Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire szoktatok konfront...

Ti mennyire szoktatok konfrontálódni? Mindig kiálltok magatokért?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul tettem fel a kérdést de arra gondolok mikor pl. álltok sorban a kasszánál és valaki bevágódik elétek, vagy ha az ügyintéző ritka bunkó veletek, vagy ha egy ismerős az arcotokba mosolyog, közben pedig tudod, hogy a hátad mögött kibeszél. Szóvá teszitek ezeket? Vagy úgy vagytok vele, hogy van ennél jobb dolgotok is, mint hogy ilyenekért leálljatok vitatkozni? Én az adott helyzetben semmit nem szoktam szólni, utólag viszont mindig megbánom, hogy nem tettem helyre azt az illetőt.
2019. febr. 6. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, amiért kiállok magamért, de van az életemben egy olyan hely, ahol ezt lehetetlenség megtennem a körülmények végett: a munkahelyemen.
2019. febr. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Néha. Amikor úgy érzem,jobban járok, ha megteszem, de felesleges, értelmetlen vitákba nem megyek bele, van akivel nem is érdemes.

Lehet, csak még dühösebb lennék, ezért ha úgy látom, hagyom.

2019. febr. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az én hibám, ha nem szoktak az ilyen emberek tükörbe nézni.
2019. febr. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Hangulatfüggő. Jellemzően inkább kerülöm a konfliktusokat, főleg ha apróságról van szó vagy nincs nagy hatással rám, de ahogy idősödöm, egyre kevésbé van ez így.
2019. febr. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehezen konfrontálódok, tényleg csak nagy dolgokért szólok, vagy ha már magam is ideges vagyok valami miatt. Legutóbb télikabátban beragadtunk egy abc-be, ami 2 perc kellett volna, hogy legyen, az negyed óra lett, már rámolvadt a kabát, ettől amúgy is ideges lesz az ember. És akkor akartak elémvágni oldalról. Na, őket elküldtem a sor végére.

A kétszínű barát/ismerős/kolléga szót sem érdemel, velük nem foglalkozok alapból.

De általánosságnan elmondható, hogy többször kellene kiállnom magamért.

2019. febr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok mint a #4-es, nagyon hangulatfüggő, és tényleg a korral is jár.

Manapság jobban odavágok ha valami nem tetszik, de áttudom gondolni, hogy van-e értelme. Ha épp jó a napom, nem akarom elrontani a kedvemet idiótákkal. Viszont ha már sok minden összejött aznap, és akkor jön az ilyen "hab a tortára" emberke, akkor bizony lecsapódik rajta minden aznapi.

Nagyon nem jellemző rám, de épp a minap történt egy közlekedési konfliktusom. Szokásos, idegbeteg, fejéhez mutogatós f.... És olyan jó hangulatomban talált, hogy nő létemre kiszálltam nagy mellénnyel megkérdezni mi a f... baja van. Nem hőzöngtem volna, ha neki lett volna igaza, de nem volt. Na ott aztán elhangzott minden szó ami b-vel, k-val, f-el kezdődik.

Ilyenek miatt, akik bevágnak elém a kasszába, hangulattól független szóvá teszem kulturáltan. Ilyen leginkább a zöldségesnél szokott lenni, mikor a nénike addig téblábol és nézelődik, míg nem "véletlen" elém kerül a sorban.

Szóval mondhatni, ma már jobban kiállok magamért, mert sokkal rosszabbul érzem magam ha hagyom, hogy palira vegyenek.

2019. febr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés az én életemre vonatkozóan...:

Van, ahol merek konfrontálódni, így beszólok (pl.: ismerősök közt elmondom a negatív véleményemet), munkahelyen nem (ennek oka van, úgysem lenne igazam). Viszont pl.: bolti helyzetekben, amikor a pínztáros elém helyezi a kölykös kismamát, majd amikor kifizette az a költséget, akkor köszöni meg a pínztáros, hogy előre jöhetett, szóval az ilyentől leblokkolok...

2019. febr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igyekszem a konfrontációt kerülni, de tegnap a háziorvosi rendelőben egy sunyi nő előttem akart bemenni, pedig jóval utánam érkezett és alpári mód kaffogott, hogy ő volt itt előbb csak kint cigizett-na persze...-ha normális a stílusa még talán előre is engedem, ne vergődjön, de bunkó volt, így nem tettem. Néha sajnos muszáj erélyesnek lenni.
dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!