Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a sárkányság?

Mit jelent a sárkányság?

Figyelt kérdés

hogy viselkedik, mit tesz vagy mond, aki ilyen?

Aki egy bunkó illetővel szemben megvédi magát, direkt hasonlóan bunkó stílusban, az is sárkány? Ha igen, hogy védje meg magát nem sárkányként?



2019. febr. 4. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam ezt mondani, amikor megjött.

L

2019. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak szokása házisárkánynak hívni az olyan feleséget, aki túlzottan korlátozni akarja őket. Bár az esetek többségében a "korlátozás" teljesen helyénvaló, sőt, igazából nem mondható korlátozásnak, inkább csak értelemszerű elvárásnak (például hogy a párunk ne hajnali 5-kor tántorogjon haza csutka részegen), az ilyen férjek és haverjaik szeretik felnagyítani az asszony mérgelődéseit és őt bűnösként feltüntetni.

Persze, előfordul, hogy tényleg házisárkány a nő és elnyomja a férfit teljesen. Minden mozzanatát kritizálja, szüntelenül parancsolgat, semmi rosszat nem tesz szegény fickó, mégis bántja a másik. Ugyanilyen "sárkány" férfiak is vannak szép számmal, akik kvázi rabszolgaként tartják a feleségüket.


Szerintem az nem számít sárkánynak, aki csak önmaga védelmében bunkó. Akkor sárkány valaki, ha ok nélkül bánt valakit és uralkodni akar felette, az illetőt teljesen elnyomva.

2019. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!