Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit válaszolnátok egy olyan...

Mit válaszolnátok egy olyan ismeősnek, aki folyamatosan megkérdőjelezi a boldogságotokat, és mindent ami jó az életetekben?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a társaságban. Onnan ismerem, hogy az egyik barátja 5 évig a párom volt. Nem működött, szakítottam. Nekem azóta rendben van az életem, jó férjem van, kislányunk és kisfiunk, helyes családi házunk, óvónő voltam, ahova majd visszatérhetek, őszintén boldog vagyok és ez sugárzik is rólam. Ez a férfi, aki közös ismerős, mindig beszúr valami bántót üzenetben. "Hogy persze, hogy boldog vagyok ha már a kocka el van vetve. Mást már nem is mondhatnék, mint hogy boldog vagyok. Biztos belül nem ezt érzem. Ha tükörbe néznél nem ezt mondanád." Ő nekem eléggé felszínes ismerős. A kicsit pszichopata-nárcisztikus ex" repülő majmának tűnik ez a férfi, aki engem nem is annyira ismer, csak egy társaságban voltunk, azt ki merem jelenteni, hogy nem akar tőlem semmit, szeirntem csak az exszel való sztorizgatás mozgatja és az ex mozgathatja a szálakat. De nem is ezt akarom megfejteni, hanem, hogy hogyan válaszoljak. Mivel eléggé empata vagyok, nem szeretném megbántani, elküldeni melegebb éghajlatra. Ő egyébként egy olyan férfi, aki mellett évek óta nincs nő, szüleivel is össze van veszve, nem szereti a munkáját, nagyon megkeseredett minden szempontból. Szóval visszatérve nem tudom mit válaszoljak, nem vagyok jó ebben. Ha ilyen témákra nem válaszolok, akkor azt hiszi megsértett, netán igaza van. Valami frappáns választ szeretnék, amivel le tudom szerelni. Hajlamos vagyok megmagyarázni,hogy mik tesznek boldoggá. Ez pedig a legrosszabb. Nem tartozom magyarázattal neki, mégsem tudom mi a legjobb válasz, ami egyértelmű, leszereli, nem bántom meg, esetleg belátja, hogy hagyjon már ezekkel.

2019. febr. 16. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem akarod megsérteni, akkor ne mondj neki semmit. Talán még jobban is bántaná azt a maradék egoját, hogyha nem reagálnál semmit a hülyeségeire.
2019. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tiltás.
2019. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereket likvidálom, semmi szükségem rájuk. És magyarázkodni sincs szükségem. Nem válaszolnék semmit, minek neked igazolni magad őneki? Lépj túl!
2019. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékig empata vagyok, konfliktuskerülő és soha nem bántok meg senkit.

De ha egy senki, aki az exem ismerőse mérgező üzeneteket küldene, akkor bizony felvállalnám, hogy megbántom. Letiltanám, hogy ne tudjon üzeneteket küldeni.

Vagy légy vele egyenes. Kérd meg, hogy ne tegyen megjegyzéseket, mert ez bántó és tolakodó. Ezt indulatok nélkül is lehet közölni vele. Ha ezután is folytatja, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot. Attól, hogy jelenleg a magánélete nincs rendben, még nincs joga így viselkedni. Ez nem más, mint rosszindulat.

2019. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani, hogy építse fel a saját életét, ne mást bántson, mert "neki nem jött be az élet", egyébként nem kell tartani vele a kapcsolatot üzenetben sem...
2019. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én simán mondanám figyu ha meg szólod a boldogságom irigy vagy

Tegyél te is a sajátodért önerőből csá

Sepregess a saját portádon mert ellepi a kutyagumi

2019. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit . Kár az energiába. Csak a saját rossz sorsát próbálja meg rádprojektálni, és bemagyarázni neked/akár saját magának, hogy neked nem is jó; hogy ne érezze magát olyan kutyául/, kakául.
2019. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

*mert NEKI nem jöttek össze a dolgai.

Azért nem a saját életével foglalkozik, mert az túl siralmas; vagy annak találja.

Pl valakinek ilyenkor pl az jut az eszébe, amikor egy másik egyén másiknak az életében vájkál, kutakszik (új szó:D) , hogy az ő életében vajon minden rendben van-e, hogy a máséval foglalkozik.

Másik meg, hogy mindenki a saját házikója táján sepregessen:):) Azt tegye rendbe, és akkor talán nem érez majd kényszert, hogy megpróbálja bemagyarázni, hogy TE rontasz el valamit. Holott nemis, mert neked pl baromi jól megy; vagy pl megfelelően, te pl elégedett vagy az életeddel.

2019. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok!!! Erre a válasza - amit valószínű tudtok, ha ismertek ilyen embereket - : Na mi van fáj az igazság? Belenyúltam a lényegbe, igaz?... Vááá, idegesítő, na most én tényleg nem vagyok egy megmondóember, így a töredékét írtam eddig amit írtatok, azokra írta ezeket. Én még soha nem tiltottam senkit és nem is utaltam arra, hogy ő a saját élete mérgeivel átitatva kérdez és ír ilyeneket. Azt érzem, ha tiltanám, vagy odaszólnék, magamnak okoznék még utána is gondolatokat,hogy jaj milyen voltam, hogy lehet így válaszolni, annyira idegen tőlem. Nem megszakítani akarom vele a kapcsolatot, ahogy még tényleg senkivel sem tettem, csak lezárni az ilyenfajta támadó témáit.
2019. febr. 16. 21:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az igazságot nem kell megtámogatni, mert magáért beszél. Ha ilyeneket mond, akkor válaszolnám neki, hogy nyugodtan gondold így, szíved joga. Ezen felül nem válaszolnék, de nem is tiltanám.
2019. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!