Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudjuk, hogy a legtöbb embert...

Tudjuk, hogy a legtöbb embert bántja az igazság, a kérdés az miért hazudnak még saját maguknak is?

Figyelt kérdés

Vannak az életben ki nem mondott, de teljesen nyilvánvaló és örök érvényű igazságok, mint a fent említett is.

Én nem tudok másképpen nézni a világra csakis objektívan, ennek megfelelően szoktam megnyilvánulni is.

Kimondom azt az igazságot amiről mindenki tud, de a legtöbben a szőnyeg alá söprik.

Mire jó ez? Ha ezen az oldalon is válaszolok, vagy nyílt őszinteseggel kérdezek valamiről ami a legtöbb ember húsába már, akkor egyből támadnak.

A témát szándékosan nem írom le, mert úgyis elkanyarodnánk oda hogy miért nincs igazam.

Baj az ha valaki, ki meri mondani, hogy mitől rossz ez a világ? ( Nem... Nem vagyok az a fajta aki csak a rosszat látja, vannak szép dolgok is, csak hát azt nem vétózza meg senki, mert az nem sérti a saját kis világát)


2019. febr. 10. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"Én nem tudok másképpen nézni a világra csakis objektívan, ennek megfelelően szoktam megnyilvánulni is." Na végre, valaki, egy értelmes ember!


Világosíts fel arról, hogy mi az igazság definíciója. Figyelek rád.

2019. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy írod, mintha te lennél minimum Isten, aki mindent tud, mindent látott már minden oldaláról, és akinek a véleménye az egyetlen igazság a világon.

Fogadd el, hogy nem te vagy a világ ura, egy kis porszem vagy, akinek az álláspontja éppen annyira lehet igaz, mint bárki másé. Semmivel sem vagy a többi embernél több.

2019. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Például ez az első, ha még témakört nem érintve tesz fel valaki egy kérdést, akkor is egyből ez van... Nézz már magadba és úgy adj egy őszinte választ.

De mondok egyet ha már ennyire kíváncsi vagy.

Egyetlen emberben sem lehet megbízni, az emberi kapcsolatok minősége ma egyenlő a nullával bizonyos értelemben...jó itt jönne a kontra hogy mi az a bizonyos értelemben? Pl létezik olyan ember aki még sohasem hazudott nagyot, netán a másik ember kárára? Persze hogy nem de ha ezt így valaki ki meri jelenteni annak nem más jut, mint agresszív mocskolódás és leugatás, hogy mennyire megkeseredett ember stb mert csak ezeket látja a világból. De ahogy írtam is nem csak ezeket látom, látom a szépet is de látom a hibákat csak éppen én ki is merem mondani és eszerint élek és ítélem meg saját magam is mert, ezen gyarlóságok alól én sem vagyok kivétel, ahogy más sem. De én legalább bevallom nemcsak magamnak másoknak is, de ez manapság nem erény, hanem valamiféle elítélendő dolognak számít...

2019. febr. 10. 20:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg a kérdés valódi jelentését sem értitek meg... Itt nem egyéni igazságról van szó, hanem azokról a kérdésekről és problémákról, hibákról amik minden emberben ott vannak, de ma ezekről tilos beszélni...
2019. febr. 10. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Köszi a gyors reakciót, kedves Kérdező!


Lássuk az igazságaidat:

"Egyetlen emberben sem lehet megbízni" Ezt csak akkor jelenthetnéd ki, ha minden embert ismernél, és mindben csalódtál volna. Ismered az emberiség összes tagját?

"az emberi kapcsolatok minősége ma egyenlő a nullával" Ismered az emberiség összes tagjának összes kapcsolatát? A te emberi kapcsolataid egyenlőek a nullával, és ezt vetíted ki a világra, ez a tippem. A pszichológia ezt kivetítésnek nevezi.

"létezik olyan ember aki még sohasem hazudott nagyot, netán a másik ember kárára?" Honnan tudhatnám? Nem ismerek minden nethasználót, és nem tudom megmondani, hogy hazudtak-e.

"Persze hogy nem de ha ezt így valaki ki meri jelenteni annak nem más jut, mint agresszív mocskolódás és leugatás, hogy mennyire megkeseredett ember stb mert csak ezeket látja a világból." Hát, az első felével a mondatottal nem érthetek egyet ismeretelméleti szempontok alapján. A közepe sima alaptalan feltételezés: tőlem nem fogsz leugatást és agresszív leugatást kapni. Szánalmat fogsz. A harmadik rész igaz: ezeket látod a világból. A kognitív torzítások listáján ezt a tételt negatív szűrésnek nevezik.

"hibákat csak éppen én ki is merem mondani és eszerint élek és ítélem meg saját magam is mert, ezen gyarlóságok alól én sem vagyok kivétel, ahogy más sem." Mint fent bebizonyosodott, ezek nem tények, ezek összessége egy rád nézve veszélyes sztereotípiahalmaz. Nem hülyézlek le, félre ne érts: ha ez a hobbid, én nem veszem el tőled. Élved csak ki mélységében! Na, élvezed?

"De én legalább bevallom nemcsak magamnak másoknak is, de ez manapság nem erény, hanem valamiféle elítélendő dolognak számít" Mint láttuk, sztereotípiákat hangoztatni nem erény.


Apropó, nem írtad meg nekem az igazság definícióját. Csak ezt a szósalátát kaptam tőled. Szósalátát írni definíció helyett nem erény.

2019. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj már megint Te? Ennyire felbőszítetted magad arra az egy-két Facebookosn ide-oda like dobáló lányra, hogy már kategóriát is cseréltél? Meg ez a titkolózás... Úgysem fog jó válasz születni a kérdésedre. De mégegyszer leírom, amit mások is próbáltak az előző kérdéseidre tömören:


A mai társadalmunk hazugságra épül, és anélkül létezni se tudna. Ha nem léteznének egyáltalán hazugságok, az emberek nagyrésze (főleg a mai korokban), nem élne már. Az önmagunknak való hazugságra meg van egy jobb szó: remény. Tudod, ami a mindennapos sz@rból, valahogy kihúz, és erőt ad. Ennél erősebb a hit (nem csak vallási tényezőkre gondolok).

Ne hidd azt, hogy csak Te vagy képbe a hazugságokkal, legyen az orbitálisan nagy vagy kegyes esetleg "ártatlan" (télapó, nyuszi stb...), vagy mindennapi szerepkör változásból adódó (utalok arra, hogy nem ugyanazt az információt osztod meg a haveroddal és a barátoddal vagy kollégáddal)- egyszerűen nem kell ezt mindig felhozni, mert szinte mindenki tisztában van vele. Ez hasonló téma mint a szex, sz@rás, borotválkozás, szerelem, szülés, házasság stb... Nem kell fírtatni folyamatosan, és másnak az arcába dörgölni, hogy LÉTEZIK, és miért nem akarod kirészletezni, pl. hogy milyet alkottál a wc-be... Vagy számonkérni ezeket.


Még az is egy dolog, hogy mindenkinek más a prespektívája: elmehetsz Te egy kis faluba prédikálni, hogy milyen rossz és gonosz a világ, nézd meg milyen omladozó házban éltek: aztán csak néznek rád, hogy mi a bajod, Ők jól érzik magukat ebben a "rosszban". De ugyanezt eljátszhatod egy városbelinek, az meg a képedbe röhög, hogy miről beszélsz? Nem fenyegeti senki az életedet. Ezek is számodra lehet hazugságok, de ne akard már mindenkire ráerőltetni, hogy hazugságokban él, és hazudik magának is.


Elmondom neked, hogy a tudományos világról, amit az olyan közemberek mint mi érzékelünk- annak is a java hazugsák, vagy találgatás. Mégis csüngünk a szavaikon mint kismalac a...


Amíg nem leszel Te a mindenható, addig semmi jogod ítélkezni azon, hogy ki hogyan csapja be önmagát vagy a környezetét.


A másik, szerintem már rég beleőrültél volna abba, hogy ha csak az igazságra törekedsz, vagy hajszolod azt, esetleg kutatod. Vagy most kezdesz... Fogadd el, hogy az emberek hazudnak, hol tudatosan hol tudaton kívül, és nézd meg azokat a kapcsolataidat, hogy milyen mélységű, mert egy haver barátnő, természetesen nem fog a lelke mélyéről diskurálni veled. Idő idő és idő. Legyél türelmes. Idővel megtudhatod az egyes "hazugságok" igazi jelentését, és mi volt az oka annak, amit másképp mondtak.


Továbba ajánlanám neked a fejlődés lélektant, és a játékpszichológiát. Az ilyesfajta kérdésekre is választ ad. Ja és a behavorizmus ami még neked kell.

2019. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!