Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az összes élőlény tud a saját...

Az összes élőlény tud a saját (élete) létezéséről?

Figyelt kérdés

2019. febr. 17. 02:58
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, ez ritkaságnak számít.
2019. febr. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az öntudat mai ismereteink szerint az ember sajátossága.
2019. febr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
Az emberszabású majmoknak (bár a gibbonokban nem vagyok biztos) is biztosan van öntudata, a tükörben felismerik magukat.
2019. febr. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is így tudom, hogy ilyen módon lehet meggyőződni róla, hogy pl. az emberszabású majmok is felismerik önmagukat a tükörben és nem másik élőlényként azonosítja a tükörben látott képet.

A "belátásos tanulás" nem tudom mennyire kapcsolódik ide, amikor betesznek egy banánt a ketrecbe és valahol elhelyeznek egy botot, olyan megoldással helyezik el a banánt, hogy csak a bot segítségével tudja elérni és erre a majom rájön.

2019. febr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyáink rendszeresen felismerik magukat a tükörben, szóval szerintem ez nem csak az emberszabásúakra jellemző.

A növényeknek és a gombáknak nincs öntudata.

2019. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az ember tud, valószínűleg néhány nagyon okos faj, pl elefánt, delfin, majmok, a többi nem. Szóval egy egér nem tudja, hogy ő egy egér, nem is képes ezen gondolkodni, csak ösztönből cselekszik.
2019. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A növények meg az ilyen alsórendűbb (szivacsszerű) állatok nyilvánvalóan semmiféle tudattal nem rendelkeznek, amit "csinálnak", azok pusztán kémiai-fizikai-biológiai történések. Nem is igazán helyénvaló az "élő" lény kifejezés, ezek egyszerűen csak vegetálnak, mint a gépekre kötött agyhalott teste. Azt nem gondolom, hogy a tudat az embernél született meg a semmiből, hanem egy hosszú folyamat során alakult ki az állatvilág fejlődése alatt. Egy emlősállatnak már van valamiféle tompa tudata önmaga és a világ létéről, csak elvont filozófiai gondolatokat nem fog folytatni ezzel kapcsolatban. Mint például mi lenne, ha én lennék ő, hol leszek, ha nem leszek, és hasonlók.
2019. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De honnan tudni, ha egy kutya agyában ott a gondolat a tükörbe nézve, hogy "hé, ez én vagyok".
2019. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hollófernyiges ***** válasza:
Majomnál ezt úgy ellenőrzik, hogy piros pöttyöt festenek a homlokára, és megnézetik a tükörben. Ha a saját fejéhez nyúl, akkor érti, hogy ő van a tükörben.
2019. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, miből tudod hogy felismerik magukat a kutyáid? Próbáltam már én is tükörben megmutatni neki hogy "helo ez te vagy nézdcsak" de nem tudom hogy tudta e hogy ő az, vagy csak simán letojta hogy mi történik :)
2019. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!