Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szidják emiatt olyan...

Miért szidják emiatt olyan sokan a kövér embereket?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom pl. ezen az oldalon is, hogy a kövér embereket szidják, hogy milyen lusták, meg csak zabálni tudnak, egészségtelenül élnek, stb. Viszont mi van azokkal az emberekkel, akik vékony testalkatúak és akármennyit esznek, sose szednek fel egy g zsírt se? Van mondjuk egy ilyen lány az osztályomban és folyton azt látom, hogy minden nap megiszik vagy 3 energiaitalt, vagy amikor nem azt iszik, akkor legurít egy l rostos levet vagy kólát, tízóraizni is ilyen kis sütiket meg kekszeket hoz, vagy ha az nincs nála, szünetben átszalad a plázába venni egy nagy adag kínait vagy 3 db csibeburgert a Burger Kingsből....És emellett elég kemény láncdohányos is.

Szóval amennyit én látok belőle, minden eszembe jut róla, csak az nem, hogy milyen egészséges életmódot folytat..Csak épp neki a testalkatán nem látszik meg az életmódja. Akkor sok embert csak akkor zavar, hogy valaki egészségtelenül él, ha meg is hízik tőle? Ha valaki ilyen, mint az említett osztálytársam, akkor meg azt csinál, amit akar?


2019. febr. 13. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Talán azért, mert evésbé esztétikus

...bár én még sehol nem láttam, hogy szidták volna. Elég infantilis dolog lenne

2019. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig elég sok ilyen van..

És szerintem pl. nem esztétikus a barna bőr vagy a zsíros haj, az elhanyagolt kinézet, mégse szólok be senkinek, aki nem felel meg az ízlésemnek.

2019. febr. 13. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ott bukik a sztori, hogy a vékony embereket is legalább annyira kinézik. Ők is megkapják, hogy gebe, girhes, miegymás. Na meg mindig viccesnek tartottam, mikor az egyik rosszat azzal akarják szépíteni, hogy másik rosszal példálóznak.
2019. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert a felszínes embereket a végeredmény érdekli, nem az odavezető út.
2019. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagymamám is ilyen, összeeszik mindent, de már évek óta fix 66-67 kg...


Régen nagyon sokat szidták a gebesêge miatt, a 60-as években faluhelyen az számított, hogy a nő könnyen szüljön, hogy vastag legyen..

2019. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Nem tűnt még fel, hogy ebben a világban mindenki szid mindenkit, minden előnytelen tulajdonság miatt? Az élet egy verseny, versenyzünk az állásért, a párkapcsolatért, az elismerésért, a pénzért, a hatalomért, folyamatosan jobbnak kell lennünk egymásnál. Bármilyen hibád van, a társadalom egy része azt el fogja ítélni, de hibánként különböző mértékben.

A kövérség egy folyamatos, negatív állapot, hosszantartó igénytelenségnek a következménye. Nincs semmilyen belőle származó előny se az érintett, se a körülötte élők számára, kizárólag hátrányos. Az egyén szándéka ellenére következik be, egyoldalúan probléma. A többi ember számára jellemzően kellemetlen szagúak, kellemetlen látványúak, kellemetlen hangokat adnak, lassúak, várni kell rájuk, alkalmazkodni kell hozzájuk, sok esetben több ember számára fenntartott helyet foglalnak el. Ténylegesen zavaró tud lenni a puszta jelenlétük, bármi fajta cselekvés nélkül is.

Ezek együttes mivoltja miatt nagyobb a társadalmi elítéltsége a túlsúlynak, mint a többi problémának, amiket említettél.

2019. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

#6: A kövérségnek haszna is van. A zsírtartalék sok esetben hasznos lehet. Tegyük fel, balesetet szenvedsz és kómába esel, vagy elkapsz valamilyen komoly betegséget. Csak infúzión keresztül kaphatsz táplálékot, ezért 10-15 kilót lefogysz. Egy túlsúlyos embernek ez nem okoz problémát, de egy vékony ember könnyen bele is halhat, mert a kevés, szinte semennyi zsír után az izmok kezdenek lebontódni, beleértve pl. a szívizmot is.

De hétköznapibb példák is léteznek: például a kövér emberek kevésbé fázósak a vékonyaknál. Ez logikus, és bárki elismerné. Ráadásul a túlsúlyosaknak az immunrendszere is erősebb, mert az ő szervezetük nagy mennyiségű és sokféle táplálékhoz jut, a vékonyakéval ellentétben, akik sok esetben már-már éheztetik magukat és minden étkezésük abból áll, hogy "úristen, ebben mennyi kalória van?" és "ezt nem eszem meg, mert túl sok xy van benne". Mert azért ismerjük be, hogy a legtöbb 50 kilós nő nem azért ilyen vékony, mert ilyen a genetikája, hanem mert meg akar felelni a mai szépségideálnak.

2019. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én az a fajta voltam, aki mindent megehet és sovány marad (szekáltak is a soványságomért, éppolyan bántó tud lenni, mint amikor a teltebbet szekálják). Ne aggódj, úgy 30-35 körül ez fordulni fog, mert lassul az anyagcsere, és aki nem szokott hozzá, hogy oda kell figyelni magára, az megszívja (én is hízásnak indultam most, és sokkal nehezebb odafigyelni a kalóriabevitelre meg levonszolni a lusta p|csámat edzésre, mintha tinikoromtól ehhez lennék szokva). A dohányzása meg lehet, hogy hozzájárul, hogy sovány, de hamarabb fog öregedni tőle a bőre.
2019. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsés genetika Létező dolog. Persze igazsàgtalan az élet de ez van.

. A nővérem 37 éves. Soha semmit nem tett az alakjàért, sokat eszik, tésztàt, krumplit, ràntott cuccokat, édességet, csipszeket, a büdös életben nem sportolt semmit és 58 kiló sok éve180 centihez. Soha nem piszkàlta senki mert vékony. Apànkra ütött, ő is ilyen típus.

Én anyànkra hasonlítok. Kisgyerek korunk óta túlsúlyproblémàink vannak neki is, nekem is. Engem rengeteget bàntottak ezért. Ez egy csapda és sajnos ezt dobta a gép. Próbálok tenni ellene. Kevesebbet eszem, diétàzom, tornàzom. Havi fél 1 kiló ha lemegy. Mire 60 leszek le is fogyok...

Aki ilyesmi alapjàn ítél el, az szarjon sünt. Senki nem kérdezte a véleményét. Engem màr nem izgat, mert ràjöttem miért csinàljàk.

Azért szídjàk a kövéreket mert az ilyen megmondó emberek frusztràltak, valamiért keserűek, savanyúak, kalap szar az életük, ezért valakinek be kell ugatniuk, hogy jobban érezzék magukat. Kb ennyi. Aki békében van magàval, boldog az élete, kiegyensúlyozott stb, azt nem érdekli, hogy ki kövér és ki sovàny. Plàne nem mond véleményt annak aki nem kérdezi. Ennyi.

2019. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 6-os hozzászóló az a tipikus felszínes ember, érzelmi intelligenciája nagyon alacsonyan áll, mert csak a külsőségek érdeklik. Szerencsére nagyon sok ember van, akinek magasabb az empátia szintje, hiszen az élet egyik célja, hogy minél inkább kifejlesszük magunkba az empatikusságot.

A különbség az ilyen 6-os hozzászóló és egy magas empátiával rendelkező ember között az, hogy ha pl. a barátod/barátnőd mondjuk összeég és "csúnya" lesz, a "6-os ember" otthagyja az illetőt, mert nem akar egy ilyen "selejttel" tovább élni, míg egy empatikus ember kitart mellette, gondoskodik róla, még akkor is, ha ezzel sok mindenről le kell mondania.

2019. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!