Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az egyes személyiség /...

Ezek az egyes személyiség / MBTI-típusok miért eltérő mértékben érdeklik az embereket?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon legalábbis, tehát ha beírom a keresőbe, hogy "INTJ", arra kiad 4 oldalnyi kérdést, de mondjuk az "ISFJ" vagy "ISFP" típusokra összesen 6-6 db kérdést mutat. Mi lehet az oka ennek?


(Tudom, hogy nemrég feltettem "ugyanezt" a kérdést, csak fogalmozavarban szenvedtem és MBTI helyett enneagramnak neveztem azt a tesztet. És sajnos itt se törölni, se szerkeszteni nem lehet a kérdéseket.)



2019. febr. 7. 15:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%
Mert az INTJ-ket elvileg a legokosabb típus, ezért az emberek előszeretettel hívják magukat annak. A legtöbb "INTJ" félretípusolt ISTJ, akik nem szeretik az SJ sztereotípiákat, ezért kiválasztanak egy hasonló típust, aminek hívhatják magukat, a legkézenfekvőbb megoldás pedig a "gonosz zseni" INTJ.
2019. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez a nem megalapozott, divat-teszt jóval többször mutatja adott illetőnek hogy "INTJ" meg "INFJ", mint a többit.
2019. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Ha tényleg azt tartják "legokosabbnak", akkor valószínű azért, mert az emberek úgy töltik ki, hogy az jöjjön ki... :)
2019. febr. 7. 15:32
 4/41 anonim ***** válasza:
10%
ez is mutatja, hogy mennyire nincs értelme az egésznek, neten, magányosként szörföző, teenager-és huszonéves generáció tagjainak önpromózására jött divatba max.
2019. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert aki MBTI-vel kapcsolatos kérdést tesz fel, az 90%, hogy valamelyik N-es típusba tartozik.
2019. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
#5: és annak mi az oka? nem tudom megfejteni :/
2019. febr. 7. 16:13
 7/41 anonim ***** válasza:
49%

Mondjuk mert analitikusok az INTJ-k? Ezt nehez volt kitalalnk

Egy INTJ

2019. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
És senki más nem analitikus, csak az INTJ-k? Nehogymár.
2019. febr. 7. 16:24
 9/41 anonim ***** válasza:
0%
Látod-látod, ezek a betűk semmit sem mondanak meg adott emberről, kategorizálás így teljesen felesleges.
2019. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, a legtöbb MBTI-vel foglalkozó ember azért "N", mert az intuítív típusok általában nyitottabbak az új dolgokra az "S" típusoknál. Nagyon sok xSTJ szerint az MBTI egyenlő a horoszkóppal és nettó baromságnak tartja - ez tipikusan olyan eset, mint amikor az iskolában a primitív, buta gyerekek a náluk értelmesebb, tájékozottabb diákokon gúnyolódnak. Az MBTI-t Jung alkotta meg, aki híres pszichiáter volt, tehát biztosan van valóságalapja, hiába hiszi azt néhány laikus, hogy aminek az ő kis fejecskéjükben nincs helye, az nem is létezik.
2019. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!