Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon nem dolgozta fel a...

Vajon nem dolgozta fel a dolgokat a barátnőm?

Figyelt kérdés

Jó pár éve, hogy meghalt több szamara fontos ember, de ha szóba kerülnek mindig bekonnyezik, nem sír, eltereli a témát, ideges lesz. Úgy erzem még most is túlságosan bántja az egész, vagyis melyen megviseli, és nem dolgozta fel. Azt tudom, hogy egyikük haláláért magát hibáztatja, és bűntudata van, hiába mondok neki bármit. Nem enged belőle, meg van győződve arról, hogy ő tehet róla.

Segíteni szeretnék neki, mert szerintem ez nagy teher, de csak nagyon ritkán beszél róla. Van, hogy csak úgy elkezd mesélni, de ez tényleg ritka. Pedig szerintem jó lenne ha kiadná magából.

Szóval szerintetek hogy tudnék segíteni, vagy inkább hagyjam, majd beszél ha szeretne?



2019. febr. 20. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Majd ha ő akar beszél róla, de akkor valahogy tudat alatt vedd rá, hogy mindent adjon ki magából.
2019. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Keress neki a bibliaból egy igét,ami megnyugtatja.

Vagy kérdezz itt rá a vallás kategóriában,ha érdekel.

2019. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
71%
"Jó pár éve, hogy" Ha vallásos, akkor a lelkészével kellene beszélni. Ha nem az - de akár az előbbi esetben is - fel kellene keresni egy terapeutát. Ezt kellene sugallanod felé. Te ne erőltesd sem a terápiát, sem a beszélgetést, csak maradj fogadókész az irányába.
2019. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Apukám még öregen is mindig sírt, amikor az anyjáról beszélt. Az nem baj, ha sír, vagy könnyezik.
2019. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, nem dolgozta föl... nem is igazán akarja túltenni magát rajta... mert felelősnek érzi magát.

Te sem tudsz igazán okos lenni az ügyében... Az van, hogy amikor valaki az elhunytat siratja, s könnybe lábad a szeme, ha csak említik... ez igazában azt jelenti, hogy önmagát sajnálja, mert nem lehet vele. A régmúlt emlékeit siratja, hogy olyan már többé nem lesz. Tehát a múltban él, vagyis illúziókat kerget. Mert minden, ami a múltban történt, az már csak illúzió. Mert NINCS. Ami MÁR nincs, vagy ami MÉG nincs, az MIND illúzió. Mert csak a képzeletben létezik.

Szóval... NEM a halottat sajnáljuk, amikor az eltávozik... hanem ÖNMAGUNKAT.


Egy másik gyak. kérdésben elhangzott: "4 naposan meghalt a gyermekem. Hogyan lehet ezt túlélni?"- Érdemes lenne elolvasni a kommenteket, nagyon tanulságosak... Volt, aki pl. így nyilatkozott:

- "Ennél rosszabb egy anyával SOHA nem történhet!" - Erre (is) felhorkantam... MICSODA? Hogy NEM TÖRTÉNHET ROSSZABB?? Dehogynem!!!! Például, ha 4 évesen, vagy 34 éves korában hal meg a gyermeke! Mint pl. az én nővéremnek. Az... szerintem sokkal rosszabb! De létezik még ennél rosszabb is...(ha már itt tartunk) Ha például az Anya hal meg, miután megszülte a gyermekét. Az nem sokkal rosszabb, ami történhet egy anyával? Csak kérdem...


Szerintem a legjobb válasz ez volt:

- "Úgy lehet túlélni, hogy megérted és elfogadod a tényt, hogy a gyermeked a távozást választotta, mert eddig tartott a tapasztalása és neked is. Véletlenek nincsenek. Tudom nehéz, de meg kell értened, hogy vannak olyan történések, amikbe nekünk földi halandóknak nincs beleszólásunk." - /és mindennek ellenére csak 33%-ban tartották hasznosnak/


Szóval Részedről is valami hasonlót tudnék elképzelni, ha szóba kerülne köztetek. Ahogyan a vallás tanítja: "Isten útjai kifürkészhetetlenek!". El kellene fogadnia... De, ami fontos, hogy amíg saját magát (is) okolja más haláláért, addig igencsak nehéz jobb hangulatba "penderíteni" a lelkét. Szinte lehetetlen. Azt kellene tudatosítani benne:

- Nem vagy Te akkora hatalom, élet és halál ura, hogy magadra vállald másnak a halálát! - Nagy mágusnak kellene lenned, hogy ez apránként is , de sikerüljön... Háááááát, sok sikert hozzá. Mert, amíg nem akarja elereszteni bűntudatát, addig Te bármit is csinálhatsz... cigánykereket is hányhatsz, nem jutsz előrébb. Először is a bűntudatától kéne megszabaduljon... Az lenne az első lépés. A többi onnantól már sokkal könnyebb!


Az ERŐ legyen Veled!

2019. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!