Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanuljam meg ráhagyni a...

Hogy tanuljam meg ráhagyni a dolgokat az emberekre?

Figyelt kérdés

Általában az a tapasztalatom, hogy egy vitában akárhogyan is érvelek, próbálok logikus lenni, a vita "partnert" ez kicsit sem érdekli... Olykor már teljesen belebonyolódik a saját logikátlanságába, csak hogy ne kelljen elismernie, hogy nem neki van igaza.

Én utálom ezt a jelenséget, s azzal is küzdök ellene, hogy én magam mindig elismerem a tévedésemet, akkor is ha azt megalázónak érzem.


Viszont az nagyon elkeserít, hogyha más ennek a töredékére sem képes, mert akarmennyire is logikátlan engem megzavar, elbizonytalanít. El kezdek kételkedni, még akkor is, ha tényleg 99%-ban biztos, hogy az illető csak nem tud veszíteni. Azon gondolkodom, hogy nem e én vagyok e az akinek én látom Őt, stb.

Ilyenkor a témában amiben éppen nem értettünk egyett nagyon elmerülök, hogy tudjam hogy most mi is az igazság, de ez nagyon fárasztó.

Hogy lehetne egyszerűen már az elején felismerni, hogy ez lesz és ráhagyni az illetőre a dolgot?


2019. febr. 20. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Lazíts! Nem kell feltétlenül mindent megérteni, megfejteni, megmagyarázni, elég ha csak elfogadod. Nem kell kényszeresen kijavítani mások tévedését. Akkor sem, ha bizonyítottan neked van igazad. Ha nincs tétje, egyszerűen csak le kell szarni.

Hogyan? - fogalkozz helyette olyan dolgokkal, amiben ténylegesen érintett vagy. A többit meg engedd el.

Mondjuk így:

- Nem szabad leállni a hülyékkel vitatkozni

- De!

- Igazad van!

2019. febr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mond mosolyogva, hogy "aham igazad van".

Aztán elfordulva halkan motyogj el egy "nagy büdös lófszat".

2019. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó módszer: ilyenkor képzeld el magadban a vitapartneredet, ahogy éppen kábelt fektet, vagy megeszi a taknyát.

Ez eltereli a figyelmedet a bosszúságról, arra fogsz koncentrálni, hogy ne röhögd el magad.


Amúgy azt akartam írni, amit az első :)

Az emberek többsége sík hülye. Az emberiség legnagyobb problémája pedig az, hogy a zsenik mindig kételkednek abban, hogy igazuk van, a hülyék viszont holtbiztosak benne.

2019. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már egészen koragyerekkorom óta csak olyan vitába állok bele, aminek rám nézve lehet valami következménye vagy hatása. Parttalan, értelmetlen baromságokba nem megyek bele. Sajnálom rá az energiát.


Ezt a fajta szellemi autonómiát javaslom mindenkinek kifejleszteni.

2019. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok, még ennyi:


"Mester, mi lehet a boldogság titka? – Ne vitatkozz idiótákkal. – Én nem hiszem, hogy ez lenne a titok. – Igazad van – mondta a mester…"

2019. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
megkell érteni őket, ha tényleg megtanulod, hogyan értsd meg őket eltűnik belőled minden negativum és még arra is rájöhetsz, hogy senki sincs rendben teljesen
2019. febr. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!