Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hasonló a hasonlót vonzza?

Hasonló a hasonlót vonzza?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy óriási túlzásnak tűnik az, amit írok, de állandóan az alkoholistákat és lelki nyomorékokat sikerül begyűjtenem mindenütt, pedig nem keresem őket tudatosan. Miért találnak be állandóan? Amióta az eszemet tudom, ez volt mindig is. Afféle "kapaszkodó" lennék a számukra? Irigykedve nézem azokat az embereket, akik könnyűszerrel, egyből megtalálják a normális társaságot, én meg csak ilyen ijesztő energiatolvajok társaságában részesülök. (Én is lelki sérült vagyok, nem szándékozom leszólni senkit, csupán nagyon érdekel, hogy miért nem tudok szert tenni normális emberek ismeretségére).


24/F


2019. febr. 6. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Én szívesen találkoznék veled. Dumálhatnánk egy üveg bor mellett. Lehet kettő is.
2019. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha-ha-ha!
2019. febr. 6. 16:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Az szokta ezeket bevonzani, akinek családjában előfordult (felmenők közt tapasztalta ezt). Lehet az is, hogy olyan lelki alkat vagy, akiben mások támaszt látnak, vagy szívesen segítesz másoknak...
2019. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen és nem. Hasonló a hasonlót vonzza, meg a problémások próbálnak másokat lehúzni, illetve megmentőt keresnek a nem problémás emberekben.
2019. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy hajlamos vagyok mindenki gondját-baját végighallgatni, egyszerűen nem tudok hátat fordítani annak, aki elkezdi sorolni a problémáit, de úgy érzem, hogy egyre csak fáradok. Nem vagyok egy határozott jellem, hogy megmondjam, hogy "Elég legyen most már!". A családom is tele van alkoholfüggőkkel és lelki abúzust elszenvedőkkel, szóval, ebben lehet valami, 3-as. Tök olyan, mintha a homlokomra lenne írva, hogy én vagyok a Máltai Szeretetszolgálat, mert még a buszon is odaül a közelembe az ilyen, pedig előtte máshol ült! Egyszerűen csak odajön mellém, az ötös üléssorba, hátra... Tudom, nagyon hihetetlennek hangzik, de ez megtörtént, és már nagyon elegem van...
2019. febr. 6. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyi, legközelebb közöld, hogy mennyi az óradíjad. :-D
2019. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: Hát, ha ezért díjat számítanék fel, már a "tehetséges" gázszerelőével vetekedne a vagyonom. :)
2019. febr. 6. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért mondom, lehet, hogy egyből leállnának, ha közölnéd velük, hogy mennyi az annyi. :-D
2019. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Neked milyen tulajdonságaid vannak? Mesélj egy kicsit magadról.
2019. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Biztos hogy az okozza, amit leírtál, ezt miként érzik meg az emberek, nem tudom, de ez egy jel is lehet akár. Ha kedvet érzel, tanulhatsz addiktológusnak és segíthetsz ezeknek az embereknek, bár - kérdés megfogalmazásából - úgy tűnik, inkább zavar ez Téged.
2019. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!