Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfoagdotabb e a mai magyar...

Elfoagdotabb e a mai magyar társadalomban a rasszizmus mint a marxizmus és ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés

Én egyik sem vagyok és mindkettőt elítélem.

Viszont én azt látom, hogy alapkövek szintjén a marxizmust, marxista megnyílvánulásokat jobban elítélik és érdekelne, hogy miért.


Pl. Ezen az oldalon ha valaki azt kijelenti, hogy "minden fekete ocsmány külsejű és tulajdonképpen egy majom" és erre valaki azt írja, hogy "ez rasszizmus", akkor a többség kiakad, hogy miért kell ezzel a szóval dobálózni, meg hogy ez nem is rasszizmus mert amíg nem veri meg a négereket, addig nem rasszista csak szabad véleménye van, stb...


Viszont ha azt írja valaki, hogy aki sódert lapátol az butább és valahol alacsonyabb rendű mint aki PhD-val rendelkező egyetemi tanár pl. akkor valamiért mindenki kiakad.


Tudom, hogy ebből most úgytűnik, mintha állást foglaltam volna a kérdésemben, de amúgy ezek teljesen konkrét példák.


2019. febr. 20. 12:52
 1/1 anonim ***** válasza:
A marxizmus élet képtelen és rengeteg ember halála fűződik hozzá. A rasszizmus sokszor pedig megalapozott, pl a Magyarországi romák.
2019. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!