam, tartósan kb semmi nem ragadt meg. Így 21 évesen (már dolgozom) csak nem ártana nyelvet tudni. Elkezdtem angolul tanulni a célom nem más mint nyelvvizsgát tenni belőle, úgy hogy kb 80 szót tudtam mikor a célt kitűztem. Túl nagy falatnak tűnhetett és tudat alatt feladtam. Legalábbis én erre gondolok.

Talán működhet ha kisebb könnyen elérhető célokkal haladok egy nagy cél felé.

2019. febr. 4. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen lehetséges.

Mindig reális célokat tűzz ki. Megcsinálhatóak legyenek, de azért igényeljék a kemény munkát! Így ha ezeket eléred, meg kéne, hogy maradjon a motiváció. Ha egy cél megvan, egyből gondold ki a következőt.

Gondolom érted, hogy semmit nem fogsz tudni egyik napról a másikra megtanulni, sokminden heteket, hónapokat vagy éveket vesz igénybe. Ezért ne hagyd, hogy elvegye a kedvedet, ha az elején nem tapasztalsz fejlődést. Lehet hogy neked simán több gyakorlás, több tanulás kell hozzá. Ha csinálod becsületesen, idővel meglesz a siker.

2019. febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!