Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van akit nem negedtek fel...

Van akit nem negedtek fel Pestre tanulni vagy élni?

Figyelt kérdés

Sokkal több a lehetőség, fizetések jobbak...


Kisgyerek óta el akartam költözni innen, utálom a falut. Semmi munka, csak elmaradottság, pletyka...


Napi 4 órát inga zom, de a megyeszékhely sem jobb, persze középiskolának oké, miért menj messzebb, de 2. éve nagykorú vagyok.


Engem főként a pletyka és az áskálódás készít ki. Szórakozási- és mumkalehetőseg kevés. Persze tudom se fenékig tejfel az élet, de rá megy az egészségem a pletykára...



Sajnos még sok van a diplomáig, hogy szabad ember legyek. Külföld is játszott, mert 4 nyelven beszélek. Folyékonyan.


2019. febr. 19. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Én is falun lakom és tök normális mindenki. Nem lehet, hogy veled van a baj? Ha annyira jó gyerek vagy, mit tudnak rólad pletykálni. Egyáltalán mit érdekel? Nevess egy jót, aki meg hazugságot terjeszt, kérd számon.
2019. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem velem van a baj... Mindenkivel ezt teszik, sajnos. Most zaklatott engem valaki, még ő feketített be mindenkinek. Akit látnak minden nap, őt még jobban kikezdik.


Komolyan, gyakorlatilag csaknaludni járok haza, meg megyek a bussz. Senkinek nem ártok, mindenkinek köszönök. Tényleg semmit nem csinálok, amibe bele lehetne kötni de akkor is...


Tudod mit tettek velem, mikor egyszer elmentem a bicikliútin futni?? Barátnőm mindne nap fut a Margitszigeten.

2019. febr. 19. 21:04
 3/9 anonim válasza:

Ha van lehetőséged akkor menj fel Pestre.

Ha érzel magadba annyi potenciált,hogy el tudod magad tartani ,van egy kis lakhatásod ,albérlet vagy közös albérlet akkor miért ne?


4 nyelven beszélsz,biztos hogy fogsz kapni valamilyen munkát,ha nem is lesz top elsőre :)


Az egyetem mondjuk ebbe erősen beleszól,ezzel nem tudsz mit kezdeni,de már az is előrelépés lenne ha beköltözöl a koliba és suli mellett vállalsz valami melót majd végzés után jöhet BP vagy külföld . :)


Az pedig biztos,hogy még van ilyen diák/hallgató/ember akit nem engedtek ide oda lakni vagy tanulni mert az anyagiak nem voltak/vannak meg... :)

2019. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezz Pestre egyetemre, felvesznek a koliba és mellette melózhatsz és voálá. Kb haza se kell menned.
2019. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen megfogalmazás/helyesírás mellett 4 nyelven beszélsz és felsőoktatásban tanulsz? Hát....fogom a fejem.
2019. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak elgépelés, tényleg.



Pedig, de :D

2019. febr. 19. 21:50
 7/9 anonim válasza:

Rengeteg állás van Budapesten, ahol el tudnál helyezkedni azonnal ilyen nyelvtudással (nem a magyarra gondolok, mert az elég gáz, már bocs), akár bármilyen képzettség nélkül is (nyilván azért az érettségi az alap) szóval nem nagyon értelek... Vagy nem is beszéled azokat a nyelveket, vagy ennyire nem mersz kilépni a komfortzónádból és változtatni. Az is érdekes, hogy ha ennyire semmi lehetőség nincs felétek, akkor mégis hogy tanultál meg 4 nyelven folyékonyan, ennyi idős korodra?


Akár hiszed, akár nem, nem rossz szándékból írtam ezeket.

2019. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna maradni, de nem engedték. Aztán egy pesti egyetemre vettek fel, meg azóta itt vannak a barátaim, szóval már itt ragadtam... De a város azért annyira nem király, csak a barátaim miatt maradok itt. Szívesebben lennék valami "jó" megyeszékhelyen, pl. Debrecen, Szeged, Győr. Tudom, kevesebb a munkalehetőség, meg minden, de nyugisabb sokkal, tisztább, biztonságosabb (vagy lehet, hogy nem, de én annak érezném, és az a lényeg -számomra-).

Én külföldön még ugyan nem voltam, de ha ilyen jól tudnék nyelveket, tuti azzal próbálkoznék a helyedben! Ott aztán lehet pénzt keresni! Állítólag. Tényleg nem voltam soha.

2019. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én nem értem, hogy tanulhattál meg 4 nyelvet, tényleg nagyon érdekelne. Nekem nagyon jó a nyelvérzékem, a magyaron kívül 4 nyelvet tudtam felsőfokon, de sosem egyidőben. egyszerre mindig csak 2 nyelvet tudok karban tartani annyira, hogy felsőfok legyen. a többi elsüllyed.

a 2-t minden nap beszélem, ezért nem felejtődik el. de ennyire van időm, energiám. Nem értem, hogy egy falun hogy lehet 4 idegen nyelvet karban tartani, hogy folyékony maradjon a nyelvtudás.

2019. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!