Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatal lányok miért tartják...

A fiatal lányok miért tartják így a tollat?

Figyelt kérdés

Szinte csak náluk látni ezt a helytelen írásformát


[link]


2019. febr. 20. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Mert talán így kényelmes nekik? Én se helyesen fogom a tollat, ahogy anno megtanították az iskolában, hanem ahogy nekem megfelel. Sokkal szebben írok ahogy most tartom a tollat, mintha szabábályosan tenném.
2019. febr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam tartani,de csak amikor már vagy a 7. órámon ülök,és konkrétam rendellenesen áll a mutatóujjam a rendes tartástól.
2019. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%

Azt hittem, hogy én vagyok az egyetlen, aki így tartja, most hallom először, hogy mások is. :)

Én azért tartom így, mert amikor 3 éves koromban megtanultam írni, gondolom, ez volt kényelmes a kis kezeimnek. Utána pedig már ezt szoktam meg. Talán más lányoknál is ez az oka. Mivel a lányok sokkal okosabbak, mint a fiúk (sosem hallottam egy fiúról sem, aki már óvodában megtanult volna írni-olvasni), nyilván ezért lehet közöttük gyakoribb ez a jelenség.

2019. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy csak fiatal lányoknál, legfeljebb te azokkal találkozol többet. Amerikai filmekben sokszor látom,

a felnőtt férfiak rendszerint így írnak, lehet így tanítják velük. Engem nagyon idegesít, hogy lehet így rendesen látni amit írsz? Írásformának egyébként nem ezt nevezzük, de mellékes.

2019. febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a kényelmes például ha a középső és a gyűrűs ujjaim közt átvezetem. Még mindig jobb helytelenül tartani a tollat, mint helytelenül írni.
2019. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Soha az életben nem fogtam így


Nő vagyok

2019. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 3-as válaszoló, én tanítónőként elég sok kisfiút láttam már, aki úgy jött iskolába, hogy már tudott írni-olvasni. :)

Ráadásul ez sokszor nem okosság kérdése, hanem egyszerűen arról van szó, hogy valamelyik kisgyereket korábban kezdik érdekelni a betűk, mint a többit. Van, akit pedig a szülei direkt tanítgatnak írni/olvasni már ovis korban. De ettől az a gyerek még nem lesz okosabb, és a többi gyerek az iskolában gyorsan be tudja hozni a "lemaradást".

Unokaöcsém pedig ovi előtt, 2,5 évesen felismerte az összes betűt és számot, mert egyszerűen annyira érdekelte, mindig kérdezett róluk, mindig a kis műanyag betűivel akart játszani. 3 évesen rövidebb szavakat összeolvasott. Mindenki mondogatta, milyen okos lesz, de most 12 évesen egy átlagos gyerek, átlagos tanulmányi eredménnyel. Egyszerűen 2,5 évesen rákattant a betűkre és megtanulta őket, ennyi, de nem lett szuperokos.


Bocsi az offért, csak nem tudtam szó nélkül hagyni a 3-as válaszoló megjegyzését. :)

2019. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na, én meg másképp fogom, és az se a "helyes" módszer. És nem is ronda az írásképem.


/lány

2019. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sosem fogtam így a tollat. Nekem az eleve helyesnek mondott fogás a kényelmes, és elég szépen is írok amúgy. 23/L
2019. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Mert ha valamit megfognak tudat alatt erre asszociálnak minden percben:

[link]

Mégha a toll egy nevetségesen vékony valami is a valódi "szerszámhoz" képest.

2019. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!