Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről, úgy...

Mit gondoltok erről, úgy őszintén?

Figyelt kérdés

[link]


Facebookon 1 ismerős osztotta meg, de nem akarok vitába szállni senkivel, viszont valahol ki kell adjam magamból, ami bennem van, és kíváncsi vagyok, hogy csak nekem szúrja-e a szemem néhány dolog.


Az itthoni munkabérek, a munkabeosztások függvényében látom, hogy nagyon sokan örülnek, ha zsemlét, kenyeret tudnak enni margarinnal, olcsó gagyi felvágottal, tésztát krumplival, stb.

Ez mind gyorsan felszívódó ch, szeméttel vegyítve, hamar éhes utána az ember, vagyis ezáltal sokat kell megegyen belőle, hogy le tudja dolgozni a 12 óráját. Utána meg kétlem, hogy még neki áll gyalogolni minimum 60 percet, sokuk örül, hogy él. Mi történik? Hízik.

Váltott műszak, család, egyebek mellett a 7-8 óra alvás fizikai képtelenség. Valószínűsíthető eredmény: Hízás.

A forintra kiszámolt kiadások, albérlet-árak, hiteltörlesztők mellett nem tartom valószínűnek, hogy valaki ne legyen stresszes, szabadidős programokra meg nem igen telik az átlag magyarnak.


(És többnyire nem az 5-ös pontban felsorolt dolgokkal élők vannak elhízva, az csak szimplán egészségtelen.)


Nem volt ennyi kövér ember itthon, amíg élhetőbb volt a helyzet.

Most nem az.


A "tenni kell érte, hogy ne így éljen", "akaraterő kérdése az egész", "mindenkinek arra van pénze, ideje, amire akarja" közhelyeket könnyű leírni. De a többség nem a McDonald's-tól meg a Burger Kingtől hízik el.

Nem magamról írok, próbálom az egészséges alternatívákat enni, de pontosan ezért tudom, hogy pl egy tk. zsemle 3x annyiba kerül, mint egy fehér, a zöldségárakkal is tisztában vagyok, és azzal is, hogy mi várna rám, ha erre se lenne keret.

Nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, és nem azért mert "segílyre szültek 3 gyereket", dolgozó emberekre gondolok...


("meddig lesz hazánk az elhízás egyik európai éllovasa?" => Szvsz addig biztosan, amíg nincs lehetőségük normális életkörülményeket teremteni.)


Igen, szépen hangzik, ami le van írva, és valóban így lenne normális. De költői kérdés, hogy vajon 100 emberből átlagosan hányan tudják mindezt biztosítani a saját és a családjuk részére...



2019. febr. 11. 10:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%

Nem értek egyet veled.

Ahhoz, hogy valaki hízzon, sokat kell enni. A szarabb minőségből is, az olcsóbból is.

Ha nem eszel sokat, akkor nem hízol. Persze, lehet kifogásokat keresni. A mozgás egy plusz.


Zöldségből sok minden már húsárban van.

Tk. zsemlében semmivel sincs kevesebb kalória, mint a fehérben. Csak és kizárólag tk. termékeket nem is jó enni, mert megterhelőbb, nyilván ezért tart tovább az emésztése.


Sokan mondják magukra, hogy szegények, de nekem az nem szegény, aki naponta üdítőket, csokikat, chipseket vásárol. És persze meg is issza, eszi.

2019. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
A "régi" szegény emberek mind soványak voltak. A kövérség jóléti betegség. Nem a stressztől, meg a devizahiteltől lehet elhízni, hanem a zabálástól, punnyadástól. A többi csak kifogás..
2019. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy valaki hízzon, sokat kell enni. A szarabb minőségből is, az olcsóbból is." => A gyorsan felszívódó ch után hamarabb éhes lesz az ember. Következmény: Eszik még 1 zsömlét. Tehát nem mondunk ellent egymásnak, Baromi könnyű túllépni a napi szükségletet a szar kajákkal, mivel csak rövid időre telít. A 600 ft-os párizsi zsírtartalma is más, mint a 2000 ft-os csirkemellsonkáé. (Évek óta nem eszek párizsit, fehér pékárut is max elvétve.)

A tk. lassan felszívódó, később lesz tőle éhes az ember.

A zöldség húsárban van? Igen, valóban.

Akikről írtam, valószínűleg egyiket sem viszik túlzásba. És elhiheted, nem azért, mert nem szeretik...


Itthon vagyok jelenleg, nem dolgoztam soha 12 órában, sem 3 műszakban, nem is szeretnék.

De aki igen, az nem tud 7-8 órát aludni,és a kevés alvás is hízlal, ez még a cikkben is benne van.

Nem tudom, ki eszik naponta chipset, meg csokit, biztos van olyan is, de nem ezekre gondolok. Bár akikről beszélek, lehet, napi 1 db 70 ft-os túrórudi az egyetlen élvezeti cikkjük, nem a táblás Milka. És nem annak a ch értéke nyom a latba a 6 db fehér zsemle meg a 2 tányér krumplis tészta mellett.

Mert nincs se ideje, se pénze azt nézegetni, miből van, amit megeszik, meg mennyi a kalóriatartalma.


Aki a BigMac mellé szürcsöli a light kólát, és nem érti, miért nem fogy, pedig mindent megpróbált, az egy más kategória, bár ez az amcsiknál gyakoribb jelenség sztem, mint itthon...

2019. febr. 11. 10:49
 4/27 anonim ***** válasza:
26%

3: 1 tk zsemle után nem lesz valaki kevésbé éhes, mint egy sima zsemle után. Ezt nem lehet érezni. A folyamat lassabb, de nem érzed.

Ez baromság.

Egyébként meg ha valakinek nincs pénze, az nem eszik több zsemlét, akkor sem, ha még éhes :D

2019. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

Én egyetértek veled mert a saját bőrömön tapasztalom. Az egészséges életmód igenis nagyon sokba kerül. Még ha odafigyel az ember akkor is. Sajnos ami olcsó az hizlal. És nagyon sok háztartásban erre van csak pénz.

8-10 óra munka után az ember mire hazaesik, megfőz, bevásárol foglalkozik a gyerekkel pont nincs még 60 perce sétálgatni, hogy meglegyen a napi mozgás. Vagy ha elmegy sétálni akkor az 5-6 óra alvásból lesz 4-5. Akkor meg ott nem vagyunk még csak közelében sem a 8 órának.

A stresszmentes élet a legtöbbünk számára csak vágyálom. Stresszes munkahellyel, beteg szülőkkel, ne adj isten adóssággal, gyermekekkel megnézem ki az aki megtalálja a "nyugis pontot".

Lényeg, hogy ehhez az életmódhoz igenis kell egy adott szintű egzisztenciális biztonság. Azalatt akár melyik ujjadat harapod valamelyik biztosan fájni fog. Úgy meg nem áll össze a kép. És azt gondolom, hogy a magyar lakosság többsége nem éri el ezt az anyagi szintet.

2019. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
39%

Mi se néztük gyerekkoromban, hogy mi mennyi kalória, akkor ez nem volt téma. De nem volt otthon soha édesség, chips. Max. készítettünk sütit, ha jöttek vendégek valamilyen alkalomra. Nem ültünk be minden helyre, ami mellett elhaladtunk (pizza, gyros, hamburger, fánk, stb.) Akkor ettünk, ha éhesek voltunk, nem megszokásból, unalomból, vagy azért, mert ott van, úgyhogy próbáljuk ki. Vizet ittunk, alkalmakra vettünk üdítőket.

Ma ez nem így van, a rossz szokásokat adják tovább a szülők a gyerekeiknek. Nem tudják a mértéket. Nincs gond az üdítővel, az édességgel, de nem lehet mindennap, víz meg normális kaja helyett.

A szegények általában soványak. A lustaság, a viszonylagos jómód miatt híznak. Sokan szegények úgy, hogy nem haladnak egyről a kettőre, mert minden pénzt felélnek, elherdálják. Pl. arra, amiket írtam, napi üdítők, édességek, napi mekizés és gyroszozás. Add össze, hogy ebből mennyi pénz jön össze. És nyilván nemcsak a kajában, hanem másban is ilyen a mentalitásuk. Megveszik a legdrága telefont, amire nincs is szükségük, lecserélik 1 év múlva, mert már van drágább. Sok szegény ember villog márkás ruhákkal és telefonokkal.

2019. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg ha valakinek nincs pénze, az nem eszik több zsemlét, akkor sem, ha még éhes :D" => Dehogynem. Mivel azt tudja megvenni, és ha éhes, enni fog, nem salátát tonhallal, vagy grillezett csirkemellel.

Nincs megfelelő fehérjebevitel, csak a legócskább szénhidrát.


És de, van különbség a lassan és a gyorsan felszívódó ch között. Nem akkor érzed, mikor megeszed... Hanem 1-2 órával később.

De ha szerintetek ilyen esetben az a jó módszer, hogy egyen napi 3 zsemlét, az délután 3-ra nem esik össze az éhségtől?

Vagy ha úgy van vele, hogy örül, hogy ehet, és nem akörül forog a gondolata, hogy 60 helyett 75 kg, és hogyan fogyjon le, mert kisebb gondja nagyobb annál, márpedig sajna sok ilyen van, aki nem ér rá ezzel foglalkozni a fent leírtak miatt, azt az ilyen statisztikám igénytelennek bírálják el rögtön...

2019. febr. 11. 11:16
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Tipikus kifogás kereső vagy.

Nem kell gazdagnak lenni, normális étkezéshez. Nem luxusra gondolok. Csak normális.

Aki meg olyan szegény, hogy éhezik, az meg egyértelmű, hogy nem hízik.

Mi most átlagosan élünk. Nem elhízott senki sem a családban. Ha stresszes időszakom van, akkor inkább fogyni szoktam pár kilót. Gyerekként szegények voltunk, akkor konkrétan sovány voltam, de nagyon.

2019. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#6

Ismerek ilyeneket is. Sőt, gazdag kövér gyerekeket is ismerek. De én is a saját bőrömön tapasztaltam, hogy elhízni szar kajától lehet, mert minden szemetet megetettek velem gyerekkoromban, mert csórók voltunk, és akkor is egyem meg, ne menjen pazarba, mert pénzbe került. Mai napig öklendezek sok ilyen ócskaság látványától is.

Mióta külön élek, lefogytam, nem eszek ilyen szarokat, de mivel járok boltba, tudom, hogy mi mennyibe kerül.

Igen, a gyors kaja is hízlal, laktam olyan helyen, ahol nem volt konyha, nem tudtam főzni, 3 hónapig gyors kaja, +6 kg. Nem McDonalds, csak kész kaják. (Nem került am többe, mint otthon megfőzni az egészséges, alacsony ch és zsírtartalmú kajákat, de ez most mellékes ugyebár...)

Akinek tényleg ki van számolva a pénze, az nem csokira meg chipsre ba$$za el, és nem is Coca-Colára... Tekintve, hogyha keres 200ezret mondjuk, és ebből 130 a lakhatása, akkor nem is nagyon jutna rá. És most még csak egy egyedülállóról beszélek.

2019. febr. 11. 11:30
 10/27 A kérdező kommentje:
"Tipikus kifogás kereső vagy." => Még mindig nem magamról beszélek, konkrétan fosok attól, mi lesz, ha nem tudom megvenni a normális kaját, mert mondjuk nem lesz rá pénzem. Nem eszek chipset, édességből is itthon készítettet leginkább, amiben nincs cukor, meg fehérliszt (az kijönne 500 ft-ból egy tepsivel...)
2019. febr. 11. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!