Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy nincsennek...

Normális hogy nincsennek érzéseim? Ha más is így van ezzel az írjon.

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok kimondani a szeretlek szót úgy hogy komolyan is gondoljam. Szüleim iránt sem érzek szeretetet de még ragaszkodádt sem. Barátaimat bírom de nem éreznék nagyjából semmit ha nem lennének, egyedül is jól megvagyok. Szeretem a nagy társaságot de egyedül is jól vagyok. Épp ezért van az, hogy nincs barátom mert képtelen vagyok bármit is érezni bárki iránt ezért inkább nem megyek bele semmibe. Ennek lehet valami oka? Más is van ezzel így?

2019. febr. 4. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szórol szóra. Kíváncsi vagyok a válaszokra.
2019. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg dolog lehet.

Én kb. 6-7 hónapon át nem éreztem semmit, a legkisebb empátiát sem, sem élvezetet, se dühöt vagy félelmet, kíváncsiságot sem, tényleg semmit. Valami elkattant, aztán egyszer csak visszakattant és utána hirtelen iszonyat érzékeny lettem, mostanra nagyjából normalizálódtam.

Azt hittem pszichopata vagyok, de pszichiáter szerint bipoláris zavarom volt.


Nálad mióta áll fenn a dolog?

2019. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Okot nem tudok hogy mitöl lehet, de én is így vagyok.


Képtelen vagyok kimondani akárkinek a szeretlek szót, nem tudom ki mutatni sem, mert egyszerűen "megalázonak"(nem tudok jobb szót rá, ez se az igazi) érzem, még a szüleimnek sem tudom kimutatni, vannak barátaim de én is inkább egyedül szeretek lenni.

Nálam azóta van ez mióta vége lett a 3éves párkapcsolatom ak (1éve kb)


22/N

2019. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Dettó ugyanez. Nagyon sokat törtem a fejem érzelmi szegénységem okán, de mindmáig nem tudom, hogy a családom és az iskolai megaláztatások tehetnek róla, vagy szimplán már így születtem, defektesként.

Végtére is nem akkora probléma ez, mindig jól jön valaki, ha temetésen vígasztalni kell a többi embert...

2019. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ideje ilyen vagyok. Nem merek közeledni az emberek felé, így kimondani bárminemű érzésemet feléjük. Totál félek az elutasításól. Nálam az oka a sok kórház, költözés, röviden gyökértelenség.
2019. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy bármi oka lenne nálam. Nem költöztünk, vannak barátaim, nagyon társasági vagyok, nincs olyan akivel ne tudnék beszélni. Mégis mióta az eszemet tudom így vagyok.
2019. febr. 5. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Én se mondtam ki a "szeretlek" szót soha. Nagyrészt ha ugy vesszük hasonló okok miatt nem volt még barátnőm nekem se, a 95%ukat egyszerűen nem tudnám szeretni, akik félmeztelenül a neten pózolnak 3-400 ismerősökkel bulizgatnak pasizgatnak ilyen fiatalon.. Egyszerűen nekem se menne hogy ilyen embereket szeressek, ezért is vagyok ilyen egyedül. Egyenlőre nem érzek sokmindent mert nincs is kinek adni a szeretetből, 1 családtagom van akivel élek mióta tudom magam, a többi nem igazán érdekel, csak "a családom" szinten.. Bár jó lenne ha adnál ebből az érzéketlenségből hogy ne kéne naponta belepusztulnom hogy milyen egyedül vagyok
2019. febr. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!