Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék többet teljesíteni?

Hogyan tudnék többet teljesíteni?

Figyelt kérdés
Elvegzem a munkát, házimunkát, de utána hulla vagyok, nincs időm sportolni, olvasni, barátokkal lenni. 2x ennyit szeretnék teljesiteni, de se időm se erőm. Ti hogy kezelitek ezt?

2019. febr. 5. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat kell dolgozni a munkahelyeden? Hány órát?
2019. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig rá kell venned magad a sportra. Valahogy erőltetni kell, és miután a napi rutin része lesz, akkor észre sem veszed és fejlődsz, jobban fogsz bírni mindent.
2019. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Holt fáradtan hogy sportoljon?

2019. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Akaraterő, nem teljesítménysportot kell egyből, hanem el kell kezdeni mozogni, lépésenként, abból jön a jobb állóképesség, több energia stb stb.


#2

2019. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van ideje, csak másképp osztja be.

Munka:

Hány órát dolgozol és mit? Mennyire vagy elégedett jelenlegi életviteleddel, amit a sok másik szürke egérke is elvégez világszerte?


Hányszor és mit takarítasz?

Vannak-e egyéb alap dolgok az életedben, mint pl gyerek, család?


S lenne még pár kérdésem...


Anno a kezdeti melóm mellett biciklivel jártam oda-vissza, ami napi 13km. Előtte hajnalban edzés.

Haza érve nem azt csináltam, mint sokan, hogy házimunka, hanem aludtam 1-2 órát, felkeltem megfőztem másnapra, elpakoltam és vonultam be műhelyembe alkotni, hogy haladhassak céljaim felé, majd egyszerű izomzatot feszesítő tornát csináltam egy anime alatt (20perc).


Amit elő veszek azt elpakolom használat után, nem pedig az hogy sietek és mindent úgy hagyok a lakásban. Így annyi a dolgom csak hogy porszívó és felmosás.


Ha nincs erőd meló után edzeni, tedd meg reggel. A mozgásnak lesz eredménye + ébresztő és jobb lesz közérzeted is.


A kezdet mindig nehéz.


Megszokni egy másik életvitelt, önmagunkon erőt venni még nehezebb, de itt is csak az eleje fura s nehézkes.


Elégedett vagy-e önmagaddal s jelenlegi helyzeteddel?


Ki tehet róla s ki az aki tehet róla?

Mi magunk! "segíts magadon s isten is megsegít"

Nem álmodozni s várni kell a jobbat az életben s sírni, ez meg az nem jó.


Kérdezem:

Gondolkodtál a probléma forrásán? Megfelelően elemezted vagy csak cső látással, mint a megrekedt emberek zöme?

Mit tettél érte avagy ellene?

Vettél erőt magadon, hogy kipróbáld pl csak a tested határait mindennap csak egy kicsit átlépve?


Hány éves vagy?


Mihez értesz?

Pl a munkádon kívül.


Rengeteg ember semmihez nem ért manapság, alap dolgokhoz se vagy csak amiről papírja van, de megesik azt se tudja már.


Önismeret, mentalitás, hozzá állás, alap logikus nyitott gondolkodás, információ gyűjtés s hasznosítás, kreativítás kihalóban van, azért van ennyi szürke hétköznapokkal megáldott, életkedvtelen, mókuskerekes ember.


Pénz:

Sokan csak beállnak valaki keze alá dolgozni s várja a javulást s álmodozik a jobb életvitelről, holott semmi mást nem tesz nap, mint nap ugyan azokat az eseményeket s cselekedeteket tartja be - nem halad előre...


Mindig is úgy voltam: Az idő és szabadság SOHA nem lesz pótolható, ami kárba vész.


Változtatni akartam, persze ezt el kell kezdeni alja munkával is ha kell, de folyamat kutakodni, fejleszteni kell magunkat s kiötölni egy-egy tervet/célt a haladás érdekében.


Sulis koromban pl karácsony előtt elkészítettem egy egyedi dobozt.

Ami egy müanyag mappából s maradék anyagból, 120ft os szalagból állt.

Lényegében a szalag ára volt a "nagy" befektetés.

Eladtam 1800ért.

Abból vettem A2-es méretű müanyag lapot 1200ért, s vettem 5 dobozra való szalagot, ruha anyagot itt is otthonról hasznosítottam fel.


Eladva az 5 dobozka 1800ért, mert aki megvette az elsőt nála látták s szerettek volna ők is venni.


5 dobozból a kézhez kapott pénz 9000ft. Innen már mindent vettem hozzá, de folyamat visszaforgatva a bevételemet nőtt az összeg.

Közel 150ezret kerestem dobozokkal, diákként pár hét alatt lényegében 120ft-ból. (suli, tanulás és sport után szántam időt erre)


Ez csak egy kisebb pl a haladás és más gondolkodás s kreativitás példájaként.


Volt hogy ünnepek előtt már 2-3 hónappal alkottam az ünnepekre.


S apránként munka mellett haladtam felfele, majd a fix időbeosztásos nem kedvelem munkámat hátra hagyhattam rövid időn belül, mert bejött a tervem.


Magam osztom be a munkaidőmet is s szeretem, marad energiám, nem vagyok betokosodott, befásult társaságban.


Ugyanis a környezet hatással van ránk, akármennyire is tagadják vagy/és nincsenek tisztában ezzel.


Remélem picit megmozdulnak az agyad s életed kerekei, sikerül változtatni.

2019. febr. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!