Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora baj, ha mások lealacso...

Mekkora baj, ha mások lealacsonyításával próbálom növelni az egómat?

Figyelt kérdés

Ha egy ember velem egy légtérben elkezdi magát dicsérni, vagy valaki más kezd el bókolni neki, késztetést érzek rá, hogy "túllicitáljam" az adott személyt, és gyorsan keresek valamit, amiben jobb vagyok nála, és az orra alá dörgölhetem. Szinte reflexből csinálom ezt. Legtöbbször hangosan kimondom a véleményemet, de ha épp nem, akkor is azt gondolom magamban, hogy "Én meg x eredményt értem el, szóval nem vagyok értéktelenebb y személynél."


Mennyire elítélendő, amit csinálok? Én eléggé megvetem magam miatta, bár ezt viszonylag jól titkolom.


2019. febr. 13. 05:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj, mert te lelki problémádat is jelzi (biztosan úgy gondolod, hogy "rád bezzeg nem jut elég figyelem"), vagy hasonlók.

Ugyanakkor az nagyon jó, hogy ezt felismered, sok ember csak automatikusan, mechanikus reakcióként csinálja e destruktív viselkedésformát és fel sem ismeri, mit tesz, a megfogalmazásig sem jut el.

2019. febr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan embereket akik mások lenyomásával próbálnak feljebb kerülni. De hosszú távon egy ember sem maradt meg a közelükben. Szinglik vagy pedig elváltak. Például az általános iskolai osztálytársaim közül vagy azért vált el valaki mert ő volt ilyen, vagy azért mert a párja csinálta ezt. De a többi ismerősöm esetében is ugyanez van.

Amúgy itt van néhány előadás is a témáról:


A lekezelő lealázó nagyzoló csaló lopó hazudozó viselkedés oka

https://www.youtube.com/watch?v=rCliEu03luw


Miről ismerhetők fel a pszichopata szociopata antiszociális emberek

https://www.youtube.com/watch?v=qrpoXIZs_YI


Hogyan ismerhetők fel a gyógyíthatatlan pszichopaták?

https://www.youtube.com/watch?v=b2MUJz8-e6A


51/F

2019. febr. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán jó dolog, mert lehet, hogy 1× valaki úgy betalál, megérzi a taktikádat, hogy alulmaradsz nagyon.
2019. febr. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez jó módja annak,hogy eltávolíts másokat magad mellől.Volt egy ilyen személy az életemben,ha meséltem valamit hogy mivel vagyok elfoglalva ő azonnal mesélt valamit a saját életéből pl.hogy ő a nap 24 órájában édesanya és ez egy olyan munka ami egész életében tart.Vagy velem szemben tiszteletlen volt nem nyíltan inkább burkoltan: nem vett figyelt,amikor én meséltem valamit, hanem áttért a saját mondókájába,ha pl.elmentem köszönteni születésnapján ő még egy üzenetet se küldött. Helyette azon a napon játék felkéréseket küldött,amit más napokon nem szokott jelezve tudja ma születésnapom van,de nem tart méltónak, hogy köszöntsön. Sokszor voltak finom ironikus célozgatásai.Rengeteg eset volt amiben saját magát emelte ki.Az eredmény: eltávolodtam tőle,többé nem tartok igényt a társaságára. Ne úgy gyógyítgassa a beteg lelkét,hogy lenyom.A másiknak is vannak gondjai.Sose voltak közös élményeink, egymás életének eseményeiben se vettünk részt. Ilyen emberre nem áldozok többet az időmből.Ha újra szólna valamit egy az egyben szembesíteném.
2019. febr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha zavar,akkor ne csináld. Ez olyan nehéz?
2019. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Ahogy leírod, ez még nem súlyos. Nem a kiszolgáltatottakat próbálod porig rombolni.

Én sem kedvelem a kérkedő embereket.


Dealapvetően egy egészséges egó egyrészt nem függ attól,hogy mások mit gondolnak,másrészt a sikeres társasinterakcióktól hízik. Én ezt nem könyvelném el sikeresnek, hiszen a másik feltehetőleg megorrol rád,meg nem tisztelted az ő kiérdemelt eredményeit, és felteszem, hogy szeretnéd azt tenni (bátorítani mindenkit, hogy teljesítsenek jobban és jobban),és te is bátorítást és sikert kapni.

2019. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!