Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettem ilyen gyenge,...

Miért lettem ilyen gyenge, határozatlan ember?

Figyelt kérdés
38éves férfi vagyok benne egy rossz kapcsolatban amiből nem merek kilépni. Nem merek mert félek az ismeretlentől félek feladni a kényelmet és félek megbántani ezzel a páromat. Mindig is ilyen voltam kerültem a kényes helyzeteket,lusta,gyenge voltam iskolában,munkahelyen. Talán azért mert túl szigroúan neveltek a szüleim,beleszóltak mindenbe semmi se volt jó nekik,hogy kivel barátkozom stb.Tizenévesen sírva néztem az ablakból ahogy az utcabeliek játszottak. 14-22 éves koromig dohányoztam és szinte alkoholista voltam(titokba ittam,az összes zsebpénzemet vodkára költöttem). Aztán már együtt voltam a mostani párommal és muszály volt leállni,mert otthagyott volna. Na azóta is vannak szenvedélyeim csak úgymond nem olyan durva,eleinte túlzott evés aztán túlzott mozgás(futás,kondi). Közbe a korombeliek karriert építettek gyermekeik vannak,én meg nem haladok előre az életben.Van egy boldogtalan kapcsolatom egy minimálbéres munkám, és egy kis garzonban élünk amit úgy örököltünk. Mit tudnák tenni,hogy egy kicsit beinduljon az életem,hatékonyabb,boldogabb legyek?
2019. febr. 13. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy önismereti csoportot vagy egy terapeutát, aki foglalkozik önismerettel. Így képes leszel feltárni a viselkedési mintáid pontos okait, megtanulod tudatosan kezelni az érzelmeid és el tudsz kezdeni változtatni. Emellett tanulmányozd és gyakorold az asszertív kommunikációt is. Sose késő elkezdeni!
2019. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!