Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig cigánynak néznek! Mit...

Mindig cigánynak néznek! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban is vertek a többiek mert mindig mondtam hogy nem vagyok az, ők meg kiabáltak hogy de! Párkeresésben is akadt emiatt gond, az egyik barátnőm apja ránézésre kitiltott a házából, úgy hogy egy szót se beszélt velem. Munkahelyre se vettek fel kitalált indokkal! Gyakran kapok megjegyzéseket is sajnos, van hogy nem köszönnek vissza nekem, nem állnak szóba velem!

Anyukám 100% féhérbőrű magyar ember! Apukám spanyol férfi és magyar nő gyereke. Ezért nem hófehér a bőröm!

Hétfőn is megkaptam az egyik munkatársamtól, hogy milyen ritka jó cigány vagyok, mert 2 diplomám van, 2 nyelven beszélek és milyen rendes vagyok, nem gondolta volna.

Azért elég rossz érzés hogy nem is vagyok az, aztán minden negatív dolgot megkapok ami őket éri! Pedig nekem is sok rendes cigány barátom van! A vicces benne, hogy a barátom akinek az apja helyi vajda, hófehér bőrű és az egyetemen megőrülnek érte a magyar csajok! Engem meg lenéztek mindig is.

Mit tudok ez ellen tenni? Mindig mondom hogy nem vagyok cigány, de nem hiszik el, nekiállnak vitatkozni. Amúgy már az se érdekelne ha az lennék, már úgy is megkaptam minden rosszat emiatt. Mostanában nem is mondok semmit, rájuk hagyom, csak tiszta igazságtalan a valóság nélküli megkülönböztetés, meg amúgy is nem értem miért kell valakit lenézni alapból ha tök értelmes, tanult?

Ha tudnák ezek az emberek hogy hány cigány és meleg ember van a tévében akikről ők nem is gondolják hogy azok aztàn istenítik őket .....


2019. febr. 14. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Simán csak te is költözz el abból a hulladék országból, mint mi. Látszik, hogy nem odavaló vagy, onn nem fognak az életben megbecsülni!

Csak jó tanács.

2019. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Ja, mert a magyar emberek 99,9%-a szőke/vörös-kék/zöld szemű tejfehér bőrű! Na ne hülyéskedjünk már...
2019. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Igaz én még itthon élek, és hófehér bőröm van, azonban ugyanazt tudom javasolni, mint az első. Nagyon kevés helyen jellemző ez a rasszizmus, kiközösítés és gyűlölet. Mindenhol jelen van, viszont itthon túlzott mértékben. Ha ez zavar, akkor vagy tűröd, vagy összepakolsz és költözöl. Mióta külföldön jártam, egyre többet vágyódom ki, ami nem véletlen. Sokkal rendesebbek máshol az emberek, nem annyira feszült a légkör, mint itthon.
2019. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fura én sok közösségben jártam már, és akárki aki barna bőrű volt, megmondta hogy apám anyám perui, spanyol, argentin. És ezt mindenki el is fogadta, nem volt belőle semmi probléma. :)
2019. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
És miért baj ha annak hisznek? Tulajdonképpen nem értem a problémád. Egy ismerősöm meg fekete göndör hajú, szakállas és barna bőrű mondanom se kell, hogy őt állandóan arabnak nézik. A beceneve is az, hogy "Bin Láden" vagy csak "Ali"
2019. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért baj, mert úgy kezelnek sokszor, olyan hátrányos megkülönböztetés ér, mintha egy miskolci cigánytelepről szabadult 8 általánost nem végzett lennék. Mindezt első látásra megállapítják! Hiába vagyok jól öltözött, több diplomás, nyelveket beszélő ember! Apám orvos, Anyám könyvelő! Én tapasztalt informatikus vagyok. El se tudod képzelni milyen az amikor egy állásinterjú azt mondják, hogy “nem is néztük ki belőled, hogy ilyen önéletrajzod van”. El se tudom képzelni milyen lehet annak aki tényleg telepről jött, ott az önéletrajzában hogy születési/lakhely 8ker vagy Miskolc. Az még azt se tudja megtenni mint én hogy odébb megy másik céghez mert ott is elutasítják! Vagy amikor azt mondják nekem hogy “nem hittem volna hogy te ilyen jól tudsz beszélni és ilyen jókat mondani”. Amikor nagyképűen dicsérgetnek olyan dolgokért amik az alap intelligenciával megvannak mindenkiben jobb esetben.

Gondolkodom a külföldön, de nem hagynám itt a családot, ez tart vissza. Nagypapám súlyos beteg sajnos. Majd meglátjuk de ez nem élet nekem!

2019. febr. 14. 16:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért kellene ezért máshová menned? Valószínűleg ott is emberek vannak és az emberek milyenek szerinted, már az átlag ember- megítél külső alapján... Igazából csak ne vedd úgy a szívedre, megértem azt is, hogy bánt téged a dolog hiszen nem vagy az. De ettől ne érezd magad kevesebbnek. Engem se érdekelne milyen a bőrszíned vagy honnan származol.

Sőt , én elmondanám, hogy nekem a kedvenceim a sötétbarna szemű és hajú férfiak, a bőrszín meg nekem mindegy lehetne akár barna bőrű is. Ha a személyiséged is megfelelő akkor nem lesz problémád soha azzal, hogy barna bőrű vagy.

Az emberek meg taplók sokszor, ezt jobb ha már most megtanulod és próbálod meg kezelni mert így mások miatt csak mindig szomorú leszel. Egyszerűen húzz falat. És ne vedd a szívedre az emberek hülyeségeit.

Foglalkozz azokkal az emberekkel akik értékelnek és becsülnek téged, a többieket meg sz.rd le nagy ívben.

2019. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú basszus milyen tapló emberekkel vagy te körbevéve! Én már "leharaptam" volna a fejüket! Menekülj!
2019. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad hogy spanyol vagy?
2019. febr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, csak kiborultam. Nagyon kínos amikor régen rendszeresen a társaságunkból engem nem engedtek be egy szórakozóhelyre teltház miatt. Főleg amikor csajjal mentem és össze akartam jönni vele. Szerencsére pár éve a törvénymódosítások miatt (szerintem ez javíthatott a dolgon meg a büntetések) már nem fordul elő ilyesmi!

Munkahelyet is váltani akarok és már előre gyomoridegem van miatta.

Próbálom nem felvenni a dolgot de amikor pl üzletet kötöttem a héten (eladtam a tévémet az interneten) és az ember a fizetés után odamondta, hogy “jó üzletet kötöttünk, cigány-magyar két jóbarát” és közben rám meg magára mutatott. A rendszeres ilyen dolgok zavarnak meg az, hogy ez ennyire nagy téma itthon! Programozóként rendszeresen vagyok kapcsolatban ázsiaiakkal, feketékkel de eszembe nem jutott hogy rosszat gondoljak róluk, csak akkor ha nem jó emberek, bunkóskodnak. Még amikor eljönnek hozzánk meetingre, akkor se jut eszembe semmi előítélet róluk.

2019. febr. 15. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!