Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek a Magyar emberek...

Miért félnek a Magyar emberek a romáktól?

Figyelt kérdés

Legyen az jól öltözött, legyen szó igénytelenről.....


Figyelem az embereket, és ha jön velük szembe egy cigány, elfordulnak. A 99%-an ezt tapasztaltam. Most ne jöjjetek azzal hogy kéreget stb. Mert a jól öltözötnél is tapasztaltam, az meg nincs rászorulva a pénzre. A jól öltözötnél azt értem, félbarna bőr, stilusos, nem látszik olyannak.



2019. febr. 14. 15:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
mert bármikor elpattanhat abban a beltenyészetes agyukban valami, és öltözhet az bárhogy, gyorsan a mellkasodba fogod találni a rozsdás bozótvágókést
2019. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom, de én nem félek tőlük és nem is vettem ezt észre.
2019. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Mert MIND veszélyes! Tartani kell tőlük! Kerülni őket, és ha van rá módod, akkor CENZÚRÁZVA!
2019. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Jött már veled szembe 3 roma srác? Magyar lány vagy? Akkor még nem tudod mi az a zsigeri félelem, amikor méterekről kiabálnak rád és követnek nyílt nappal. Mindeközben te egy 45 kilós csaj vagy. Szerinted? És nem, nem tapasztaltam ugyanezt még magyar srácoktól. Csak és kizárólag romáktól. Voltál már egy városnak is a cigány gettójában? Féltél attól hogy éjszaka betörnek hozzád, vagy hogy állatos csoportokban folyamatosan kéregetik a pitbull és amstaff jellegű kutyákat, amik aztán az utcán rohangálnak és embereket támadnak? (nem a kutya hibája). Fenyegettek már meg hogy rád uszítják a famíliát? Verték már össze a gyerekedet cigány srácok?

Találkoztam eddig EGY normális roma sráccal. Soha nem szólt volna oda egyetlen magyar csajnak sem az utcán. SOHA. Nem követte őket méricskélő szemekkel. Soha meg sem fordul a fejében az, hogy lopjon.

Igen, a magyarok közt is van erőszaktevő és olyan aki lop. De a romáknak van egy társadalmi helyzete amit megszoktak, és ki sem akarnak belőle kerülni. Olvastál már cikkeket róluk? Romákról akiken segíteni akartak? Végül mind falun maradt 3 gyerekkel munka nélkül, mert nekik ez a normális. Egy idő után nem is akarnak kitörni.

Vannak értelmiségi romák. Százból egy? Vagy ezerből egy? Nem is lényeg. Mert NAGY részük olyan, mint amit leírtam. :)

2019. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: jöt már velem szembe, és mégsem történt semmi sem.
2019. febr. 14. 16:11
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Sztereotípiákból építkezunk. Fontos, ez egy túlélési alaptörvény. A sztereotípia : amit más megtapasztalt. Ha van egy olyan sztereotípia, hogy pl. (Őskor) minden egyes Erdőszéli bokorban tigris bújik el, akkor fenntartásokkal kezeljük azt a bokrot. Lehet hogy a sztereotípianak nincs alapja, de tulelted. Ha nem hiszel a sztereotipianak, és odamesz, lehet hogy tuleled, és megtapasztalod, hogy ez a sztereotipia helytelen, de lehet hogy otthagyod a fogad.

Pl. ha több roma bűnöző van, mint nem roma, akkor nyilván egy emberi túlélési ösztön miatt megpróbálunk minél kevesebb konfrontációba keveredni velük.


Mint a pit bullok. Azok a kutyák imádnivalóak, de annyira elterjedt róluk, hogy vérengzenek, hogy ha egy ilyen fajta kutyát látsz meg az utcán, akkor inkább kikerülod, míg ha egy kóbor goldit látsz, simán lehet hogy még oda is mess hozzá segíteni.


Es persze ha csak szám adatokat nézünk, akkor is láthatjuk, hogy mennyivel másabb helyen vannak bármilyen téren (anyagi, oktatásbeli, stb...) mint pl. a magyarok.



De a legfontosabb: a sztereotípiáknak mindig van alapja, de nem mindig fedi a valóságot.


(Annyiszor használtam a sztereotipia szót, hogy ha lenne egy felhasználási limit, amit nem lehetne túllépni egy nap, akkor ezen a napon senki sem tudna már használni...bocsi)

2019. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És olvastam romákról sokat.
2019. febr. 14. 16:13
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Szinte minden rokonomnak, ismerősömnek, barátomnak volt kellemetlensége velük.
2019. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

hmm kérdező,nem is tudom.Az iskolai cigány terror mondjuk.Vagy amikor az utcán életveszélyesen megfenyegetnek.Nem is értem...(Ezek az én tapasztalataim)

Egy normális romával találkoztam, ő is csak bőrszínében az.

2019. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Találkoztam rendes romákkal, és nem rendesekkel is. Konkrétan megvertek, 3x is, iskolában. Az utcán volt hogy nekem jöttek direkt, vagy ha többen voltak nem engedtek el, akár merre kerültem volna. Loptak is tőlem(telefont a hátizsákomból, miközben viseltem!.., pénzt meg amit találtak). Mindennek ellenére tudom, hogy igen is van normális csak szerintem (sokkal) kevesebb, mint az ilyen, kellemetlen fajta...

Kicsit tartok tőlük, de azért el nem fordulnék tőlük, ha velem szemben jönnek, maximum akkor, ha teljesen egyedül vagyok és segítséget sem tudnék kérni.

N

2019. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!