Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem találom a...

Mit tegyek, ha nem találom a helyem a világban?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, ez a világ nem nekem való. Más az értékrendem, mint a többi embernek, máshogy gondolkozok. Nem tudok beilleszkedni, mert más vagyok. Néhány barátom van csak, velük is többnyire interneten beszélek, de egyedül érzem magam, senki sincs aki megértene.


Utálom már az embereket, a legtöbb rosszindulatú, egoista. Régebben sokat bántottak, ez is közrejátszik abban, hogy ilyen lettem. Kapcsolatom sincs és valószínűleg nem is lesz, mert undorítónak találom, hogy a férfiak állatias ösztönlények és egy dolog hajtja őket. Inkább leszek egyedül, mint ilyen emberekkel párkapcsolatban.


Abból áll az életem, hogy elmegyek a munkába amit nem szeretek, hazajövök és netezek. Ha elmegyek valakivel találkozni, alig várom hogy hazajöhessek, mert nem érzem jól magam. Minden társas szituációt vagy beszélgetést egy feladatnak tekintek, amit teljesíteni kell. Évek óta depresszióval küzdök, mert semminek se tudok örülni, kívülálló vagyok ebben a világban. Nem tudom hogy lehet ebből kitörni, mert a személyiségemet nem tudom megváltoztatni, olyan embereket meg nem tudok találni, akik hozzám hasonlóak. Hobbim nincs. Munkahelyet se tudok váltani, mert a végzettségeim ellenére semmi se jön össze. Undorodok ettől az egész világtól, a működésétől, az emberektől. Kötelességből élek, mert semmi örömöm nincs az életben.


25/N


2019. febr. 13. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve érzek ugyan ilyen dolgokat.


Én teljesen megértelek annyiban más a dolog, hogy én férfi vagyok. Ahogy elértem ezt a 25-6 éves kort addigra megutáltam mindent a megoldást keresem de nem találom.

2019. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy érzek csak férfiként...úti cél nélkül kóborlok én is a nagy világban...23 évesen elvesztem...
2019. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak en vagyok igy ezzel. Regebben mindig azt hittem, hogy kesobb majd jobb lesz, megtalalom a helyes utat, a helyem a vilagban. De ahogy idosodok egyre rosszabb. Visszasirom a regi enemet...
2019. febr. 13. 19:53
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, en is ugy gondolom, hogy az lenne a megoldas. Viszont akinek fogalma sincs mi az a depresszio es mennyire rossz ezzel egyutt elni, sose fogja megerteni, hogy egy mentalis betegseg is tud legalabb olyan rossz lenni ,mint a testi fogyatekossag. Teny, hogy az egyiket latjuk kivulrol, a masikat nem.

A felsorolasbol kihagytam az erzelmileg sekelyes, felszines embereket, akik nem ismerik az empatia szot. Toluk undorodok a legjobban.

2019. febr. 13. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Nincsenek céljaid ez a te bajod, pedig ha lenne, akkor teljesen máshogy tekintenél a világra, meg úgy az emberekre.

Talán nem találtad meg a saját közeged ez is közrejátszó, valamint kéne neked egy környezet változás,nagy mértékben, és ez alatt egy nagy utazásra értendő, mozdulj ki a nagy világába és járj be ismert helyeket, az csak hozz, valami kellő változást benned, utána ráérsz rágódni, hogy mi lesz a továbbiakban!

Az utazás után biztosra veszem, hogy máshogy látod majd a dolgokat és talán javulni fog ez depresszió hajlam.

2019. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

53%-os gondolkodjal mar el magadon! A kerdezonek es a tobbi depressziosnak van eleg baja igy is! Hogy lehet ilyen felelotlen valaki, hogy ilyen szavakkal dobalozik, hogy kotel??

A depressziot meg a testi fogyatekossagot meg nem lehet osszehasonlitani. Egy testi fogyatekos ha fejben rendben van, lehet boldog. Ez olyan mint egy auto, ha torott, de a motorja jo, torott motorhaztetovel is lehet vele menni. De ha a motor sz@r, akkor a karosszeria hiaba ep! Nem lehet beinditani. Ennyi. Ja es meg az, hogy van az a csavo akinek nincsenek vegtagjai asszem Nick Vujic vagy ilyesmi a neve. De van csaladja, boldog es emberek tomegeit motivalja. Mert a motor (fejben) mukodik. Mutass mar egy sulyos depressziost aki kepes ugyanerre. Egyebkent meg vannak felmeresek es olyan emberek akik depresszion es pl rakon is atmentek mar, azt mondtak, hogy a depresszio rosszabb! Nekem is mondta ezt egy ember, aki depresszios volt, szemely szerint nekem mondta mert megkerdeztem, hogy amikor rakja volt, az sem volt ilyen borzaszto mint a depresszio.

2019. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
27 éves vagyok, ugyan ez van nálam évek óta, depressziós vagyok, egyszer megpróbáltam egy dolgot kétségbe eaésemben. Sajnos a környezetem (feleség, rokonok) nem tudják mi van velem. Le tudják annyival, hogy majd jobb lesz, de egyre roszabb. Heti 6 napot dolgozok olyan helyen amit utálok. Van 5 szakmám de nem tudok bennük dolgozni mert nem bírja az egészségem. Elmentem pszichologushoz is de az 1 óra alatt amíg ott voltam 50 percet ő beszélt, hogy milyen szép volt a lánya esküvőj. Már nem tudom mit tehetnék, egyszerűen nincs kedvem már élni, teljesen kivagyok.
2022. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!